148 barnehager i Telemark med foreldrenes tilfredshet, barnas trivsel, barn per ansatt, andel barnehagelærere og leke- og oppholdsareal fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barnehagen ligger blant alle barnehager i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er fra barnehagefakta.no (siste publiserte Foreldreundersøkelse og bemanning, ett år) (148 barnehager).
| Barnehage | Poeng | TilfredshetiKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | TrivseliKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | Barn per ansattiKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | BarnehagelærereiKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | Areal per barniKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | BarniKilde: Udir – barnehagefakta.no (siste publiserte år) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Furuheim barnehage avd Hovin Tinn | 80 nr. 1 av 108 | 4,80 | 4,80 | 2,9 | 45,2 % | 14,5 m² | 6 | |
| Rauland barnehage Vinje | 74 nr. 2 av 108 | 4,80 | 4,80 | 3,6 | 37,8 % | 9,5 m² | 48 | |
| Furuheim barnehage Tinn | 73 nr. 3 av 108 | 4,60 | 4,80 | 3,5 | 43,8 % | 13,0 m² | 19 | |
| Vrådal barnehage Kviteseid | 72 nr. 4 av 108 | 5,00 | 5,00 | 5,8 | 40,0 % | 12,1 m² | 18 | |
| Tørdal barnehage Drangedal | 68 nr. 5 av 108 | 4,70 | 4,80 | 4,5 | 63,2 % | 6,7 m² | 15 | |
| Øyfjell oppvekstsenter avd barnehage Vinje | 67 nr. 6 av 108 | 4,80 | 4,80 | 3,8 | 18,2 % | 9,9 m² | 21 | |
| Betanien barnehage Skien (privat) | 66 nr. 7 av 108 | 4,90 | 4,90 | 5,2 | 46,7 % | 4,8 m² | 21 | |
| Betesda barnehage Notodden (privat) | 66 nr. 8 av 108 | 5,00 | 5,00 | 6,0 | 46,4 % | 5,3 m² | 21 | |
| Brattås barnehage Porsgrunn | 64 nr. 9 av 108 | 4,90 | 4,90 | 6,0 | 44,4 % | 10,9 m² | 39 | |
| Læringsverkstedet Hjuksebø naturbarnehage AS Notodden (privat) | 64 nr. 10 av 108 | 4,80 | 5,00 | 6,0 | 56,6 % | 5,8 m² | 22 | |
| Tufte barnehage Skien | 64 nr. 11 av 108 | 4,90 | 4,90 | 5,7 | 53,5 % | 5,4 m² | 20 | |
| Gransherad barnehage Notodden | 63 nr. 12 av 108 | 4,70 | 4,90 | 5,1 | 51,5 % | 5,2 m² | 30 | |
| Stulen gårdsbarnehage AS Porsgrunn (privat) | 63 nr. 13 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,5 | 56,7 % | 4,6 m² | 23 | |
| Stokkevannet barnehage Bamble | 62 nr. 14 av 108 | 4,90 | 4,90 | 5,6 | 41,7 % | 5,9 m² | 49 | |
| Maurtuva barnehage SA Midt-Telemark (privat) | 61 nr. 15 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,6 | 46,5 % | 6,2 m² | 70 | |
| Tiedemannsjordet barnehage Skien | 61 nr. 16 av 108 | 4,90 | 4,90 | 5,9 | 50,0 % | 4,8 m² | 44 | |
| Klosterskogen barnehage Skien | 60 nr. 17 av 108 | 4,70 | 4,90 | 5,4 | 46,6 % | 6,4 m² | 46 | |
| Svenseid barnehage Nome | 60 nr. 18 av 108 | 4,80 | 4,90 | 6,0 | 55,0 % | 6,7 m² | 26 | |
