39 videregående skoler i Trøndelag med eksamenskarakterer, andel som slutter, progresjon, Elevundersøkelsen og mobbing fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor videregående skolen ligger blant alle videregående skoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25) (39 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | EksameniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | ProgresjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | SluttetiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meråker videregående skole Meråker | 74 nr. 1 av 37 | 3,41 | 95,6 % | 0,2 % | 4,46 | 2,6 % | 128 | |
| Selbu videregående skole Selbu | 74 nr. 2 av 37 | 3,81 | 93,0 % | 0,0 % | 4,20 | – | 98 | |
| Thora Storm videregående skole Trondheim | 73 nr. 3 av 37 | 4,08 | 85,8 % | 3,4 % | 4,20 | 3,2 % | 807 | |
| Kristen videregående skole Trøndelag Trondheim (privat) | 70 nr. 4 av 37 | 3,62 | 95,1 % | 2,2 % | 4,28 | 4,0 % | 569 | |
| Røros videregående skole Røros | 70 nr. 5 av 37 | 3,66 | 87,5 % | 3,5 % | 4,27 | 5,3 % | 203 | |
| Trondheim Toppidrettsgymnas Sti Trondheim (privat) | 69 nr. 6 av 37 | 3,70 | 96,6 % | 0,0 % | – | – | 54 | |
| Heimdal videregående skole Trondheim | 68 nr. 7 av 37 | 3,49 | 94,7 % | 1,2 % | 4,28 | 3,4 % | 920 | |
| Åfjord videregående skole Åfjord | 68 nr. 8 av 37 | 3,84 | 80,1 % | – | 4,29 | – | 102 | |
| Strinda videregående skole Trondheim | 67 nr. 9 av 37 | 3,64 | 92,9 % | 1,6 % | 4,20 | 4,2 % | 1 115 | |
| Malvik videregående skole Malvik | 66 nr. 10 av 37 | 3,64 | 90,2 % | 2,4 % | 4,22 | 3,6 % | 424 | |
| Levanger videregående skole Levanger | 65 nr. 11 av 37 | 3,61 | 90,7 % | 2,9 % | 4,20 | 6,2 % | 672 | |
| Gauldal videregående skole Midtre Gauldal | 64 nr. 12 av 37 | 3,31 | 92,4 % | 3,0 % | 4,30 | 5,9 % | 278 | |
| Inderøy videregående skole Inderøy | 62 nr. 13 av 37 | 3,38 | 88,2 % | 2,9 % | 4,43 | 3,8 % | 171 | |
| Melhus videregående skole Melhus | 62 nr. 14 av 37 | 3,46 | 89,7 % | 2,1 % | 4,20 | 5,2 % | 499 | |
| Trondheim katedralskole Trondheim | 62 nr. 15 av 37 | 3,75 | 90,6 % | 4,4 % | 4,14 | 4,6 % | 596 | |
| Cissi Klein videregående skole Trondheim | 61 nr. 16 av 37 | 3,11 | 93,3 % | 2,9 % | 4,34 | 4,7 % | 469 | |
| Johan Bojer videregående skole Indre Fosen | 61 nr. 17 av 37 | 3,61 | 83,0 % | 3,2 % | 4,24 | 4,8 % | 266 | |
| Steinkjer videregående skole Steinkjer | 61 nr. 18 av 37 | 3,33 | 90,3 % | 3,0 % | 4,26 | 5,4 % | 911 | |
| Ytre Namdal videregående skole Nærøysund | 59 nr. 19 av 37 | 3,44 | 82,4 % | 3,9 % | 4,20 | 6,6 % | 301 | |
| Ole Vig videregående skole Stjørdal | 58 nr. 20 av 37 | 3,41 | 90,1 % | 3,4 % | 4,18 | 5,6 % | 994 | |
| Verdal videregående skole Verdal | 58 nr. 21 av 37 | 3,25 | 89,7 % | 3,1 % | 4,23 | 8,1 % | 497 | |
| Grong videregående skole Grong | 56 nr. 22 av 37 | 3,25 | 85,2 % | 3,0 % | 4,25 | 5,8 % | 204 | |
| Olav Duun videregående skole Namsos | 55 nr. 23 av 37 | 3,31 | 86,8 % | 3,4 % | 4,20 | 6,1 % | 617 | |
| Fosen videregående skole Ørland | 54 nr. 24 av 37 | 3,25 | 84,2 % | 4,6 % | 4,20 | 5,4 % | 314 | |
| Guri Kunna videregående skole avd Hitra Hitra | 54 nr. 25 av 37 | 3,23 | 85,6 % | 2,7 % | 4,03 | – | 324 | |
| Oppdal videregående skole Oppdal | 53 nr. 26 av 37 | 3,19 | 85,4 % | 3,9 % | 4,13 | 6,9 % | 237 | |
| Kyrksæterøra videregående skole Heim | 52 nr. 27 av 37 | 3,41 | 86,1 % | 4,3 % | 4,15 | 17,1 % | 134 | |
| Mære landbruksskole Steinkjer | 52 nr. 28 av 37 | 3,09 | 90,9 % | 3,3 % | 4,30 | 8,2 % | 200 | |
| Byåsen videregående skole Trondheim | 51 nr. 29 av 37 | 3,52 | 83,6 % | 4,3 % | 4,10 | 8,0 % | 841 | |
| Charlottenlund videregående skole Trondheim | 49 nr. 30 av 37 | 3,38 | 84,5 % | 4,1 % | 4,10 | 7,2 % | 1 119 | |
| Øya videregående skole Melhus (privat) | 48 nr. 31 av 37 | 3,24 | 85,9 % | 5,1 % | 4,20 | 7,9 % | 166 | |
| Skjetlein videregående skole Trondheim | 46 nr. 32 av 37 | 3,02 | 84,5 % | 7,0 % | 4,27 | 6,2 % | 326 | |
| Val Skoler AS avd Vgs Nærøysund (privat) | 43 nr. 33 av 37 | 2,96 | 89,6 % | 4,2 % | 4,21 | 11,1 % | 162 | |
| Tiller videregående skole Trondheim | 42 nr. 34 av 37 | 3,24 | 83,1 % | 4,1 % | 4,06 | 9,8 % | 677 | |
| Bybroen videregående skole AS Trondheim (privat) | 37 nr. 35 av 37 | 3,01 | 80,3 % | 7,9 % | 3,98 | – | 225 | |
| Lukas videregående skole AS Trondheim (privat) | 32 nr. 36 av 37 | 2,54 | 67,4 % | 7,0 % | 4,14 | – | 184 | |
| Aglo videregående skole Stjørdal (privat) | 23 nr. 37 av 37 | 3,07 | 59,5 % | 14,3 % | 4,06 | 9,2 % | 198 | |
| Orkland videregående skole Orkland | – | – | – | – | 4,20 | 3,3 % | 647 | |
| Stiftelsen steinerskolen Rotvoll Trondheim (privat) | – | – | – | – | – | – | – |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle videregående skoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2020-21 til 2024-25; eksamen 2022-23 til 2024-25); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: ungdomsskoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.