42 videregående skoler i Akershus med eksamenskarakterer, andel som slutter, progresjon, Elevundersøkelsen og mobbing fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor videregående skolen ligger blant alle videregående skoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25) (42 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | EksameniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | ProgresjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | SluttetiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nadderud videregående skole Bærum | 85 nr. 1 av 41 | 4,16 | 94,1 % | 0,4 % | 4,30 | 3,7 % | 576 | |
| Norges Realfagsgymnas Sandvika AS Bærum (privat) | 85 nr. 2 av 41 | 4,33 | 90,8 % | 1,6 % | 4,32 | 6,9 % | 130 | |
| Valler videregående skole Bærum | 85 nr. 3 av 41 | 4,00 | 93,3 % | 0,7 % | 4,36 | 2,9 % | 554 | |
| Stabekk videregående skole Bærum | 83 nr. 4 av 41 | 3,89 | 93,9 % | 0,2 % | 4,38 | 4,4 % | 412 | |
| Asker videregående skole Asker | 79 nr. 5 av 41 | 4,10 | 92,8 % | 0,3 % | 4,18 | 5,0 % | 641 | |
| Ski videregående skole Nordre Follo | 78 nr. 6 av 41 | 3,95 | 94,2 % | 1,1 % | 4,29 | 3,5 % | 771 | |
| Wang Romerike AS Lørenskog (privat) | 77 nr. 7 av 41 | 3,48 | 97,4 % | 0,0 % | 4,46 | 6,3 % | 380 | |
| Lillestrøm videregående skole Lillestrøm | 75 nr. 8 av 41 | 3,96 | 90,3 % | 1,3 % | 4,30 | 4,0 % | 926 | |
| Norges Toppidrettsgymnas Bærum AS Bærum (privat) | 69 nr. 9 av 41 | 3,44 | 98,4 % | 0,5 % | 4,38 | 5,8 % | 366 | |
| Sandvika videregående skole Bærum | 69 nr. 10 av 41 | 3,76 | 87,7 % | 0,9 % | 4,24 | 5,5 % | 926 | |
| Ås videregående skole Ås | 66 nr. 11 av 41 | 3,68 | 87,7 % | 2,6 % | 4,24 | 5,9 % | 1 514 | |
| Dønski videregående skole Bærum | 65 nr. 12 av 41 | 3,32 | 94,7 % | 0,6 % | 4,39 | 4,2 % | 559 | |
| Hvam videregående skole Nes | 65 nr. 13 av 41 | 3,40 | 89,4 % | 2,2 % | 4,38 | 4,6 % | 411 | |
| Lørenskog videregående skole Lørenskog | 63 nr. 14 av 41 | 3,61 | 89,1 % | 2,0 % | 4,18 | 5,2 % | 1 195 | |
| Roald Amundsen videregående skole Nordre Follo | 63 nr. 15 av 41 | 3,41 | 89,2 % | 1,1 % | 4,32 | 5,2 % | 437 | |
| Frogn videregående skole Frogn | 60 nr. 16 av 41 | 3,18 | 92,9 % | 1,3 % | 4,24 | 5,3 % | 595 | |
| Eikeli videregående skole Bærum | 59 nr. 17 av 41 | 3,41 | 94,2 % | 1,4 % | 4,26 | 8,2 % | 607 | |
| Nesbru videregående skole Asker | 59 nr. 18 av 41 | 3,50 | 86,5 % | 2,3 % | 4,22 | 8,3 % | 851 | |
| Bjørkelangen videregående skole Aurskog-Høland | 58 nr. 19 av 41 | 3,34 | 89,0 % | 2,5 % | 4,20 | 6,9 % | 588 | |