| Åmot barnehage Vinje | 60 nr. 19 av 108 | 4,60 | 4,70 | 3,9 | 33,0 % | 9,3 m² | 70 | |
| Barnehagen Gregorius AS Skien (privat) | 59 nr. 20 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,8 | 48,6 % | 5,2 m² | 63 | |
| Brekke barnehage Skien (privat) | 58 nr. 21 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,9 | 52,4 % | 4,6 m² | 37 | |
| Einaren barnehage Skien (privat) | 58 nr. 22 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,6 | 41,3 % | 4,8 m² | 50 | |
| Heddeli barnehage Seljord | 58 nr. 23 av 108 | 4,60 | 4,90 | 5,2 | 46,2 % | 5,4 m² | 41 | |
| Gjerpenshavna barnehage SA Skien (privat) | 57 nr. 24 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,8 | 42,1 % | 5,1 m² | 80 | |
| Maribakkane barnehage Skien | 57 nr. 25 av 108 | 4,70 | 4,90 | 5,6 | 44,8 % | 6,0 m² | 94 | |
| Radehuset barnehage Porsgrunn | 57 nr. 26 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,9 | 46,9 % | 5,2 m² | 27 | |
| Venstøp barnehage Skien | 57 nr. 27 av 108 | 4,80 | 4,90 | 5,9 | 47,1 % | 4,7 m² | 72 | |
| Solstua kulturbarnehage AS Bamble (privat) | 56 nr. 28 av 108 | 4,80 | 4,80 | 5,3 | 40,4 % | 4,8 m² | 36 | |
| Buerflata barnehage Skien | 55 nr. 29 av 108 | 4,70 | 4,90 | 5,8 | 46,8 % | 4,6 m² | 74 | |
| Gråtenmoen barnehage Skien | 55 nr. 30 av 108 | 4,70 | 4,80 | 5,3 | 44,2 % | 6,0 m² | 55 | |
| Læringsverkstedet Trollmyra naturbarnehage Skien (privat) | 54 nr. 31 av 108 | 4,70 | 4,90 | 6,0 | 50,3 % | 4,6 m² | 62 | |
| Sundby barnehage Bamble | 54 nr. 32 av 108 | 4,70 | 4,80 | 5,8 | 53,1 % | 5,8 m² | 44 | |
| Melum barnehage SA Skien (privat) | 53 nr. 33 av 108 | 4,60 | 4,80 | 5,9 | 67,2 % | 6,0 m² | 28 | |
| Nystrand barnehage AS avd Nystrandvegen Porsgrunn (privat) | 53 nr. 34 av 108 | 4,60 | 4,80 | 5,6 | 55,9 % | 5,3 m² | 80 | |
| Betania barnehage AS Notodden (privat) | 52 nr. 35 av 108 | 4,70 | 4,90 | 6,0 | 40,3 % | 5,7 m² | 24 | |
| Kviteseid barnehage Kviteseid | 52 nr. 36 av 108 | 4,60 | 4,80 | 5,4 | 41,5 % | 7,0 m² | 43 | |
| Lillefot barnehage Skien (privat) | 52 nr. 37 av 108 | 4,70 | 4,80 | 5,5 | 41,8 % | 4,7 m² | 73 | |
| Læringsverkstedet Hørte barnehage AS Midt-Telemark (privat) | 52 nr. 38 av 108 | 4,90 | 4,80 | 6,0 | 36,4 % | 5,0 m² | 21 | |
| Læringsverkstedet Sandvoll barnehage Midt-Telemark (privat) | 52 nr. 39 av 108 | 4,80 | 4,80 | 5,8 | 40,3 % | 4,9 m² | 64 | |
| Skauen Kristelige barnehage Skien (privat) | 52 nr. 40 av 108 | 4,70 | 4,90 | 6,0 | 43,5 % | 4,5 m² | 30 | |
| Troens Liv barnehage AS Skien (privat) | 52 nr. 41 av 108 | 4,70 | 4,80 | 6,0 | 47,9 % | 7,5 m² | 41 | |
| Maristien barnehage Porsgrunn | 51 nr. 42 av 108 | 4,60 | 4,60 | 5,2 | 49,5 % | 10,5 m² | 111 | |
