← Flyttekart
Flyttekart › Stryn › Nordsida - Randabygd

Bo i Nordsida - Randabygd · Stryn

Nordsida - Randabygd er et område i Stryn med 678 innbyggere fordelt på 102 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 23 529 kr/m², 11 % under snittet i Stryn (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Nordsida - Randabygd nr. 2 av 4 områder i Stryn. Sterkest står trygghet (98/100), svakest reise og kollektiv (44/100). Nærmeste barneskole er Nordsida skule (anslått etter avstand).

56poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 4 områder i Stryn
23 529kr/m², alle boliger
678innbyggere
Åpne Nordsida - Randabygd i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Nordsida - Randabygd og nabolagene rundt
Kartet: Nordsida - Randabygd og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Stryn. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Stryn
Standardvekter56 / 100nr. 2 av 4
Barnefamilie55 / 100nr. 2 av 4
Pendler53 / 100nr. 3 av 4
Naturelsker55 / 100nr. 3 av 4
Førstegangskjøper58 / 100nr. 2 av 4
Balansert60 / 100nr. 2 av 4

Skoler

BarneskoleNordsida skule
Vikane skule
Tonning skule (35/100, nr. 2 av 3)
UngdomsskoleStryn ungdomsskule (7/100, nr. 2 av 2)
Videregående (nærmeste tre)Stryn vidaregåande skule (5/100, nr. 3 av 3)
Firda vidaregåande skule (89/100, nr. 1 av 3)
Eid vidaregåande skule (63/100, nr. 2 av 3)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Stryn. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 54/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,1 poeng-0,1 poeng+235 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-1,0 poeng-0,5 poeng−92 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,9 skalapoeng50,7 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,244,19≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,534,48≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,013,93≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,683,55+3 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,973,89≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)11,0 %11,0 %lik i kommunen
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)8,5 elever/lærer11,6 elever/lærer−26 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)10,1 elever/lærer13,1 elever/lærer−23 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %98,8 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)49 elever188 elever−74 %
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,3 skalapoeng48,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,8 skalapoeng53,2 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)39,2 poeng40,1 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,014,04≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,813,93≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,733,80≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,063,09≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,453,56≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)13,3 %11,3 %+17 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,2 elever/lærer15,2 elever/lærerlik i kommunen
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,4 %98,8 %≈ snittet
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)189 elever182 elever+4 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,51 karakter3,48 karakter≈ snittet
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)87,3 %84,6 %+3 %
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)2,4 %2,9 %−15 %
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,224,19≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,124,09≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,87≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,553,55≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,963,91≈ snittet
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,5 %5,8 %−22 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)10 932 m6 619 m+65 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)267 elever264 elever≈ snittet
Boligpriser · 63/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)23 529 kr/m²26 578 kr/m²−11 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)38 335 kr/m²38 245 kr/m²≈ snittet
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)19 712 kr/m²21 894 kr/m²−10 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)-29,7 %-29,7 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)18 salg/år18 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)15 081 kr/år15 081 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)1 521 kr/år1 521 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 44/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)10 886 m6 741 m+61 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)4 linjer8 linjer−45 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)2,7 avg/time4,5 avg/time−39 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)10 787 m6 401 m+69 %
Familie og trivsel · 54/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)16,4 %16,1 %≈ snittet
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)0 stk1 stk−74 %
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,1 barn/ansatt5,4 barn/ansatt−24 %
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)37,1 %54,4 %−32 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)83,1 %83,1 %lik i kommunen
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)68,6 %68,6 %lik i kommunen
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)20,8 %20,8 %lik i kommunen
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)48,7 %48,7 %lik i kommunen
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,0 %0,0 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,00 per 10 0000,00 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)2 934 m2 354 m+25 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)12 365 m13 226 m−7 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)5 034 m2 093 m+140 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)3 683 m2 126 m+73 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)100 %94 %+7 %
Trygghet · 98/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)92,7 %92,7 %lik i kommunen
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)26,1 per 100026,1 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)3,1 per 10003,1 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)4,9 per 10004,9 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)2,1 per 10002,1 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker−92 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)0 ulykker0 ulykker−80 %
Levekår
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 066 400 kr1 066 400 krlik i kommunen
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)10,7 %10,7 %lik i kommunen
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)81,8 %81,8 %lik i kommunen
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)74,3 %74,3 %lik i kommunen
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)7,0 %7,0 %lik i kommunen
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,50 P90/P102,50 P90/P10lik i kommunen
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)77,7 %77,7 %lik i kommunen
Andel som bor trangtiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)8,9 %8,9 %lik i kommunen
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)13,2 %13,2 %lik i kommunen
Natur og tur · 45/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)3 340 m1 393 m+140 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)0,2 km4,8 km−96 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)11,7 km7,3 km+59 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)159 m106 m+50 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)30 m93 m−68 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)507 m327 m+55 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)11 778 m6 633 m+78 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk0 stk−100 %
Miljø og risiko · 62/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorNordsida - RandabygdSnitt StrynAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)10 % av rute12 % av rute−14 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute0 % av rutelik i kommunen
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)2,1 µg/m³2,1 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)1 636 mm/år1 460 mm/år+12 %
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)14,2 °C15,3 °C−7 %
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-0,5 °C0,7 °C−171 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)5,6 °C6,8 °C−17 %
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)16 % av rute22 % av rute−25 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)61 % av rute90 % av rute−32 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)2,39 1–42,81 1–4−15 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)0 % av rute44 % av rute−100 %

Spørsmål og svar om Nordsida - Randabygd

Hvor mange bor i Nordsida - Randabygd?

678 innbyggere, fordelt på 102 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett), hele Stryn 7 246.

Hva koster bolig i Nordsida - Randabygd?

Rundt 23 529 kr/m² for alle boligtyper, mot 26 578 kr/m² i snitt for Stryn.

Hvilken skole hører Nordsida - Randabygd til?

Barneskole Nordsida skule; ungdomsskole Stryn ungdomsskule (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.