← Flyttekart
Flyttekart › Larvik › Nanset Vest

Bo i Nanset Vest · Larvik

Nanset Vest er et område i Larvik med 3 320 innbyggere fordelt på 79 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 27 802 kr/m², 10 % under snittet i Larvik (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Nanset Vest nr. 5 av 17 områder i Larvik. Sterkest står reise og kollektiv (89/100), svakest skolekvalitet (34/100). Nærmeste barneskole er Hedrum barneskole (anslått etter avstand).

62poeng av 100, standardvekter
nr. 5av 17 områder i Larvik
27 802kr/m², alle boliger
3 320innbyggere
Åpne Nanset Vest i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Nanset Vest og nabolagene rundt
Kartet: Nanset Vest og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Larvik. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Larvik
Standardvekter62 / 100nr. 5 av 17
Barnefamilie61 / 100nr. 8 av 17
Pendler72 / 100nr. 2 av 17
Naturelsker66 / 100nr. 3 av 17
Førstegangskjøper67 / 100nr. 2 av 17
Balansert68 / 100nr. 7 av 17

Skoler

BarneskoleHedrum barneskole (40/100, nr. 9 av 13)
Fagerli skole (37/100, nr. 11 av 13)
Kvelde skole (44/100, nr. 8 av 13)
UngdomsskoleHedrum ungdomsskole (21/100, nr. 8 av 8)
Kvelde skole (42/100, nr. 5 av 8)
Videregående (nærmeste tre)Larvik kommune Larvik læringssenter
Sandefjord videregående skole (38/100, nr. 11 av 14)
Thor Heyerdahl videregående skole (58/100, nr. 6 av 14)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Larvik. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 34/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,9 poeng-0,1 poeng−611 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,7 poeng0,1 poeng−850 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,7 skalapoeng49,2 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,154,18≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,414,47≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,913,88≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,583,64≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,984,00≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)9,9 %11,6 %−15 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,4 elever/lærer14,6 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)17,6 elever/lærer17,2 elever/lærer≈ snittet
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)98,0 %97,5 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)497 elever340 elever+46 %
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,5 skalapoeng48,4 skalapoeng−4 %
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,2 skalapoeng51,9 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)40,0 poeng41,5 poeng−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,924,03≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,854,00−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,793,83≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,123,28−5 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,623,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)14,8 %12,1 %+23 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,9 elever/lærer19,5 elever/lærer≈ snittet
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,2 %97,0 %≈ snittet
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)362 elever339 elever+7 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,32 karakter3,36 karakter≈ snittet
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)87,1 %85,5 %≈ snittet
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,0 %3,1 %≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,174,16≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,034,08≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,883,93≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,533,57≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,893,93≈ snittet
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)7,0 %6,5 %+7 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)2 775 m4 703 m−41 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)1 780 elever1 328 elever+34 %
Boligpriser · 61/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)27 802 kr/m²30 895 kr/m²−10 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)39 818 kr/m²40 121 kr/m²≈ snittet
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)25 857 kr/m²28 275 kr/m²−9 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)23,5 %23,5 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)546 salg/år546 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)16 256 kr/år16 256 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)0 kr/år0 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 89/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)388 m1 842 m−79 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)2 860 m5 385 m−47 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)23 linjer17 linjer+30 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)43,9 avg/time32,1 avg/time+37 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)958 m3 303 m−71 %
Familie og trivsel · 72/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)17,1 %14,7 %+16 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)2 stk2 stk+22 %
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,434,52≈ snittet
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)5,5 barn/ansatt5,7 barn/ansatt≈ snittet
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)36,6 %43,2 %−15 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)81,1 %81,1 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)62,3 %62,3 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)25,5 %25,5 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)48,7 %48,7 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)2,4 %2,4 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)2,81 per 10 0002,81 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)450 m952 m−53 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 180 m1 197 m≈ snittet
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)497 m626 m−21 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 007 m1 338 m−25 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)93 %83 %+13 %
Trygghet · 63/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)83,7 %83,7 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)49,0 per 100049,0 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)6,1 per 10006,1 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)15,7 per 100015,7 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)4,0 per 10004,0 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)4 ulykker2 ulykker+48 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker1 ulykker−6 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 062 000 kr1 062 000 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)11,8 %11,8 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)77,8 %77,8 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)64,6 %64,6 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)8,7 %8,7 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,60 P90/P102,60 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)83,3 %83,3 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)6,2 %6,2 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)18,0 %18,0 %lik i kommunen
Natur og tur · 74/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)427 m523 m−18 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)24,4 km16,4 km+49 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)27,9 km13,4 km+108 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)525 m784 m−33 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)146 m196 m−26 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)715 m658 m+9 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 091 m1 957 m+7 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk1 stk−100 %
Miljø og risiko · 79/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorNanset VestSnitt LarvikAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)24 % av rute18 % av rute+34 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute1 % av rute−100 %
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)5,2 µg/m³5,2 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)1 058 mm/år1 046 mm/år≈ snittet
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)16,9 °C17,0 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-0,9 °C-0,8 °C−15 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)7,2 °C7,4 °C≈ snittet
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)3 % av rute7 % av rute−56 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute2 % av rute−53 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)3,01 1–43,04 1–4≈ snittet
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)3 % av rute4 % av rute−19 %

Spørsmål og svar om Nanset Vest

Hvor mange bor i Nanset Vest?

3 320 innbyggere, fordelt på 79 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Larvik 48 781.

Hva koster bolig i Nanset Vest?

Rundt 27 802 kr/m² for alle boligtyper, mot 30 895 kr/m² i snitt for Larvik.

Hvilken skole hører Nanset Vest til?

Barneskole Hedrum barneskole; ungdomsskole Hedrum ungdomsskole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.