| Skrapeklev barnehage SA Porsgrunn (privat) | 51 nr. 43 av 108 | 4,60 | 4,80 | 5,8 | 53,9 % | 5,8 m² | 75 | |
| Solsikke barnehage Kragerø (privat) | 51 nr. 44 av 108 | 4,50 | 4,90 | 5,9 | 50,8 % | 5,5 m² | 29 | |
| Flatdal oppvekstsenter barnehage Seljord | 50 nr. 45 av 108 | 4,50 | 4,80 | 4,9 | 38,5 % | 4,1 m² | 24 | |
| Øverland barnehage Tinn | 50 nr. 46 av 108 | 4,30 | 4,80 | 4,1 | 21,1 % | 7,6 m² | 32 | |
| Læringsverkstedet Gustavas Hage barnehage Skien (privat) | 49 nr. 47 av 108 | 4,70 | 4,80 | 6,0 | 44,9 % | 5,2 m² | 45 | |
| Tippen barnehage Porsgrunn (privat) | 49 nr. 48 av 108 | 4,60 | 4,80 | 5,7 | 46,7 % | 5,1 m² | 61 | |
| Åfoss barnehage Skien | 49 nr. 49 av 108 | 4,50 | 4,80 | 5,4 | 47,8 % | 5,1 m² | 41 | |
| Brevik oppvekstsenter avd barnehage Porsgrunn | 48 nr. 50 av 108 | 4,50 | 4,80 | 5,7 | 47,1 % | 6,9 m² | 70 | |
| Kapitelberget Natur - og kulturbarnehage SA Skien (privat) | 48 nr. 51 av 108 | 4,60 | 4,80 | 6,0 | 42,9 % | 7,3 m² | 31 | |
| Læringsverkstedet Harmonien Doremi barnehage Skien (privat) | 48 nr. 52 av 108 | 4,60 | 4,80 | 6,0 | 51,9 % | 4,6 m² | 117 | |
| Valhall barnehage Porsgrunn (privat) | 48 nr. 53 av 108 | 4,70 | 4,70 | 5,9 | 51,0 % | 6,2 m² | 105 | |
| Edland barnehage Vinje | 47 nr. 54 av 108 | 4,60 | 4,60 | 4,7 | 28,0 % | 8,4 m² | 33 | |
| Grasmyr naturbarnehage Bamble | 47 nr. 55 av 108 | 4,50 | 4,80 | 5,6 | 42,7 % | 6,1 m² | 74 | |
| Kroken barnehage Drangedal | 47 nr. 56 av 108 | 4,50 | 4,80 | 6,0 | 52,0 % | 6,4 m² | 69 | |
| Lundedalen barnehage Skien | 47 nr. 57 av 108 | 4,60 | 4,80 | 6,0 | 50,2 % | 4,8 m² | 47 | |
| Læringsverkstedet Gvarv barnehage Midt-Telemark (privat) | 47 nr. 58 av 108 | 4,60 | 4,80 | 6,0 | 47,0 % | 4,8 m² | 99 | |
| Norlandia Akrobaten idrettsbarnehage Porsgrunn (privat) | 47 nr. 59 av 108 | 4,60 | 4,80 | 6,0 | 47,1 % | 4,8 m² | 98 | |
| Fagerli barnehage Nome | 46 nr. 60 av 108 | 4,50 | 4,70 | 5,4 | 48,7 % | 6,0 m² | 68 | |
| Læringsverkstedet Bøle Solkollen barnehage Skien (privat) | 46 nr. 61 av 108 | 4,30 | 4,80 | 5,4 | 50,0 % | 6,4 m² | 31 | |
| Skibakkesletta barnehage Tinn | 45 nr. 62 av 108 | 4,40 | 4,60 | 4,4 | 38,2 % | 6,3 m² | 45 | |
| Sluseparken barnehage Nome | 45 nr. 63 av 108 | 4,40 | 4,80 | 6,0 | 52,1 % | 7,1 m² | 54 | |
| Herregårdshavna barnehage Nome | 44 nr. 64 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,4 | 48,2 % | 6,3 m² | 66 | |
| Sætreåsen barnehage Notodden | 44 nr. 65 av 108 | 4,50 | 4,80 | 6,0 | 49,0 % | 4,6 m² | 39 | |
| Bøhamna barnehage Midt-Telemark | 43 nr. 66 av 108 | 4,60 | 4,70 | 5,9 | 43,8 % | 5,3 m² | 71 | |
| Preg barnehager Tinnesmoen AS Notodden (privat) | 43 nr. 67 av 108 | 4,60 | 4,70 | 6,0 | 46,9 % | 5,4 m² | 83 | |
