36 videregående skoler i Rogaland med eksamenskarakterer, andel som slutter, progresjon, Elevundersøkelsen og mobbing fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor videregående skolen ligger blant alle videregående skoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25) (36 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | EksameniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | ProgresjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | SluttetiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stavanger katedralskole Stavanger | 86 nr. 1 av 33 | 4,22 | 95,9 % | 0,8 % | 4,32 | 1,6 % | 551 | |
| Skeisvang videregående skole Haugesund | 82 nr. 2 av 33 | 3,86 | 96,2 % | 0,4 % | 4,32 | 3,1 % | 468 | |
| St. Olav videregående skole Stavanger | 82 nr. 3 av 33 | 4,07 | 95,5 % | 0,6 % | 4,26 | 2,7 % | 862 | |
| Tryggheim vidaregåande skule Hå (privat) | 80 nr. 4 av 33 | 3,81 | 95,4 % | – | 4,46 | 2,7 % | 577 | |
| St Svithun videregående skole Stavanger | 78 nr. 5 av 33 | 3,71 | 97,1 % | 0,4 % | 4,34 | 3,2 % | 863 | |
| Haugesund Toppidrettsgymnas AS Haugesund (privat) | 77 nr. 6 av 33 | 3,44 | 95,1 % | 0,0 % | 4,42 | 2,9 % | 283 | |
| Wang Toppidrett Stavanger AS Stavanger (privat) | 75 nr. 7 av 33 | 3,72 | 97,8 % | 0,6 % | 4,37 | – | 181 | |
| Ølen vidaregåande skule Vindafjord | 75 nr. 8 av 33 | 3,58 | 94,9 % | – | 4,40 | 3,8 % | 319 | |
| Sandnes videregående skole Sandnes | 74 nr. 9 av 33 | 3,70 | 96,8 % | 0,6 % | 4,22 | 2,9 % | 1 074 | |
| Hetland videregående skole Stavanger | 72 nr. 10 av 33 | 3,75 | 97,2 % | 0,6 % | 4,25 | 3,8 % | 821 | |
| Åkrehamn vidaregåande skole Karmøy | 71 nr. 11 av 33 | 3,28 | 90,5 % | 3,1 % | 4,38 | 2,9 % | 532 | |
| Karmsund videregående skole Haugesund | 69 nr. 12 av 33 | 3,26 | 92,7 % | 3,0 % | 4,32 | 3,6 % | 708 | |
| Vardafjell videregående skole Haugesund | 69 nr. 13 av 33 | 3,54 | 91,7 % | 0,8 % | 4,21 | 4,8 % | 471 | |
| Kopervik videregående skole Karmøy | 65 nr. 14 av 33 | 3,36 | 89,6 % | 1,9 % | 4,19 | 3,0 % | 291 | |
| Strand videregående skole Strand | 65 nr. 15 av 33 | 3,26 | 91,6 % | 2,8 % | 4,27 | 4,8 % | 663 | |
| Bryne vidaregåande skule Time | 64 nr. 16 av 33 | 3,37 | 91,3 % | 2,8 % | 4,26 | 4,0 % | 1 671 | |
| Lundeneset Vgs Vindafjord (privat) | 64 nr. 17 av 33 | 3,57 | 93,2 % | – | 4,40 | 1,4 % | 194 | |
| Vågen videregående skole Sandnes | 64 nr. 18 av 33 | 3,59 | 90,9 % | 3,0 % | 4,28 | 3,8 % | 791 | |
| Sauda vidaregåande skule Sauda | 62 nr. 19 av 33 | 3,48 | 94,3 % | 3,2 % | 4,23 | 12,4 % | 382 | |
| Jåttå videregående skole Stavanger | 60 nr. 20 av 33 | 3,30 | 93,0 % | 4,3 % | 4,28 | 3,9 % | 1 024 | |
| Norheim Vgs AS Karmøy (privat) | 60 nr. 21 av 33 | 2,70 | 88,8 % | 0,0 % | 4,35 | – | 95 | |
| Haugaland videregående skole Haugesund | 57 nr. 22 av 33 | 3,17 | 84,2 % | 5,1 % | 4,26 | 3,8 % | 856 | |
| Gand videregående skole Sandnes | 55 nr. 23 av 33 | 3,30 | 87,1 % | 5,0 % | 4,20 | 5,3 % | 1 144 | |
| Sola videregående skole Sola | 52 nr. 24 av 33 | 3,25 | 90,1 % | 2,1 % | 4,09 | 5,7 % | 718 | |
| Akademiet Sandnes Sandnes (privat) | 49 nr. 25 av 33 | 3,10 | 90,0 % | 2,8 % | 4,19 | 13,5 % | 242 | |
| Dalane videregående skole Eigersund | 49 nr. 26 av 33 | 3,09 | 89,9 % | 3,3 % | 4,12 | 7,3 % | 689 | |
| Tveit vidaregåande skule Sti Tysvær (privat) | 49 nr. 27 av 33 | 3,30 | 89,0 % | 0,0 % | 4,20 | 16,7 % | 72 | |
| Bergeland videregående skole Stavanger | 45 nr. 28 av 33 | 3,08 | 83,4 % | 5,4 % | 4,09 | 4,4 % | 543 | |
| Randaberg videregående skole Randaberg | 39 nr. 29 av 33 | 2,85 | 82,5 % | 5,5 % | 4,11 | 7,4 % | 627 | |
| Forus friskole - Vgs Sandnes (privat) | 36 nr. 30 av 33 | 2,80 | 86,7 % | 2,3 % | 4,05 | 18,2 % | 65 | |
| Godalen videregående skole Stavanger | 33 nr. 31 av 33 | 2,91 | 76,2 % | 10,0 % | 4,09 | 8,0 % | 835 | |
| Hauge videregående skole Karmøy (privat) | 33 nr. 32 av 33 | – | 39,4 % | 31,9 % | 4,30 | 9,6 % | 77 | |
| Møllehagen skolesenter grunnskole og videregående skole Stavanger | 30 nr. 33 av 33 | – | 28,5 % | 11,0 % | 4,01 | – | 82 | |
| International School Of Stavanger avd Undervisning Stavanger (privat) | – | – | – | – | 3,70 | – | – | |
| Nettskolen Rogaland Eigersund | – | – | – | – | – | – | 36 | |
| Vinterlandbruksskulen på Jæren Sti Klepp (privat) | – | – | – | – | – | – | 60 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle videregående skoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: ungdomsskoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.