← Flyttekart
Flyttekart › Stor-Elvdal › Midtre

Bo i Midtre · Stor-Elvdal

Midtre er et område i Stor-Elvdal med 1 439 innbyggere fordelt på 147 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 10 212 kr/m², på nivå med snittet i Stor-Elvdal (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Midtre nr. 3 av 3 områder i Stor-Elvdal. Sterkest står miljø og risiko (80/100), svakest skolekvalitet (20/100). Nærmeste barneskole er Koppang skole (anslått etter avstand).

42poeng av 100, standardvekter
nr. 3av 3 områder i Stor-Elvdal
10 212kr/m², alle boliger
1 439innbyggere
Åpne Midtre i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Midtre og nabolagene rundt
Kartet: Midtre og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Stor-Elvdal. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Stor-Elvdal
Standardvekter42 / 100nr. 3 av 3
Barnefamilie43 / 100nr. 3 av 3
Pendler47 / 100nr. 2 av 3
Naturelsker49 / 100nr. 3 av 3
Førstegangskjøper41 / 100nr. 3 av 3
Balansert54 / 100nr. 3 av 3

Skoler

BarneskoleKoppang skole (43/100, nr. 1 av 1)
UngdomsskoleStor-Elvdal ungdomsskole (50/100, nr. 1 av 1)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Stor-Elvdal. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 20/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,4 poeng1,4 poenglik i kommunen
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,7 poeng0,7 poenglik i kommunen
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,3 skalapoeng52,3 skalapoenglik i kommunen
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,074,07lik i kommunen
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,264,26lik i kommunen
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,843,84lik i kommunen
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,533,53lik i kommunen
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,913,91lik i kommunen
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)37,5 %37,5 %lik i kommunen
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)10,6 elever/lærer10,4 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)12,6 elever/lærer11,9 elever/lærer+6 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)93,9 %94,0 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)93 elever93 eleverlik i kommunen
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,9 skalapoeng49,9 skalapoenglik i kommunen
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)53,4 skalapoeng53,4 skalapoenglik i kommunen
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)45,2 poeng45,2 poenglik i kommunen
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,134,13lik i kommunen
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,224,22lik i kommunen
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,933,93lik i kommunen
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,433,43lik i kommunen
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,903,90lik i kommunen
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)13,0 elever/lærer12,4 elever/lærer+5 %
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)96,8 %96,7 %≈ snittet
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)53 elever53 eleverlik i kommunen
Boligpriser · 27/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)10 212 kr/m²9 915 kr/m²≈ snittet
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)10 202 kr/m²9 913 kr/m²≈ snittet
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)5,9 %5,9 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)19 salg/år19 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)16 257 kr/år16 257 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)2 289 kr/år2 289 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 53/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)47 526 m43 257 m+10 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)1 207 m3 610 m−67 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)3 linjer2 linjer+42 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)1,1 avg/time0,8 avg/time+42 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)1 252 m7 806 m−84 %
Familie og trivsel · 65/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)9,4 %7,8 %+20 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)1 stk1 stk+47 %
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,704,70lik i kommunen
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)3,8 barn/ansatt3,7 barn/ansatt≈ snittet
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)35,5 %35,3 %≈ snittet
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,0 %0,0 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)9,30 per 10 0009,30 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 143 m5 009 m−77 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 293 m5 105 m−75 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)846 m3 044 m−72 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 089 m3 018 m−64 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)98 %97 %≈ snittet
Trygghet · 73/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)60,5 per 100060,5 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)5,4 per 10005,4 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)7,2 per 10007,2 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)5,6 per 10005,6 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker+16 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker+51 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 001 600 kr1 001 600 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)17,6 %17,6 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)71,9 %71,9 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)59,4 %59,4 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)9,2 %9,2 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,60 P90/P102,60 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)78,3 %78,3 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)8,1 %8,1 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)16,1 %16,1 %lik i kommunen
Natur og tur · 56/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)4 417 m5 007 m−12 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)0,0 km0,1 km−87 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)12,6 km9,1 km+39 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)201 m195 m≈ snittet
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)51 m47 m+9 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)931 m731 m+27 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)3 038 m9 990 m−70 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk0 stk−100 %
Miljø og risiko · 80/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorMidtreSnitt Stor-ElvdalAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)11 % av rute14 % av rute−19 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)2,5 µg/m³2,5 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)687 mm/år686 mm/år≈ snittet
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)14,7 °C14,6 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-8,0 °C-8,0 °C≈ snittet
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)2,7 °C2,6 °C+3 %
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)15 % av rute24 % av rute−37 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)3 % av rute5 % av rute−39 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)1,83 1–41,94 1–4−6 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen

Spørsmål og svar om Midtre

Hvor mange bor i Midtre?

1 439 innbyggere, fordelt på 147 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Stor-Elvdal 2 173.

Hva koster bolig i Midtre?

Rundt 10 212 kr/m² for alle boligtyper, mot 9 915 kr/m² i snitt for Stor-Elvdal.

Hvilken skole hører Midtre til?

Barneskole Koppang skole; ungdomsskole Stor-Elvdal ungdomsskole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.