← Flyttekart
Flyttekart › Trondheim › Lerkendal › Nidarvoll - Leira

Bo i Nidarvoll - Leira · Trondheim

Nidarvoll - Leira er et område i Lerkendal, Trondheim med 10 737 innbyggere fordelt på 127 ruter à 250 meter. Kvadratmeterprisen er 49 330 kr/m², 7 % under snittet i Trondheim (beregnet nivå: kommunens salgspriser fordelt på grunnkretser med SSBs boligverdimodell). Med standardvektene er Nidarvoll - Leira nr. 13 av 25 områder i Trondheim. Sterkest står reise og kollektiv (78/100), svakest levekår (40/100). Nærmeste barneskole er Utleira skole (anslått etter avstand).

61poeng av 100, standardvekter
nr. 13av 25 områder i Trondheim
49 330kr/m², alle boliger
10 737innbyggere
Åpne Nidarvoll - Leira i hele Flyttekart →
🗺️ Kartet: Nidarvoll - Leira og nabolagene rundt
Kartet: Nidarvoll - Leira og nabolagene rundt – dra i vektene, trykk på en rute for detaljer.

Poeng etter profil

Poeng 0–100 der 100 er best, rangert innenfor Trondheim. Profilene vekter dimensjonene ulikt; i kartet setter du vektene selv.

ProfilPoengRang i Trondheim
Standardvekter61 / 100nr. 13 av 25
Barnefamilie63 / 100nr. 13 av 25
Pendler64 / 100nr. 13 av 25
Naturelsker61 / 100nr. 17 av 25
Førstegangskjøper62 / 100nr. 8 av 25
Balansert63 / 100nr. 14 av 25

Skoler

BarneskoleUtleira skole (55/100, nr. 25 av 41)
Sjetne skole (46/100, nr. 30 av 41)
Nidarvoll skole (67/100, nr. 7 av 41)
UngdomsskoleSjetne skole (47/100, nr. 14 av 18)
Sunnland skole (62/100, nr. 10 av 18)
Hoeggen skole (71/100, nr. 6 av 18)
Videregående (nærmeste tre)Kristen videregående skole Trøndelag (86/100, nr. 1 av 16)
Byåsen videregående skole (37/100, nr. 10 av 16)
Tiller videregående skole (26/100, nr. 14 av 16)
Skoletilhørighet er anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data.

Tallene bak

Verdien i området (befolkningsvektet snitt av rutene) mot snittet i Trondheim. Grønt betyr bedre enn snittet i den retningen som teller i poengsummen.