| Duestien barnehage Skien | 42 nr. 68 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,5 | 42,7 % | 7,5 m² | 129 | |
| Falkum barnehage Skien | 42 nr. 69 av 108 | 4,50 | 4,70 | 5,7 | 45,8 % | 4,9 m² | 68 | |
| Gimsøy barnehage Skien | 42 nr. 70 av 108 | 4,50 | 4,70 | 5,8 | 47,6 % | 5,6 m² | 62 | |
| Ballestad barnehage Skien | 41 nr. 71 av 108 | 4,50 | 4,70 | 5,8 | 47,6 % | 4,4 m² | 38 | |
| Gulset barnehage Skien | 41 nr. 72 av 108 | 4,40 | 4,60 | 5,5 | 55,6 % | 6,1 m² | 58 | |
| Hovenga barnehage Porsgrunn | 41 nr. 73 av 108 | 4,50 | 4,70 | 6,0 | 50,0 % | 5,5 m² | 42 | |
| Kverndammen barnehage Skien | 41 nr. 74 av 108 | 4,50 | 4,70 | 5,8 | 44,0 % | 5,4 m² | 76 | |
| Skotfoss oppvekstsenter avd barnehage Skien | 41 nr. 75 av 108 | 4,50 | 4,60 | 5,5 | 40,0 % | 8,0 m² | 22 | |
| Uksodden barnehage Bamble | 41 nr. 76 av 108 | 4,30 | 4,80 | 5,9 | 49,0 % | 6,1 m² | 43 | |
| Villamoen barnehage AS Notodden (privat) | 41 nr. 77 av 108 | 4,20 | 4,70 | 5,0 | 53,0 % | 4,0 m² | 80 | |
| Espira Kulturstien AS Skien (privat) | 40 nr. 78 av 108 | 4,50 | 4,70 | 6,0 | 46,7 % | 4,7 m² | 67 | |
| Flåtten barnehage Porsgrunn | 40 nr. 79 av 108 | 4,50 | 4,70 | 6,0 | 46,3 % | 5,9 m² | 73 | |
| Helgen barnehage Nome | 40 nr. 80 av 108 | 4,20 | 4,70 | 5,5 | 59,5 % | 5,7 m² | 31 | |
| Læringsverkstedet Klyveskogen barnehage Skien (privat) | 40 nr. 81 av 108 | 4,30 | 4,80 | 5,7 | 43,5 % | 5,2 m² | 100 | |
| Læringsverkstedet Kongerød barnehage Skien (privat) | 40 nr. 82 av 108 | 4,40 | 4,80 | 6,0 | 43,1 % | 4,7 m² | 101 | |
| Min Barnehage, Øyekast AS Porsgrunn (privat) | 40 nr. 83 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,8 | 41,7 % | 7,9 m² | 51 | |
| Brunkeberg barnehage Kviteseid | 39 nr. 84 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,9 | 29,1 % | 12,2 m² | 44 | |
| Falkåsen Kunst- og kulturbarnehage Bamble | 39 nr. 85 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,9 | 48,8 % | 5,3 m² | 50 | |
| Granåsen barnehage Skien | 39 nr. 86 av 108 | 4,30 | 4,80 | 5,8 | 44,9 % | 4,7 m² | 43 | |
| Gullbring barnehage Midt-Telemark | 39 nr. 87 av 108 | 4,20 | 4,70 | 5,7 | 60,8 % | 6,3 m² | 60 | |
| Lysbuen barnehage Notodden | 39 nr. 88 av 108 | 4,50 | 4,70 | 6,0 | 44,8 % | 4,9 m² | 54 | |
| Skogmusa barnehage SA Skien (privat) | 39 nr. 89 av 108 | 4,40 | 4,70 | 5,9 | 46,2 % | 6,7 m² | 55 | |
| Læringsverkstedet Marthas Hage idrettsbarnehage Bamble (privat) | 38 nr. 90 av 108 | 4,30 | 4,70 | 5,7 | 47,1 % | 6,2 m² | 76 | |
| Vestsiden barnehage Porsgrunn | 38 nr. 91 av 108 | 4,40 | 4,70 | 6,0 | 45,6 % | 6,9 m² | 75 | |
| Rønningen barnehage Porsgrunn | 37 nr. 92 av 108 | 4,20 | 4,60 | 5,3 | 53,8 % | 6,6 m² | 65 | |
