Kvinesdal Øvre er et område i Kvinesdal med 613 innbyggere fordelt på 163 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 13 870 kr/m², 22 % under snittet i Kvinesdal (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Kvinesdal Øvre nr. 1 av 4 områder i Kvinesdal. Sterkest står trygghet (96/100), svakest reise og kollektiv (26/100). Nærmeste barneskole er Kvinlog skule (anslått etter avstand).
Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Kvinesdal. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.
| Profil | Poeng | Rang i Kvinesdal |
|---|---|---|
| Standardvekter | 60 / 100 | nr. 1 av 4 |
| Barnefamilie | 62 / 100 | nr. 1 av 4 |
| Pendler | 48 / 100 | nr. 4 av 4 |
| Naturelsker | 55 / 100 | nr. 3 av 4 |
| Førstegangskjøper | 52 / 100 | nr. 2 av 4 |
| Balansert | 61 / 100 | nr. 1 av 4 |
| Barneskole | Kvinlog skule (94/100, nr. 1 av 5) Vesterdalen skole (41/100, nr. 4 av 5) |
| Ungdomsskole | Kvinlog skule (100/100, nr. 1 av 2) |
| Videregående (nærmeste tre) | Sirdal videregående skole (57/100, nr. 3 av 5) Byremo videregående skole (81/100, nr. 1 av 5) Flekkefjord videregående skole Studiested Flekkefjord (15/100, nr. 4 av 5) |
Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Kvinesdal. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | 2,6 poeng | -1,9 poeng | +236 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,15 | 4,09 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,76 | 4,47 | +6 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,86 | 3,84 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,68 | 3,45 | +6 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 3,98 | +3 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,8 elever/lærer | 12,9 elever/lærer | −32 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,1 elever/lærer | 14,3 elever/lærer | −36 % |
| Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 99,8 % | 94,3 % | +6 % |
| Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 64 elever | 183 elever | −65 % |
| Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 47,0 skalapoeng | 43,7 skalapoeng | +8 % |
| Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 55,2 skalapoeng | 49,5 skalapoeng | +11 % |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 48,5 poeng | 41,2 poeng | +18 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,14 | 3,98 | +4 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,63 | 3,97 | +17 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,08 | 3,84 | +6 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,23 | +8 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,30 | 3,70 | +16 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,4 elever/lærer | 16,4 elever/lærer | −43 % |
| Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 100,0 % | 99,8 % | ≈ snittet |
| Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 65 elever | 213 elever | −70 % |
| Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 3,36 karakter | 3,45 karakter | ≈ snittet |
| Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 94,5 % | 92,0 % | ≈ snittet |
| Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 1,7 % | 2,3 % | −26 % |
| Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,55 | 4,42 | +3 % |
| Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,34 | 4,30 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,00 | 3,99 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,67 | 3,70 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,31 | 4,24 | ≈ snittet |
| Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,0 % | 4,6 % | −14 % |
| Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 20 758 m | 17 536 m | +18 % |
| Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | 154 elever | 433 elever | −64 % |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 13 870 kr/m² | 17 838 kr/m² | −22 % |
| Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 26 785 kr/m² | 26 487 kr/m² | ≈ snittet |
| Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 12 818 kr/m² | 16 186 kr/m² | −21 % |
| Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025) | -8,1 % | -8,1 % | lik i kommunen |
| Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025) | 42 salg/år | 42 salg/år | lik i kommunen |
| Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026) | 18 818 kr/år | 18 818 kr/år | lik i kommunen |
| Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026) | 0 kr/år | 0 kr/år | lik i kommunen |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 23 176 m | 4 944 m | +369 % |
| Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 16 143 m | 8 214 m | +97 % |
| Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 1 linjer | 11 linjer | −88 % |
| Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 0,8 avg/time | 8,3 avg/time | −90 % |
| Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025) | 18 361 m | 5 235 m | +251 % |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025) | 17,1 % | 17,2 % | ≈ snittet |
| Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026) | 0 stk | 1 stk | −84 % |
| Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 4,60 | 4,63 | ≈ snittet |
| Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 5,3 barn/ansatt | 5,4 barn/ansatt | ≈ snittet |
| Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 61,2 % | 47,1 % | +30 % |
| Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 81,7 % | 81,7 % | lik i kommunen |
| Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 64,9 % | 64,9 % | lik i kommunen |
| Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 16,8 % | 16,8 % | lik i kommunen |
| Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 59,2 % | 59,2 % | lik i kommunen |
| Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 0,0 % | 0,0 % | lik i kommunen |
| Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 3,23 per 10 000 | 3,23 per 10 000 | lik i kommunen |
| Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 4 697 m | 2 509 m | +87 % |
| Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 17 727 m | 3 629 m | +389 % |
| Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 4 708 m | 1 484 m | +217 % |
| Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 5 290 m | 2 809 m | +88 % |
| Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026) | 100 % | 94 % | +7 % |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025) | 89,5 % | 89,5 % | lik i kommunen |
| Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 36,9 per 1000 | 36,9 per 1000 | lik i kommunen |
| Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 6,2 per 1000 | 6,2 per 1000 | lik i kommunen |
| Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 6,6 per 1000 | 6,6 per 1000 | lik i kommunen |
| Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025) | 5,8 per 1000 | 5,8 per 1000 | lik i kommunen |
| Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 1 ulykker | −67 % |
| Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | −100 % |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024) | 1 072 000 kr | 1 072 000 kr | lik i kommunen |
| Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024) | 11,7 % | 11,7 % | lik i kommunen |
| Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 76,8 % | 76,8 % | lik i kommunen |
| Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 69,0 % | 69,0 % | lik i kommunen |
| Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024) | 7,9 % | 7,9 % | lik i kommunen |
| Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 2,50 P90/P10 | 2,50 P90/P10 | lik i kommunen |
| Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 86,7 % | 86,7 % | lik i kommunen |
| Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 5,9 % | 5,9 % | lik i kommunen |
| Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022) | 17,1 % | 17,1 % | lik i kommunen |
| Indikator | Kvinesdal Øvre | Snitt Kvinesdal | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 9 509 m | 1 529 m | +522 % |
| Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 0,1 km | 13,4 km | −99 % |
| Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 0,6 km | 0,1 km | +905 % |
| Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026) | 4 662 m | 914 m | +410 % |
| Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 28 m | 50 m | −44 % |
| Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 255 m | 309 m | −17 % |
| Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 10 366 m | 10 086 m | ≈ snittet |
| Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 0 stk | 0 stk | −100 % |
613 innbyggere, fordelt på 163 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Kvinesdal 6 158.
Rundt 13 870 kr/m² for alle boligtyper, mot 17 838 kr/m² i snitt for Kvinesdal.
Barneskole Kvinlog skule; ungdomsskole Kvinlog skule (anslått etter avstand).
Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.