← Flyttekart
Flyttekart › Hammerfest › Fuglenesdalen

Bo i Fuglenesdalen · Hammerfest

Fuglenesdalen er et område i Hammerfest med 1 297 innbyggere fordelt på 22 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 30 109 kr/m², 10 % over snittet i Hammerfest (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Fuglenesdalen nr. 3 av 6 områder i Hammerfest. Sterkest står trygghet (93/100), svakest boligpriser (9/100). Nærmeste barneskole er Reindalen skole (anslått etter avstand).

54poeng av 100, standardvekter
nr. 3av 6 områder i Hammerfest
30 109kr/m², alle boliger
1 297innbyggere
Åpne Fuglenesdalen i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Fuglenesdalen og nabolagene rundt
Kartet: Fuglenesdalen og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Hammerfest. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Hammerfest
Standardvekter54 / 100nr. 3 av 6
Barnefamilie55 / 100nr. 2 av 6
Pendler55 / 100nr. 5 av 6
Naturelsker54 / 100nr. 5 av 6
Førstegangskjøper44 / 100nr. 6 av 6
Balansert63 / 100nr. 2 av 6

Skoler

BarneskoleReindalen skole (49/100, nr. 2 av 4)
Båthuset skole
UngdomsskoleBåthuset skole
Videregående (nærmeste tre)Hammerfest videregående skole (50/100, nr. 1 av 1)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Hammerfest. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 52/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,7 poeng-0,1 poeng+1 902 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-3,4 poeng-0,9 poeng−291 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,3 skalapoeng48,9 skalapoeng+7 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,893,91≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,404,23+4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,843,69+4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,583,39+5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,903,61+8 %
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)18,8 %15,9 %+19 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,4 elever/lærer11,9 elever/lærer−4 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)13,7 elever/lærer14,2 elever/lærer−3 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)90,2 %94,4 %−4 %
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)181 elever211 elever−14 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,16 karakter3,16 karakterlik i kommunen
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)79,9 %79,9 %lik i kommunen
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)4,4 %4,4 %lik i kommunen
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,134,13lik i kommunen
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,194,19lik i kommunen
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,943,94lik i kommunen
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,653,65lik i kommunen
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,054,05lik i kommunen
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)8,0 %8,0 %lik i kommunen
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)2 253 m3 464 m−35 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)331 elever331 eleverlik i kommunen
Boligpriser · 9/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)30 109 kr/m²27 265 kr/m²+10 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)39 820 kr/m²39 112 kr/m²≈ snittet
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)26 380 kr/m²22 308 kr/m²+18 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)1,3 %1,3 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)129 salg/år129 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)13 743 kr/år13 743 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)2 313 kr/år2 313 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 75/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)177 m2 493 m−93 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)21 linjer27 linjer−23 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)31,2 avg/time44,7 avg/time−30 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)2 175 m3 511 m−38 %
Familie og trivsel · 88/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)23,5 %15,4 %+53 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)3 stk2 stk+61 %
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,604,41+4 %
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,2 barn/ansatt4,4 barn/ansatt−6 %
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)41,1 %33,5 %+22 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)85,0 %85,0 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)52,5 %52,5 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)29,7 %29,7 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)47,2 %47,2 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)8,7 %8,7 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,00 per 10 0000,00 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)296 m1 414 m−79 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 305 m2 888 m−20 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)267 m681 m−61 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 460 m1 143 m+28 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)95 %81 %+17 %
Trygghet · 93/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)86,5 %86,5 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)70,3 per 100070,3 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)10,7 per 100010,7 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)10,1 per 100010,1 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)12,3 per 100012,3 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)1 ulykker1 ulykker−49 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker−100 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 197 700 kr1 197 700 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)9,7 %9,7 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)75,2 %75,2 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)71,6 %71,6 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)9,7 %9,7 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,80 P90/P102,80 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)79,4 %79,4 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)11,2 %11,2 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)18,8 %18,8 %lik i kommunen
Natur og tur · 55/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)2 613 m2 368 m+10 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)0,0 km5,7 km−100 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)7,2 km8,1 km−12 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)19 m866 m−98 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 622 m1 126 m+133 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)540 m222 m+143 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)673 m3 318 m−80 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk0 stk−100 %
Miljø og risiko · 64/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorFuglenesdalenSnitt HammerfestAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)2 % av rute14 % av rute−83 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)2,3 µg/m³2,3 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)946 mm/år910 mm/år+4 %
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)11,4 °C11,3 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-4,0 °C-3,3 °C−21 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)2,4 °C2,8 °C−14 %
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)15 % av rute14 % av rute+9 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)27 % av rute33 % av rute−18 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)2,00 1–42,36 1–4−15 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)0 % av rute0 % av rute−100 %

Spørsmål og svar om Fuglenesdalen

Hvor mange bor i Fuglenesdalen?

1 297 innbyggere, fordelt på 22 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Hammerfest 11 293.

Hva koster bolig i Fuglenesdalen?

Rundt 30 109 kr/m² for alle boligtyper, mot 27 265 kr/m² i snitt for Hammerfest.

Hvilken skole hører Fuglenesdalen til?

Barneskole Reindalen skole; ungdomsskole Båthuset skole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.