| Bakken barnehage Skien | 36 nr. 93 av 108 | 4,40 | 4,60 | 5,7 | 46,8 % | 5,4 m² | 61 | |
| Læringsverkstedet Maurtua Skien barnehage Skien (privat) | 35 nr. 94 av 108 | 4,30 | 4,70 | 5,8 | 43,5 % | 5,4 m² | 171 | |
| Læringsverkstedet Nordagutu naturbarnehage AS Midt-Telemark (privat) | 35 nr. 95 av 108 | 4,40 | 4,60 | 6,0 | 50,0 % | 6,6 m² | 33 | |
| Norlandia Borgeenga barnehage Porsgrunn (privat) | 35 nr. 96 av 108 | 4,30 | 4,70 | 6,0 | 49,8 % | 4,5 m² | 102 | |
| Nustad barnehage Bamble | 35 nr. 97 av 108 | 4,30 | 4,60 | 5,5 | 43,7 % | 6,8 m² | 86 | |
| Borgestad barnehage Skien | 34 nr. 98 av 108 | 4,20 | 4,70 | 5,7 | 46,4 % | 4,6 m² | 67 | |
| Folkestad barnehage Midt-Telemark | 34 nr. 99 av 108 | 4,30 | 4,70 | 6,0 | 39,0 % | 6,6 m² | 66 | |
| Lundelia barnehage Porsgrunn | 34 nr. 100 av 108 | 4,30 | 4,70 | 5,9 | 43,0 % | 4,7 m² | 55 | |
| Tussejuv barnehage Seljord | 34 nr. 101 av 108 | 4,10 | 4,60 | 5,5 | 59,7 % | 6,9 m² | 48 | |
| Rønholt barnehage Bamble | 33 nr. 102 av 108 | 4,20 | 4,60 | 6,0 | 50,0 % | 10,4 m² | 40 | |
| Vallermyrene barnehage Porsgrunn | 33 nr. 103 av 108 | 4,20 | 4,70 | 5,9 | 45,1 % | 5,8 m² | 58 | |
| Rygi barnehage Notodden | 31 nr. 104 av 108 | 4,30 | 4,60 | 6,0 | 52,3 % | 4,7 m² | 54 | |
| Toppen barnehage Notodden | 25 nr. 105 av 108 | 4,10 | 4,60 | 5,8 | 42,8 % | 4,6 m² | 49 | |
| Kollmyr barnehage Skien | 23 nr. 106 av 108 | 3,90 | 4,60 | 5,6 | 42,0 % | 6,4 m² | 53 | |
| Eidanger barnehage Porsgrunn (privat) | 20 nr. 107 av 108 | 4,00 | 4,50 | 5,9 | 50,0 % | 5,8 m² | 54 | |
| Læringsverkstedet Limi naturbarnehage Skien (privat) | 19 nr. 108 av 108 | 3,90 | 4,60 | 6,0 | 47,6 % | 4,7 m² | 90 | |
| Byrte barnehage Tokke | – | – | – | 2,2 | 50,0 % | 15,7 m² | 6 | |
| Dalen barnehage Tokke | – | – | – | 4,7 | 42,7 % | 10,6 m² | 59 | |
| Enggrav skole og barnehage avd barnehage Skien | – | – | – | 2,7 | 66,7 % | 84,5 m² | 2 | |
| Felle barnehage Nissedal | – | – | – | 3,5 | 36,3 % | 11,1 m² | 9 | |
| Fjone barnehage Nissedal | – | – | – | 4,1 | 41,3 % | 10,7 m² | 13 | |
| Frydensborg Gård barnehage AS Kragerø (privat) | – | – | – | 6,0 | 49,5 % | 6,2 m² | 45 | |
| Fyresdal barnehage Fyresdal | – | – | – | 5,5 | 26,0 % | 12,1 m² | 42 | |
| Grashoppa barnehage Bamble (privat) | – | – | – | 5,9 | 44,8 % | 5,1 m² | 49 | |
| Heirekshaug barnehage Drangedal | – | – | – | 5,3 | 35,5 % | 6,5 m² | 100 | |
| Hellekirken barnehage Kragerø | – | – | – | 6,0 | 51,6 % | 6,3 m² | 44 | |
| Hjartdal barnehage Hjartdal | – | – | – | 5,1 | 45,3 % | 5,3 m² | 30 | |
| Hjerterommet familiebarnehage AS Skien (privat) | – | – | – | – | 81,8 % | – | 8 | |
| Hjerterommet åpen barnehage Porsgrunn (privat) | – | – | – | – | 100,0 % | – | – | |