Skolekvalitet · 61/100
Barneskolen og ungdomsskolen adressen sogner til (nærskole).
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,8 poeng-0,6 poeng−24 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,2 poeng-0,0 poeng−579 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,6 skalapoeng49,9 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,144,12≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,394,31≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,903,89≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,563,54≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,893,80≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)15,7 %17,1 %−8 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,6 elever/lærer14,3 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,1 elever/lærer17,8 elever/lærer+7 %
Barneskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)98,8 %99,4 %≈ snittet
Barneskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)395 elever403 elever≈ snittet
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,2 skalapoeng49,8 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)54,2 skalapoeng53,5 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)43,3 poeng43,0 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,074,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,074,04≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,843,82≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,343,32≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,673,73≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)12,9 %11,7 %+10 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)18,5 elever/lærer17,3 elever/lærer+7 %
Ungdomsskole: Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,8 %99,6 %≈ snittet
Ungdomsskole: Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)416 elever439 elever−5 %
Skriftlig eksamen, fellesfagiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,49 karakter3,42 karakter≈ snittet
Normal progresjon fra Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)88,1 %87,3 %≈ snittet
Andel sluttet i løpet av skoleåretiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2025)3,7 %3,7 %≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,154,17≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,074,09≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,883,88≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,523,55≈ snittet
Elevundersøkelsen Vg1: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,943,95≈ snittet
Andel mobbet Vg1iKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)5,7 %5,3 %+7 %
Avstand til nærmeste videregåendeiKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)2 376 m1 657 m+43 %
Videregående: Antall eleveriKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2025–26)753 elever667 elever+13 %
Boligpriser · 55/100
Omsetningspriser, femårs gjennomsnitt, og kommunale boutgifter (gebyrer og eiendomsskatt).
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Kvadratmeterpris, alle boligeriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)49 330 kr/m²53 187 kr/m²−7 %
Kvadratmeterpris, leiligheteriKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)58 825 kr/m²61 022 kr/m²−4 %
Kvadratmeterpris, småhusiKilde: SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken (2020–2025)39 135 kr/m²40 761 kr/m²−4 %
Prisvekst siste fem åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)19,2 %19,2 %lik i kommunen
Antall salg per åriKilde: SSB tabell 06035 (2020–2025)3 209 salg/år3 209 salg/årlik i kommunen
Kommunale gebyrer for boligiKilde: SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig) (2026)12 655 kr/år12 655 kr/årlik i kommunen
Eiendomsskatt på boligiKilde: SSB tabell 14674 (eiendomsskatt) (2025–2026)6 008 kr/år6 008 kr/årlik i kommunen
Reise og kollektiv · 78/100
Nærhet til kollektivknutepunkt, tog og T-bane, hvor mange linjer og avganger som finnes i nærheten, og avstand til sentrum.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Avstand til holdeplass med minst 4 avganger/timeiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)217 m270 m−20 %
Avstand til togstasjoniKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)1 842 m1 781 m+3 %
Avstand til T-bane/trikkiKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)2 205 m3 645 m−40 %
Antall linjer innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)19 linjer25 linjer−27 %
Avganger per time innen 800 miKilde: Entur, nasjonal rutedata (2026)138,6 avg/time180,8 avg/time−23 %
Avstand til sentrumiKilde: SSB, sentrumssoner 2025 (2025)461 m925 m−50 %
Familie og trivsel · 67/100
Barnefamilier, barnehager, fastlegedekning, hvordan ungdom og voksne har det, lekeplasser, boligtyper.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Andel barn 0–14 åriKilde: Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå (2025)17,3 %14,9 %+16 %
Barnehager innen 1 kmiKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2026)7 stk7 stk≈ snittet
Foreldretilfredshet i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)4,614,49≈ snittet
Barn per ansatt i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)6,0 barn/ansatt5,8 barn/ansatt+4 %
Andel barnehagelærere i nærmeste barnehageriKilde: Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL) (2025)42,9 %45,4 %−5 %
Ungdom som trives på skoleniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)85,3 %84,3 %≈ snittet
Ungdom fornøyd med lokalmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)72,9 %72,2 %≈ snittet
Ungdom plaget av ensomhetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)22,8 %22,1 %+3 %
Ungdom med høy livskvalitetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)45,4 %47,4 %−4 %
Innbyggere på fastlegeliste uten legeiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)0,4 %0,4 %lik i kommunen
Åpne fastlegelister per 10 000 innbyggereiKilde: SSB tabell 12005 (fastlegelister og fastlegekonsultasjoner) (2025)1,08 per 10 0001,08 per 10 000lik i kommunen
Avstand til lekeplassiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)325 m262 m+24 %
Avstand til parkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)602 m485 m+24 %
Avstand til idrettsanleggiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)258 m250 m+3 %
Avstand til dagligvareiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)549 m512 m+7 %
Andel småhusiKilde: Kartverket, Matrikkelen – bygningspunkt (2026)81 %58 %+40 %
Trygghet · 73/100
Anmeldte lovbrudd, vold, tyveri og ordensforstyrrelser per kommune (bydel i Oslo), trafikkulykker i nærheten, og hvor trygge ungdom og voksne føler seg i nærmiljøet.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Ungdom som føler seg trygge i nærmiljøetiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata) (2021–2025)83,6 %84,0 %≈ snittet
Anmeldte lovbrudd per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)63,8 per 100063,8 per 1000lik i kommunen
Vold og mishandling per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2024–2025)7,3 per 10007,3 per 1000lik i kommunen
Eiendomstyveri per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)26,0 per 100026,0 per 1000lik i kommunen
Ordens- og integritetskrenkelser per 1000iKilde: SSB tabell 08487 (anmeldte lovbrudd) / Oslo statistikkbanken KRI003 (2020–2025)5,8 per 10005,8 per 1000lik i kommunen
Trafikkulykker innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)3 ulykker4 ulykker−23 %
Ulykker med fotgjengere og syklister innen 500 miKilde: Statens vegvesen, NVDB Trafikkulykker (via Geonorge) (2021–2025)1 ulykker1 ulykker−32 %
Levekår · 40/100
Sosioøkonomisk status i området: inntekt, utdanning, sysselsetting, lavinntekt, boforhold.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Inntekt, par med barniKilde: SSB tabell 06944 (2024)1 146 700 kr1 179 462 kr≈ snittet
Andel med lavinntektiKilde: SSB tabell 06947 (2024)11,7 %11,1 %+6 %
Andel med videregående eller høyere utdanningiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)85,3 %84,8 %≈ snittet
Sysselsettingsandel 15–74 åriKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)70,3 %71,0 %≈ snittet
Barn i vedvarende lavinntektiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2022–2024)10,4 %10,5 %≈ snittet
Inntektsulikhet (P90/P10)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)2,80 P90/P102,80 P90/P10≈ snittet
Andel som eier boligeniKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2024)78,7 %78,7 %≈ snittet
Barn av enslige forsørgereiKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (SSB-registre) (2020–2022)15,3 %15,9 %−4 %
Natur og tur · 57/100
Merkede stier, skiløyper, friluftsområder, skog, vann og kyst.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
Avstand til merket stiiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)1 064 m991 m+7 %
Merkede stier innen 2 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)4,8 km7,6 km−38 %
Skiløyper innen 3 kmiKilde: Kartverket, Turrutebasen (2026)21,0 km26,8 km−22 %
Avstand til verdsatt friluftsområdeiKilde: Miljødirektoratet, kartlagte friluftslivsområder (2026)130 m91 m+43 %
Avstand til skog og utmarkiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)340 m266 m+28 %
Avstand til vann eller sjøiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)1 088 m1 164 m−7 %
Avstand til badeplass/strandiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)3 116 m2 516 m+24 %
Turisthytter innen 10 kmiKilde: OpenStreetMap-bidragsytere (2026)0 stk0 stklik i kommunen
Miljø og risiko · 74/100
Vei- og jernbanestøy, luftforurensning, flom-, skred- og kvikkleirefare, radon, nedbør og temperatur.
IndikatorNidarvoll - LeiraSnitt TrondheimAvvik
VeitrafikkstøyiKilde: Statens vegvesen, strategisk støykartlegging og støyvarselkart (2019–2022)37 % av rute32 % av rute+19 %
JernbanestøyiKilde: Bane NOR, støysoner for jernbanenettet (via Geonorge) (2025)0 % av rute2 % av rute−100 %
Luftforurensning (svevestøv PM2,5)iKilde: Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (luftforurensning, Miljødirektoratet/MET) (2020–2024)4,6 µg/m³4,6 µg/m³lik i kommunen
ÅrsnedbøriKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)942 mm/år918 mm/år≈ snittet
JulitemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)15,0 °C14,9 °C≈ snittet
JanuartemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)-0,9 °C-1,1 °C+18 %
ÅrsmiddeltemperaturiKilde: Meteorologisk institutt / Norsk klimaservicesenter, klimanormaler 1991–2020 (1 km) (1991–2020)6,0 °C5,8 °C≈ snittet
FlomfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)12 % av rute7 % av rute+71 %
SkredfareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)1 % av rute2 % av rute−49 %
RadonaktsomhetiKilde: NGU og DSA, nasjonalt aktsomhetskart for radon (2026) (2026)1,00 1–41,16 1–4−14 %
KvikkleirefareiKilde: NVE, faresoner og aktsomhetskart (via Geonorge) (2026)53 % av rute13 % av rute+297 %