| Akademiet Vgs Sandvika AS Bærum (privat) | 57 nr. 20 av 41 | – | 80,0 % | 0,0 % | 4,15 | – | 84 | |
| Bjertnes videregående skole Nittedal | 57 nr. 21 av 41 | 3,49 | 87,6 % | 3,9 % | 4,22 | 9,2 % | 702 | |
| Rud videregående skole Bærum | 57 nr. 22 av 41 | 3,32 | 84,2 % | 3,7 % | 4,28 | 5,6 % | 732 | |
| Skedsmo videregående skole Lillestrøm | 56 nr. 23 av 41 | 3,36 | 90,3 % | 2,2 % | 4,16 | 7,4 % | 1 295 | |
| Vestby videregående skole Vestby | 56 nr. 24 av 41 | 3,41 | 88,7 % | 2,8 % | 4,20 | 9,2 % | 662 | |
| Eidsvoll videregående skole Eidsvoll | 55 nr. 25 av 41 | 3,21 | 89,4 % | 3,8 % | 4,22 | 7,4 % | 792 | |
| Rosenvilde videregående skole Bærum | 55 nr. 26 av 41 | 3,37 | 91,3 % | 2,4 % | 4,07 | 7,8 % | 729 | |
| Jessheim videregående skole Ullensaker | 54 nr. 27 av 41 | 3,25 | 84,9 % | 3,6 % | 4,16 | 5,2 % | 1 560 | |
| Nesodden videregående skole Nesodden | 54 nr. 28 av 41 | 3,39 | 84,8 % | 4,4 % | 4,22 | 9,7 % | 501 | |
| Mailand videregående skole Lørenskog | 52 nr. 29 av 41 | 3,49 | 89,1 % | 2,2 % | 4,02 | 9,2 % | 852 | |
| Sørumsand videregående skole Lillestrøm | 51 nr. 30 av 41 | 3,07 | 89,3 % | 3,9 % | 4,18 | 6,7 % | 605 | |
| Hoppensprett Akademiet Vgs Jessheim AS Ullensaker (privat) | 50 nr. 31 av 41 | 2,84 | 90,3 % | 2,0 % | 4,22 | 8,4 % | 142 | |
| Kjelle videregående skole Aurskog-Høland | 49 nr. 32 av 41 | 2,41 | 94,2 % | 8,0 % | 4,40 | 10,4 % | 217 | |
| Nes videregående skole Nes | 47 nr. 33 av 41 | 3,05 | 85,4 % | 3,6 % | 4,18 | 7,7 % | 519 | |
| Nannestad videregående skole Nannestad | 45 nr. 34 av 41 | 3,05 | 85,2 % | 3,6 % | 4,18 | 7,4 % | 801 | |
| Drømtorp videregående skole Nordre Follo | 43 nr. 35 av 41 | 2,86 | 82,9 % | 4,4 % | 4,14 | 6,3 % | 576 | |
| Holmen videregående skole skole Asker | 43 nr. 36 av 41 | – | 76,0 % | 7,5 % | 3,90 | 4,1 % | 83 | |
| Rælingen videregående skole Rælingen | 42 nr. 37 av 41 | 2,91 | 88,3 % | 2,0 % | 4,16 | 10,7 % | 551 | |
| Bleiker videregående skole Asker | 41 nr. 38 av 41 | 3,10 | 84,0 % | 6,2 % | 4,08 | 7,6 % | 687 | |
| Strømmen videregående skole Lillestrøm | 41 nr. 39 av 41 | 2,80 | 82,8 % | 5,1 % | 4,14 | 8,7 % | 623 | |
| Røyken videregående skole Asker | 38 nr. 40 av 41 | 3,02 | 82,1 % | 5,2 % | 4,06 | 7,4 % | 650 | |
| Seiersborg videregående skole Follo AS Ås (privat) | 3 nr. 41 av 41 | 2,59 | 63,0 % | – | 3,89 | – | 95 | |
| Oslo International School Bærum (privat) | – | – | – | – | 3,81 | 8,7 % | – |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle videregående skoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: ungdomsskoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.