| Hovettunet barnehage Sti Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,7 | 44,2 % | 7,1 m² | 60 | |
| Høydalsmo barnehage Tokke | – | – | – | 4,6 | 31,3 % | 6,2 m² | 26 | |
| Kalstad barnehage Kragerø | – | – | – | 5,9 | 47,8 % | 4,5 m² | 46 | |
| Klyve åpen barnehage Skien (privat) | – | – | – | – | 24,1 % | – | – | |
| Knøttne familiebarnehage AS Skien (privat) | – | – | – | – | 52,4 % | – | 9 | |
| Kyrkjebygda barnehage Nissedal | – | – | – | 2,4 | 54,4 % | 12,3 m² | 13 | |
| Levangsheia barnehage Kragerø (privat) | – | – | – | 4,2 | 85,9 % | 16,9 m² | 6 | |
| Loppedåpan barnehage Siljan | – | – | – | 5,5 | 45,0 % | 6,0 m² | 82 | |
| Rømerverven barnehage Kragerø | – | – | – | 6,0 | 57,4 % | 5,5 m² | 40 | |
| Sagaenga barnehage Siljan | – | – | – | 5,0 | 50,0 % | 8,7 m² | 37 | |
| Sandøya naturbarnehage Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,2 | 100,0 % | 6,4 m² | 11 | |
| Sannidal barnehage Kragerø | – | – | – | 5,9 | 47,9 % | 5,4 m² | 65 | |
| Sauland barnehage Hjartdal | – | – | – | 4,6 | 44,2 % | 6,0 m² | 40 | |
| Siritun barnehage Kragerø | – | – | – | 6,0 | 50,0 % | 5,7 m² | 57 | |
| Sirius familiebarnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | – | 39,1 % | – | 10 | |
| Spire & Gro Liane barnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,9 | 48,8 % | 5,9 m² | 56 | |
| Spire & Gro Melkeveien barnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,9 | 45,9 % | 5,5 m² | 83 | |
| Spire & Gro Rypevegen barnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | 6,0 | 46,0 % | 5,3 m² | 76 | |
| Spire & Gro Skogtoppen barnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,9 | 48,1 % | 4,5 m² | 56 | |
| Tabernaklets barnehage Skien (privat) | – | – | – | 6,0 | 55,4 % | 7,2 m² | 18 | |
| Tirilltoppen barnehage Bamble (privat) | – | – | – | 5,5 | 31,5 % | 5,5 m² | 50 | |
| Treungen barnehage Nissedal | – | – | – | 4,1 | 40,9 % | 6,6 m² | 33 | |
| Tuddal barnehage Hjartdal | – | – | – | 4,5 | 55,3 % | 7,4 m² | 13 | |
| Vesletun barnehage Tinn (privat) | – | – | – | 4,6 | 36,7 % | 9,0 m² | 36 | |
| Vest-Tun barnehage AS Porsgrunn (privat) | – | – | – | 5,6 | 53,1 % | 9,5 m² | 32 | |
| Åmdals Verk barnehage Tokke | – | – | – | 5,3 | 27,9 % | 10,0 m² | 13 | |
| Årø barnehage Kragerø | – | – | – | 6,0 | 50,0 % | 5,5 m² | 54 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barnehager i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er fra barnehagefakta.no (siste publiserte Foreldreundersøkelse og bemanning, ett år); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barneskoler.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (barnehagefakta.no, Foreldreundersøkelsen). NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.