Rødøy er et område i Rødøy med 1 158 innbyggere fordelt på 237 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 14 698 kr/m², på nivå med snittet i Rødøy (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Rødøy nr. 1 av 1 områder i Rødøy. Sterkest står trygghet (100/100), svakest reise og kollektiv (41/100). Nærmeste barneskole er Tjongsfjord skole (anslått etter avstand).
Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Rødøy. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.
| Profil | Poeng | Rang i Rødøy |
|---|---|---|
| Standardvekter | 62 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Barnefamilie | 61 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Pendler | 60 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Naturelsker | 67 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Førstegangskjøper | 63 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Balansert | 68 / 100 | nr. 1 av 1 |
| Barneskole | Tjongsfjord skole Jektvik skole Rødøy skole |
| Ungdomsskole | Tjongsfjord skole (51/100, nr. 1 av 1) Jektvik skole Rødøy skole |
| Videregående (nærmeste tre) | Meløy videregående skole (50/100, nr. 1 av 1) |
Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Rødøy. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,06 | 4,06 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,46 | 4,46 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,78 | 3,78 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,61 | 3,61 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,09 | 4,09 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 6,2 elever/lærer | 6,2 elever/lærer | ≈ snittet |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,3 elever/lærer | 8,3 elever/lærer | ≈ snittet |
| Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 94,3 % | 94,3 % | ≈ snittet |
| Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 36 elever | 36 elever | ≈ snittet |
| Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 48,5 skalapoeng | 48,5 skalapoeng | lik i kommunen |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 49,6 poeng | 49,6 poeng | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,81 | 3,81 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,18 | 4,18 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,96 | 3,96 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,47 | 3,47 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,87 | 3,87 | lik i kommunen |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 6,5 elever/lærer | 6,5 elever/lærer | ≈ snittet |
| Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 94,3 % | 94,3 % | ≈ snittet |
| Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 36 elever | 36 elever | ≈ snittet |
| Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 3,60 karakter | 3,60 karakter | lik i kommunen |
| Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 83,5 % | 83,5 % | lik i kommunen |
| Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | 4,0 % | 4,0 % | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,25 | 4,25 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,20 | 4,20 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,87 | 3,87 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,78 | 3,78 | lik i kommunen |
| Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,95 | 3,95 | lik i kommunen |
| Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 6,3 % | 6,3 % | lik i kommunen |
| Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 24 821 m | 24 821 m | ≈ snittet |
| Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | 227 elever | 227 elever | lik i kommunen |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 14 698 kr/m² | 14 698 kr/m² | ≈ snittet |
| Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025) | 14 698 kr/m² | 14 698 kr/m² | ≈ snittet |
| Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026) | 14 544 kr/år | 14 544 kr/år | lik i kommunen |
| Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026) | 0 kr/år | 0 kr/år | lik i kommunen |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 31 158 m | 31 158 m | ≈ snittet |
| Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 49 292 m | 49 292 m | ≈ snittet |
| Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 2 linjer | 2 linjer | ≈ snittet |
| Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026) | 0,9 avg/time | 0,9 avg/time | ≈ snittet |
| Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025) | 26 460 m | 26 460 m | ≈ snittet |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025) | 15,4 % | 15,4 % | ≈ snittet |
| Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026) | 0 stk | 0 stk | ≈ snittet |
| Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 4,1 barn/ansatt | 4,1 barn/ansatt | ≈ snittet |
| Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025) | 36,5 % | 36,5 % | ≈ snittet |
| Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 0,0 % | 0,0 % | lik i kommunen |
| Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025) | 43,29 per 10 000 | 43,29 per 10 000 | lik i kommunen |
| Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 7 947 m | 7 947 m | ≈ snittet |
| Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 12 313 m | 12 313 m | ≈ snittet |
| Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 3 515 m | 3 515 m | ≈ snittet |
| Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 3 325 m | 3 325 m | ≈ snittet |
| Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026) | 98 % | 98 % | ≈ snittet |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025) | 15,6 per 1000 | 15,6 per 1000 | lik i kommunen |
| Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | ≈ snittet |
| Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025) | 0 ulykker | 0 ulykker | lik i kommunen |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024) | 1 170 800 kr | 1 170 800 kr | lik i kommunen |
| Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024) | 9,5 % | 9,5 % | lik i kommunen |
| Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 68,1 % | 68,1 % | lik i kommunen |
| Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 70,3 % | 70,3 % | lik i kommunen |
| Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024) | 8,3 % | 8,3 % | lik i kommunen |
| Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 2,60 P90/P10 | 2,60 P90/P10 | lik i kommunen |
| Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 84,4 % | 84,4 % | lik i kommunen |
| Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024) | 10,5 % | 10,5 % | lik i kommunen |
| Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022) | 10,6 % | 10,6 % | lik i kommunen |
| Indikator | Rødøy | Snitt Rødøy | Avvik |
|---|---|---|---|
| Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 1 459 m | 1 459 m | ≈ snittet |
| Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 2,5 km | 2,5 km | ≈ snittet |
| Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026) | 0,0 km | 0,0 km | lik i kommunen |
| Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026) | 1 574 m | 1 574 m | ≈ snittet |
| Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 49 m | 49 m | ≈ snittet |
| Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 229 m | 229 m | ≈ snittet |
| Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 3 835 m | 3 835 m | ≈ snittet |
| Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026) | 0 stk | 0 stk | lik i kommunen |
1 158 innbyggere, fordelt på 237 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Rødøy 1 158.
Rundt 14 698 kr/m² for alle boligtyper, mot 14 698 kr/m² i snitt for Rødøy.
Barneskole Tjongsfjord skole; ungdomsskole Tjongsfjord skole (anslått etter avstand).
Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.