37 videregående skoler i Oslo med eksamenskarakterer, andel som slutter, progresjon, Elevundersøkelsen og mobbing fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor videregående skolen ligger blant alle videregående skoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25) (37 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | EksameniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | ProgresjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | SluttetiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Foss videregående skole Oslo | 87 nr. 1 av 33 | 4,35 | 95,3 % | 0,3 % | 4,32 | 2,8 % | 983 | |
| Oslo katedralskole Oslo | 85 nr. 2 av 33 | 4,31 | 94,2 % | 0,5 % | 4,32 | 5,5 % | 611 | |
| Oslo private gymnasium AS Oslo (privat) | 83 nr. 3 av 33 | 3,82 | 95,8 % | 1,0 % | 4,44 | 9,0 % | 198 | |
| Akademiet Norsk restaurantskole Sti Oslo (privat) | 82 nr. 4 av 33 | – | 87,3 % | 0,0 % | 4,50 | – | 59 | |
| Elvebakken videregående skole Oslo | 82 nr. 5 av 33 | 4,27 | 90,7 % | 1,1 % | 4,32 | 3,8 % | 1 432 | |
| Nydalen videregående skole Oslo | 82 nr. 6 av 33 | 4,48 | 92,8 % | 2,0 % | 4,25 | 4,9 % | 951 | |
| Akademiet Vgs Bislett AS Oslo (privat) | 81 nr. 7 av 33 | 3,78 | 89,3 % | 1,6 % | 4,33 | 2,1 % | 199 | |
| Ullern videregående skole Oslo | 81 nr. 8 av 33 | 4,26 | 94,7 % | 0,8 % | 4,26 | 5,4 % | 965 | |
| Wang videregående Skole/ Wang Toppidrett Oslo (privat) | 81 nr. 9 av 33 | 3,90 | 97,9 % | 0,2 % | 4,40 | 4,8 % | 610 | |
| Edvard Munch videregående skole Oslo | 79 nr. 10 av 33 | 4,10 | 90,6 % | 1,7 % | 4,30 | 3,0 % | 1 265 | |
| Kristelig gymnasium AS videregående skole Oslo (privat) | 78 nr. 11 av 33 | 3,97 | 94,5 % | 1,9 % | 4,36 | 2,8 % | 542 | |
| Valle Hovin videregående skole Oslo | 77 nr. 12 av 33 | 3,87 | 97,0 % | 0,4 % | 4,30 | 4,7 % | 552 | |
| Kongshavn videregående skole Oslo | 67 nr. 13 av 33 | 3,87 | 95,0 % | 0,8 % | 4,16 | 7,5 % | 580 | |
| Lambertseter videregående skole Oslo | 66 nr. 14 av 33 | 3,70 | 97,1 % | 1,1 % | 4,22 | 7,8 % | 917 | |
| Natur videregående skole Sti Oslo (privat) | 66 nr. 15 av 33 | 3,61 | 89,4 % | – | 4,43 | – | 88 | |
| Oslo Handelsgymnasium Oslo | 64 nr. 16 av 33 | 3,35 | 92,9 % | 1,0 % | 4,33 | 7,5 % | 821 | |
| Blindern videregående skole Oslo | 63 nr. 17 av 33 | 3,63 | 92,8 % | 1,3 % | 4,14 | 7,2 % | 1 027 | |
| Vika videregående skole Oslo | 62 nr. 18 av 33 | 3,22 | 94,5 % | 0,4 % | 4,16 | 6,6 % | 614 | |
| Hartvig Nissens skole Oslo | 61 nr. 19 av 33 | 3,49 | 93,6 % | 0,9 % | 4,22 | 5,3 % | 799 | |
| Akademiet Oslo AS Oslo (privat) | 60 nr. 20 av 33 | 3,20 | 94,0 % | 1,5 % | 4,23 | 5,8 % | 550 | |
| Persbråten videregående skole Oslo | 56 nr. 21 av 33 | 3,34 | 92,4 % | 1,7 % | 4,20 | 8,0 % | 600 | |
| Fyrstikkalleen skole Oslo | 55 nr. 22 av 33 | 3,25 | 94,2 % | 1,3 % | 4,14 | 7,5 % | 767 | |
| Bjerke videregående skole Oslo | 53 nr. 23 av 33 | 3,09 | 97,0 % | 0,3 % | 4,14 | 8,5 % | 927 | |
| Otto Treider private gymnas AS Oslo (privat) | 53 nr. 24 av 33 | 3,42 | 92,0 % | 1,1 % | 4,13 | 12,7 % | 238 | |
| Heltberg private gymnas Oslo (privat) | 49 nr. 25 av 33 | 2,85 | 91,2 % | 0,5 % | 4,20 | 9,1 % | 183 | |
| Kongsskogen videregående skole Oslo | 46 nr. 26 av 33 | 4,07 | 55,4 % | 9,5 % | 3,90 | – | 108 | |
| Hellerud videregående skole Oslo | 40 nr. 27 av 33 | 2,57 | 86,3 % | 3,7 % | 4,06 | 8,3 % | 722 | |
| Bjørnholt videregående skole Oslo | 39 nr. 28 av 33 | 2,68 | 86,4 % | 5,5 % | 4,14 | 12,6 % | 472 | |
| Eikelund videregående skole Oslo | 38 nr. 29 av 33 | 3,16 | 36,9 % | 8,1 % | 4,10 | – | 84 | |
| Stovner videregående skole Oslo | 36 nr. 30 av 33 | 2,48 | 73,2 % | 5,6 % | 4,16 | 10,2 % | 721 | |
| Ulsrud videregående skole Oslo | 24 nr. 31 av 33 | 2,71 | 75,1 % | 8,6 % | 3,89 | 11,3 % | 618 | |
| Hersleb videregående skole Oslo | 18 nr. 32 av 33 | 2,79 | 70,8 % | 7,9 % | 3,89 | 13,8 % | 640 | |
| Etterstad videregående skole Oslo | 14 nr. 33 av 33 | 2,33 | 68,2 % | 12,3 % | 4,03 | 13,0 % | 662 | |
| Lønnebakken skole Oslo | – | – | 100,0 % | 0,0 % | – | – | 47 | |
| Norlights International School Oslo AS Oslo (privat) | – | – | 100,0 % | – | – | – | 40 | |
| Rudolf steinerskolen i Oslo Sti Oslo (privat) | – | – | – | – | – | – | – | |
| Stiftelsen Den Tysk-Norske skolen i Oslo avd grunnskole og videregående Oslo (privat) | – | – | – | – | 4,30 | – | 53 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle videregående skoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: ungdomsskoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.