Spørsmål og svar om Nidarvoll - Leira

Hvor mange bor i Nidarvoll - Leira?

10 737 innbyggere, fordelt på 127 ruter à 250 meter (SSBs befolkning på rutenett). Hele Lerkendal har 63 263 innbyggere, hele Trondheim 216 206.

Hva koster bolig i Nidarvoll - Leira?

Rundt 49 330 kr/m² for alle boligtyper, mot 53 187 kr/m² i snitt for Trondheim.

Hvilken skole hører Nidarvoll - Leira til?

Barneskole Utleira skole; ungdomsskole Sjetne skole (anslått etter avstand).

Områder i nærheten

Kilder: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen; Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen; Nasjonalt skoleregister (Udir); SSB tabell 06035 (salg per kommune) og 14737 (boligverdimodell per grunnkrets); Oslo kommune, Statistikkbanken; Oslo kommune, Statistikkbanken (Boligmappa); SSB tabell 06035; SSB tabell 12842 (kommunale gebyrer knyttet til bolig); SSB tabell 14674 (eiendomsskatt); Entur, nasjonal rutedata; SSB, sentrumssoner 2025; Kartverket/SSB, Befolkning på grunnkretsnivå; Oslo kommune, Statistikkbanken; Utdanningsdirektoratet, barnehagefakta.no (Foreldreundersøkelsen, BASIL); Folkehelseinstituttet, Folkehelsestatistikk (Ungdata). Lisenser NLOD, CC BY 4.0 og ODbL – se Om-siden.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.