Indre Gjemnes er et område i Gjemnes med 1 131 innbyggere fordelt på 190 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 13 166 kr/m², 8 % under snittet i Gjemnes (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Indre Gjemnes nr. 1 av 2 områder i Gjemnes. Sterkest står trygghet (99/100), svakest reise og kollektiv (29/100). Nærmeste barneskole er Angvik skule (anslått etter avstand).
Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Gjemnes. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.
| Profil | Poeng | Rang i Gjemnes |
|---|---|---|
| Standardvekter | 54 / 100 | nr. 1 av 2 |
| Barnefamilie | 54 / 100 | nr. 1 av 2 |
| Pendler | 47 / 100 | nr. 2 av 2 |
| Naturelsker | 53 / 100 | nr. 1 av 2 |
| Førstegangskjøper | 53 / 100 | nr. 1 av 2 |
| Balansert | 59 / 100 | nr. 1 av 2 |
| Barneskole | Angvik skule Batnfjord skule (43/100, nr. 1 av 1) |
| Ungdomsskole | Batnfjord skule (50/100, nr. 1 av 1) |
| Videregående (nærmeste tre) | Tingvoll vidaregåande skole (69/100, nr. 3 av 6) Kristiansund videregående skole (34/100, nr. 4 av 6) Atlanten videregående skole (91/100, nr. 1 av 6) |
Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Gjemnes. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | -5,6 poeng | -5,6 poeng | lik i kommunen |
| Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | 0,7 poeng | 0,7 poeng | lik i kommunen |
| Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 43,8 skalapoeng | 43,8 skalapoeng | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,73 | 3,69 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,15 | 4,19 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,66 | 3,63 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,29 | 3,32 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,64 | 3,57 | ≈ snittet |
| Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 29,5 % | 29,5 % | lik i kommunen |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 10,1 elever/lærer | 11,2 elever/lærer | −10 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 11,6 elever/lærer | 13,0 elever/lærer | −10 % |
| Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 93,6 % | 93,8 % | ≈ snittet |
| Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 118 elever | 177 elever | −33 % |
| Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 48,3 skalapoeng | 48,3 skalapoeng | lik i kommunen |
| Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 51,4 skalapoeng | 51,4 skalapoeng | lik i kommunen |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 43,0 poeng | 43,0 poeng | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,86 | 3,86 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,74 | 3,74 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,61 | 3,61 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,00 | 3,00 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,42 | 3,42 | lik i kommunen |
| Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 25,0 % | 25,0 % | lik i kommunen |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 13,1 elever/lærer | 13,1 elever/lærer | lik i kommunen |
| Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 93,9 % | 93,9 % | lik i kommunen |
| Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 219 elever | 219 elever | lik i kommunen |
| Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 3,52 karakter | 3,41 karakter | +3 % |
| Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 86,1 % | 87,5 % | ≈ snittet |
| Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 2,0 % | 2,3 % | −12 % |
| Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,31 | 4,29 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,37 | 4,31 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,95 | 3,97 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,80 | 3,77 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,18 | 4,15 | ≈ snittet |
| Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 5,6 % | 6,0 % | −6 % |
| Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 12 699 m | 16 855 m | −25 % |
| Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | 228 elever | 392 elever | −42 % |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 13 166 kr/m² | 14 295 kr/m² | −8 % |
| Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 13 200 kr/m² | 14 325 kr/m² | −8 % |
| Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025) | 5 salg/år | 5 salg/år | lik i kommunen |
| Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026) | 19 314 kr/år | 19 314 kr/år | lik i kommunen |
| Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026) | 4 488 kr/år | 4 488 kr/år | lik i kommunen |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 9 883 m | 5 643 m | +75 % |
| Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 2 linjer | 2 linjer | −39 % |
| Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 1,2 avg/time | 2,3 avg/time | −45 % |
| Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025) | 22 725 m | 16 856 m | +35 % |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025) | 13,3 % | 15,2 % | −13 % |
| Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026) | 0 stk | 0 stk | +25 % |
| Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 5,8 barn/ansatt | 4,7 barn/ansatt | +23 % |
| Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 31,6 % | 31,1 % | ≈ snittet |
| Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 60,1 % | 60,1 % | lik i kommunen |
| Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 19,9 % | 19,9 % | lik i kommunen |
| Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 51,2 % | 51,2 % | lik i kommunen |
| Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 0,0 % | 0,0 % | lik i kommunen |
| Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 4,57 per 10 000 | 4,57 per 10 000 | lik i kommunen |
| Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 9 146 m | 5 838 m | +57 % |
| Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 14 752 m | 13 042 m | +13 % |
| Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 1 249 m | 1 744 m | −28 % |
| Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 3 069 m | 3 086 m | ≈ snittet |
| Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026) | 95 % | 93 % | ≈ snittet |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 91,8 % | 91,8 % | lik i kommunen |
| Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 42,8 per 1000 | 42,8 per 1000 | lik i kommunen |
| Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 3,1 per 1000 | 3,1 per 1000 | lik i kommunen |
| Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 3,1 per 1000 | 3,1 per 1000 | lik i kommunen |
| Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 2,9 per 1000 | 2,9 per 1000 | lik i kommunen |
| Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | −81 % |
| Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | −100 % |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024) | 1 115 000 kr | 1 115 000 kr | lik i kommunen |
| Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024) | 11,5 % | 11,5 % | lik i kommunen |
| Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 78,7 % | 78,7 % | lik i kommunen |
| Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 69,8 % | 69,8 % | lik i kommunen |
| Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024) | 7,0 % | 7,0 % | lik i kommunen |
| Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 2,50 P90/P10 | 2,50 P90/P10 | lik i kommunen |
| Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 83,3 % | 83,3 % | lik i kommunen |
| Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 5,6 % | 5,6 % | lik i kommunen |
| Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022) | 14,2 % | 14,2 % | lik i kommunen |
| Indikator | Indre Gjemnes | Snitt Gjemnes | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 2 202 m | 1 631 m | +35 % |
| Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 0,9 km | 2,0 km | −57 % |
| Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 2,5 km | 1,6 km | +52 % |
| Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026) | 7 673 m | 5 377 m | +43 % |
| Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 48 m | 62 m | −24 % |
| Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 478 m | 388 m | +23 % |
| Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 8 268 m | 10 215 m | −19 % |
| Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 0 stk | 0 stk | −100 % |
1 131 innbyggere, fordelt på 190 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Gjemnes 2 707.
Rundt 13 166 kr/m² for alle boligtyper, mot 14 295 kr/m² i snitt for Gjemnes.
Barneskole Angvik skule; ungdomsskole Batnfjord skule (anslått etter avstand).
Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.