← Flyttekart
Flyttekart › Rælingen › Blystadlia

Bo i Blystadlia · Rælingen

Blystadlia er et område i Rælingen med 2 155 innbyggere fordelt på 8 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 53 456 kr/m², 14 % over snittet i Rælingen (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Blystadlia nr. 5 av 5 områder i Rælingen. Sterkest står trygghet (100/100), svakest boligpriser (14/100). Nærmeste barneskole er Blystadlia skole (anslått etter avstand).

53poeng av 100, standardvekter
nr. 5av 5 områder i Rælingen
53 456kr/m², alle boliger
2 155innbyggere
Åpne Blystadlia i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Blystadlia og nabolagene rundt
Kartet: Blystadlia og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Rælingen. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Rælingen
Standardvekter53 / 100nr. 5 av 5
Barnefamilie53 / 100nr. 5 av 5
Pendler56 / 100nr. 4 av 5
Naturelsker63 / 100nr. 1 av 5
Førstegangskjøper47 / 100nr. 5 av 5
Balansert62 / 100nr. 2 av 5

Skoler

BarneskoleBlystadlia skole (55/100, nr. 2 av 6)
Løvenstad skole (40/100, nr. 5 av 6)
UngdomsskoleSandbekken ungdomsskole og oppvekstsenter (81/100, nr. 1 av 2)
Videregående (nærmeste tre)Rælingen videregående skole (29/100, nr. 5 av 6)
Strømmen videregående skole (19/100, nr. 6 av 6)
Lørenskog videregående skole (81/100, nr. 2 av 6)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Rælingen. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 57/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)2,9 poeng0,8 poeng+272 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-1,0 poeng-0,7 poeng−33 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,2 skalapoeng50,7 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,094,11≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,294,29≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,813,85≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,533,58≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,83≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)34,5 %17,5 %+97 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,3 elever/lærer14,6 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,3 elever/lærer18,4 elever/lærer+5 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)94,6 %94,4 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)183 elever339 elever−46 %
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,3 skalapoeng48,7 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)54,2 skalapoeng53,7 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)43,7 poeng43,4 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,014,03≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,82≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,803,77≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,213,24≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,593,58≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)13,7 %14,6 %−6 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,8 elever/lærer18,6 elever/lærer+6 %
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)98,2 %94,3 %+4 %
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)320 elever394 elever−19 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,11 karakter3,30 karakter−6 %
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)86,8 %87,7 %≈ snittet
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,0 %2,6 %+17 %
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,164,19≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,994,00≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,873,88≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,513,52≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,903,95≈ snittet
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)8,2 %7,4 %+11 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)1 682 m2 025 m−17 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)785 elever820 elever−4 %
Boligpriser · 14/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)53 456 kr/m²46 834 kr/m²+14 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)55 577 kr/m²53 802 kr/m²+3 %
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)46 475 kr/m²44 525 kr/m²+4 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)15,7 %15,7 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)206 salg/år206 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)16 507 kr/år16 507 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)0 kr/år0 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 64/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)262 m246 m+7 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)2 427 m2 492 m≈ snittet
Avstand til T-bane/trikkiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)6 772 m8 169 m−17 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)5 linjer16 linjer−71 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)53,3 avg/time85,7 avg/time−38 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)2 119 m2 482 m−15 %
Familie og trivsel · 45/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)14,2 %19,0 %−25 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)3 stk3 stk−3 %
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,244,34≈ snittet
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)5,9 barn/ansatt5,9 barn/ansatt≈ snittet
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)41,1 %38,3 %+7 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)82,4 %82,4 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)63,0 %63,0 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)20,4 %20,4 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)53,6 %53,6 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,0 %0,0 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)3,23 per 10 0003,23 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)261 m375 m−30 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 060 m1 107 m−4 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)113 m319 m−65 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)249 m661 m−62 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)30 %71 %−58 %
Trygghet · 100/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)81,1 %81,1 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)46,0 per 100046,0 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)5,8 per 10005,8 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)7,8 per 10007,8 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)3,1 per 10003,1 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker2 ulykker−100 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker−100 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 173 800 kr1 173 800 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)9,3 %9,3 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)78,5 %78,5 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)72,3 %72,3 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)9,5 %9,5 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,70 P90/P102,70 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)87,9 %87,9 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)10,6 %10,6 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)14,8 %14,8 %lik i kommunen
Natur og tur · 83/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)169 m422 m−60 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)21,5 km11,9 km+81 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)38,4 km27,4 km+40 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)0 m118 m−100 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)21 m109 m−80 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)961 m683 m+41 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)3 805 m4 046 m−6 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)4 stk4 stk+14 %
Miljø og risiko · 68/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorBlystadliaSnitt RælingenAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)16 % av rute27 % av rute−42 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute1 % av rute−100 %
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)5,9 µg/m³5,9 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)872 mm/år839 mm/år+4 %
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)15,9 °C16,4 °C−3 %
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-4,2 °C-4,0 °C−6 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)5,2 °C5,6 °C−8 %
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute9 % av rute−93 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute2 % av rute−42 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)2,00 1–42,00 1–4≈ snittet
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen

Spørsmål og svar om Blystadlia

Hvor mange bor i Blystadlia?

2 155 innbyggere, fordelt på 8 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Rælingen 20 537.

Hva koster bolig i Blystadlia?

Rundt 53 456 kr/m² for alle boligtyper, mot 46 834 kr/m² i snitt for Rælingen.

Hvilken skole hører Blystadlia til?

Barneskole Blystadlia skole; ungdomsskole Sandbekken ungdomsskole og oppvekstsenter (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.