← Flyttekart
Flyttekart › Lindesnes › Marnardal

Bo i Marnardal · Lindesnes

Marnardal er et område i Lindesnes med 2 209 innbyggere fordelt på 381 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 16 535 kr/m², 35 % under snittet i Lindesnes (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Marnardal nr. 9 av 10 områder i Lindesnes. Sterkest står trygghet (99/100), svakest skolekvalitet (33/100). Nærmeste barneskole er Øyslebø skole (anslått etter avstand).

53poeng av 100, standardvekter
nr. 9av 10 områder i Lindesnes
16 535kr/m², alle boliger
2 209innbyggere
Åpne Marnardal i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Marnardal og nabolagene rundt
Kartet: Marnardal og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Lindesnes. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Lindesnes
Standardvekter53 / 100nr. 9 av 10
Barnefamilie50 / 100nr. 10 av 10
Pendler54 / 100nr. 8 av 10
Naturelsker57 / 100nr. 8 av 10
Førstegangskjøper57 / 100nr. 3 av 10
Balansert61 / 100nr. 8 av 10

Skoler

BarneskoleØyslebø skole (35/100, nr. 7 av 7)
Laudal skole
Bjelland skole
UngdomsskoleØyslebø ungdomsskole (15/100, nr. 4 av 4)
Videregående (nærmeste tre)Blå Kors videregående skole Øvrebø AS (1/100, nr. 10 av 10)
Byremo videregående skole (94/100, nr. 2 av 10)
Søgne videregående skole (15/100, nr. 9 av 10)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Lindesnes. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 33/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,0 poeng-0,9 poeng+100 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-2,4 poeng-0,8 poeng−188 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,1 skalapoeng48,9 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,954,13−4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,274,43−3 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,94≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,233,52−8 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,803,89≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,3 elever/lærer12,3 elever/lærer−9 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,2 elever/lærer15,0 elever/lærer−25 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)98,8 %99,6 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)59 elever256 elever−77 %
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,0 skalapoeng47,9 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)48,0 skalapoeng52,0 skalapoeng−8 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,054,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,114,19≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,773,87≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,023,31−9 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,603,87−7 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)16,2 elever/lærer16,8 elever/lærer−4 %
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %99,6 %≈ snittet
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)86 elever238 elever−64 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,27 karakter3,38 karakter−3 %
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)86,5 %88,8 %≈ snittet
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)5,6 %4,3 %+28 %
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,244,28≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,284,28≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,943,96≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,623,64≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,974,12−4 %
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)7,1 %5,4 %+32 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)16 821 m6 153 m+173 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)333 elever557 elever−40 %
Boligpriser · 74/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)16 535 kr/m²25 403 kr/m²−35 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)33 684 kr/m²32 922 kr/m²≈ snittet
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)14 996 kr/m²22 655 kr/m²−34 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)34,6 %34,6 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)301 salg/år301 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)14 885 kr/år14 885 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)6 059 kr/år6 059 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 41/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)14 667 m3 350 m+338 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)5 688 m18 777 m−70 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)5 linjer18 linjer−73 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)2,6 avg/time17,9 avg/time−85 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)19 313 m4 473 m+332 %
Familie og trivsel · 50/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)14,5 %16,3 %−11 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)0 stk2 stk−90 %
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)5,7 barn/ansatt5,6 barn/ansatt≈ snittet
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)51,3 %47,7 %+7 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)84,0 %84,0 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)71,3 %71,3 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)20,0 %20,0 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)56,1 %56,1 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,0 %0,0 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)1,74 per 10 0001,74 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)4 892 m1 720 m+184 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)12 540 m3 101 m+304 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 846 m1 080 m+163 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)3 050 m1 811 m+68 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)99 %92 %+8 %
Trygghet · 99/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)87,5 %87,5 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)53,9 per 100053,9 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)7,4 per 10007,4 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)16,1 per 100016,1 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)5,0 per 10005,0 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker1 ulykker−97 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker−100 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 079 400 kr1 079 400 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)11,9 %11,9 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)81,4 %81,4 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)65,4 %65,4 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)8,3 %8,3 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,60 P90/P102,60 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)86,8 %86,8 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)5,9 %5,9 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)16,0 %16,0 %lik i kommunen
Natur og tur · 56/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)940 m717 m+31 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)8,8 km9,5 km−7 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)0,4 km0,3 km+45 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)669 m325 m+106 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)33 m61 m−45 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)462 m284 m+63 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)8 246 m2 218 m+272 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk0 stk+359 %
Miljø og risiko · 68/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorMarnardalSnitt LindesnesAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)10 % av rute16 % av rute−40 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)7 % av rute1 % av rute+975 %
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)4,3 µg/m³4,3 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)1 799 mm/år1 486 mm/år+21 %
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)15,8 °C16,1 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)0,4 °C1,6 °C−78 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)7,2 °C8,0 °C−10 %
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)30 % av rute25 % av rute+21 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)25 % av rute13 % av rute+90 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)2,93 1–42,52 1–4+16 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen

Spørsmål og svar om Marnardal

Hvor mange bor i Marnardal?

2 209 innbyggere, fordelt på 381 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Lindesnes 23 738.

Hva koster bolig i Marnardal?

Rundt 16 535 kr/m² for alle boligtyper, mot 25 403 kr/m² i snitt for Lindesnes.

Hvilken skole hører Marnardal til?

Barneskole Øyslebø skole; ungdomsskole Øyslebø ungdomsskole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.