Manndalen er et område i Kåfjord med 711 innbyggere fordelt på 97 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 17 922 kr/m², 8 % over snittet i Kåfjord (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Manndalen nr. 2 av 3 områder i Kåfjord. Sterkest står trygghet (97/100), svakest reise og kollektiv (37/100). Nærmeste barneskole er Manndalen skole (anslått etter avstand).
Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Kåfjord. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.
| Profil | Poeng | Rang i Kåfjord |
|---|---|---|
| Standardvekter | 51 / 100 | nr. 2 av 3 |
| Barnefamilie | 52 / 100 | nr. 2 av 3 |
| Pendler | 48 / 100 | nr. 3 av 3 |
| Naturelsker | 55 / 100 | nr. 2 av 3 |
| Førstegangskjøper | 48 / 100 | nr. 3 av 3 |
| Balansert | 60 / 100 | nr. 2 av 3 |
| Barneskole | Manndalen skole (33/100, nr. 1 av 1) Olderdalen skole |
| Ungdomsskole | Manndalen skole (67/100, nr. 1 av 2) Olderdalen skole (31/100, nr. 2 av 2) |
Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Kåfjord. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | -2,2 poeng | -2,2 poeng | lik i kommunen |
| Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 47,8 skalapoeng | 47,8 skalapoeng | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,63 | 3,75 | −3 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,97 | 4,14 | −4 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,38 | 3,64 | −7 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,11 | 3,30 | −6 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,43 | 3,63 | −5 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,2 elever/lærer | 8,5 elever/lærer | +7 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 6,4 elever/lærer | 6,7 elever/lærer | −5 % |
| Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 92,3 % | 88,5 % | +4 % |
| Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 72 elever | 68 elever | +5 % |
| Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 57,5 skalapoeng | 57,5 skalapoeng | lik i kommunen |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 46,1 poeng | 45,9 poeng | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,07 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,96 | 4,10 | −3 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,97 | 3,27 | −9 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,80 | 3,83 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,6 elever/lærer | 8,2 elever/lærer | +5 % |
| Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 92,3 % | 88,5 % | +4 % |
| Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 72 elever | 68 elever | +5 % |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 17 922 kr/m² | 16 625 kr/m² | +8 % |
| Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 17 922 kr/m² | 16 625 kr/m² | +8 % |
| Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026) | 14 838 kr/år | 14 838 kr/år | lik i kommunen |
| Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026) | 0 kr/år | 0 kr/år | lik i kommunen |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 4 linjer | 5 linjer | −27 % |
| Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 3,0 avg/time | 4,7 avg/time | −38 % |
| Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025) | 8 786 m | 9 912 m | −11 % |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025) | 11,4 % | 10,5 % | +9 % |
| Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026) | 0 stk | 0 stk | −16 % |
| Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 4,50 | 4,33 | +4 % |
| Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 5,3 barn/ansatt | 5,5 barn/ansatt | ≈ snittet |
| Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 100,0 % | 66,4 % | +51 % |
| Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 0,0 % | 0,0 % | lik i kommunen |
| Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 16,44 per 10 000 | 16,44 per 10 000 | lik i kommunen |
| Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 8 996 m | 5 155 m | +75 % |
| Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 8 897 m | 10 014 m | −11 % |
| Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 1 778 m | 1 431 m | +24 % |
| Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 2 349 m | 2 390 m | ≈ snittet |
| Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026) | 99 % | 99 % | ≈ snittet |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 52,2 per 1000 | 52,2 per 1000 | lik i kommunen |
| Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 5,8 per 1000 | 5,8 per 1000 | lik i kommunen |
| Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 4,1 per 1000 | 4,1 per 1000 | lik i kommunen |
| Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 3,5 per 1000 | 3,5 per 1000 | lik i kommunen |
| Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | −51 % |
| Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | −100 % |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024) | 1 095 900 kr | 1 095 900 kr | lik i kommunen |
| Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024) | 12,5 % | 12,5 % | lik i kommunen |
| Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 64,6 % | 64,6 % | lik i kommunen |
| Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 63,3 % | 63,3 % | lik i kommunen |
| Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024) | 8,2 % | 8,2 % | lik i kommunen |
| Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 2,60 P90/P10 | 2,60 P90/P10 | lik i kommunen |
| Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 85,0 % | 85,0 % | lik i kommunen |
| Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 11,1 % | 11,1 % | lik i kommunen |
| Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022) | 19,7 % | 19,7 % | lik i kommunen |
| Indikator | Manndalen | Snitt Kåfjord | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 7 239 m | 6 769 m | +7 % |
| Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 0,0 km | 0,9 km | −100 % |
| Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 7,2 km | 2,8 km | +154 % |
| Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026) | 36 m | 40 m | −10 % |
| Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 37 m | 48 m | −24 % |
| Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 279 m | 264 m | +6 % |
| Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 14 573 m | 19 188 m | −24 % |
| Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 0 stk | 0 stk | +164 % |
711 innbyggere, fordelt på 97 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Kåfjord 1 878.
Rundt 17 922 kr/m² for alle boligtyper, mot 16 625 kr/m² i snitt for Kåfjord.
Barneskole Manndalen skole; ungdomsskole Manndalen skole (anslått etter avstand).
Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.