← Flyttekart
Flyttekart › Porsgrunn › Bjørntvedt - Myrene

Bo i Bjørntvedt - Myrene · Porsgrunn

Bjørntvedt - Myrene er et område i Porsgrunn med 1 650 innbyggere fordelt på 27 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 27 686 kr/m², 3 % over snittet i Porsgrunn (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Bjørntvedt - Myrene nr. 2 av 11 områder i Porsgrunn. Sterkest står miljø og risiko (84/100), svakest boligpriser (39/100). Nærmeste barneskole er Myrene skole (anslått etter avstand).

62poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 11 områder i Porsgrunn
27 686kr/m², alle boliger
1 650innbyggere
Åpne Bjørntvedt - Myrene i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Bjørntvedt - Myrene og nabolagene rundt
Kartet: Bjørntvedt - Myrene og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Porsgrunn. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Porsgrunn
Standardvekter62 / 100nr. 2 av 11
Barnefamilie63 / 100nr. 2 av 11
Pendler65 / 100nr. 4 av 11
Naturelsker64 / 100nr. 3 av 11
Førstegangskjøper58 / 100nr. 7 av 11
Balansert67 / 100nr. 4 av 11

Skoler

BarneskoleMyrene skole (49/100, nr. 7 av 10)
Grønli skole (53/100, nr. 5 av 10)
UngdomsskoleKjølnes ungdomsskole (76/100, nr. 1 av 4)
Stridsklev skole
Videregående (nærmeste tre)Porsgrunn videregående skole (70/100, nr. 2 av 6)
Skogmo videregående skole (27/100, nr. 6 av 6)
Hjalmar Johansen videregående skole (66/100, nr. 3 av 6)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Porsgrunn. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 60/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,5 poeng0,7 poeng+108 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-1,3 poeng-0,3 poeng−286 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,8 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,154,09≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,374,32≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,993,88≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,683,50+5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,923,85≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)24,9 %18,9 %+31 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,9 elever/lærer15,5 elever/lærer−4 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,0 elever/lærer18,5 elever/lærer≈ snittet
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,1 %98,8 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)244 elever278 elever−12 %
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,7 skalapoeng49,1 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)51,0 skalapoeng52,3 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)41,9 poeng41,6 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,063,97≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,933,87≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,883,79≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,273,16+3 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,743,65≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)11,9 %16,5 %−28 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)21,0 elever/lærer18,7 elever/lærer+12 %
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)95,1 %98,2 %−3 %
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)348 elever344 elever≈ snittet
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,30 karakter3,34 karakter≈ snittet
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)86,1 %85,5 %≈ snittet
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,3 %3,4 %≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,244,23≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,094,09≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,923,92≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,623,63≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,024,04≈ snittet
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)5,9 %6,2 %−6 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)752 m2 959 m−75 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)771 elever748 elever+3 %
Boligpriser · 39/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)27 686 kr/m²26 853 kr/m²+3 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)38 323 kr/m²36 696 kr/m²+4 %
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)26 800 kr/m²25 707 kr/m²+4 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)15,6 %15,6 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)362 salg/år362 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)13 048 kr/år13 048 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)3 749 kr/år3 749 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 81/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)277 m548 m−50 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)942 m3 449 m−73 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)22 linjer23 linjer−4 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)72,9 avg/time73,8 avg/time≈ snittet
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)751 m1 458 m−49 %
Familie og trivsel · 63/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)15,4 %15,3 %≈ snittet
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)2 stk3 stk−31 %
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,344,48−3 %
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)5,7 barn/ansatt5,8 barn/ansatt≈ snittet
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)63,8 %51,7 %+23 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)80,7 %80,7 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)67,0 %67,0 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)26,1 %26,1 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)49,6 %49,6 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)1,7 %1,7 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)1,22 per 10 0001,22 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)645 m840 m−23 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)700 m1 004 m−30 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)287 m447 m−36 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)464 m702 m−34 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)89 %81 %+10 %
Trygghet · 74/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)78,8 %78,8 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)70,9 per 100070,9 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)9,7 per 10009,7 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)23,2 per 100023,2 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)5,9 per 10005,9 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)5 ulykker3 ulykker+51 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker1 ulykker−31 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 100 900 kr1 100 900 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)11,5 %11,5 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)78,1 %78,1 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)65,1 %65,1 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)9,8 %9,8 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,80 P90/P102,80 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)84,4 %84,4 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)7,1 %7,1 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)20,4 %20,4 %lik i kommunen
Natur og tur · 63/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)779 m1 189 m−35 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)6,8 km4,4 km+54 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)4,2 km3,7 km+15 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)93 m76 m+23 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)122 m175 m−30 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 190 m607 m+96 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 227 m1 736 m+28 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 stk2 stk−34 %
Miljø og risiko · 84/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorBjørntvedt - MyreneSnitt PorsgrunnAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)17 % av rute17 % av rute≈ snittet
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)5 % av rute1 % av rute+549 %
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)7,4 µg/m³7,4 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)883 mm/år925 mm/år−5 %
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)17,1 °C17,1 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-0,9 °C-1,0 °C+6 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)7,4 °C7,3 °C≈ snittet
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)28 % av rute16 % av rute+79 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute4 % av rute−75 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)2,00 1–42,76 1–4−28 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute5 % av rute−79 %

Spørsmål og svar om Bjørntvedt - Myrene

Hvor mange bor i Bjørntvedt - Myrene?

1 650 innbyggere, fordelt på 27 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Porsgrunn 37 070.

Hva koster bolig i Bjørntvedt - Myrene?

Rundt 27 686 kr/m² for alle boligtyper, mot 26 853 kr/m² i snitt for Porsgrunn.

Hvilken skole hører Bjørntvedt - Myrene til?

Barneskole Myrene skole; ungdomsskole Kjølnes ungdomsskole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.