42 barneskoler i Trondheim med skolebidrag, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barneskolen ligger blant alle barneskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (42 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | Skolebidrag 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | Nasj. prøver 5.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dalgård skole og ressurssenter | 71 nr. 1 av 41 | 2,0 poeng | 50,6 skalapoeng | 4,29 | 10,7 % | 20,0/lærer | 565 | |
| Bispehaugen skole | 66 nr. 2 av 41 | 1,0 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,07 | 20,7 % | 15,7/lærer | 245 | |
| Charlottenlund barneskole | 64 nr. 3 av 41 | 0,3 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,21 | 12,0 % | 20,6/lærer | 592 | |
| Eberg skole | 64 nr. 4 av 41 | 0,0 poeng | 53,0 skalapoeng | 4,24 | 16,3 % | 18,1/lærer | 382 | |
| Åsveien skole og ressurssenter | 63 nr. 5 av 41 | 0,4 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,26 | 17,8 % | 18,8/lærer | 550 | |
| Nidarvoll skole | 60 nr. 6 av 41 | -0,5 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,14 | 16,0 % | 18,5/lærer | 455 | |
| Singsaker skole | 60 nr. 7 av 41 | 0,4 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,14 | 13,6 % | 19,0/lærer | 290 | |
| Stavset skole | 58 nr. 8 av 41 | 0,8 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,09 | 11,4 % | 19,9/lærer | 367 | |
| Åsvang skole | 58 nr. 9 av 41 | -0,4 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,19 | 11,1 % | 18,2/lærer | 437 | |
| Brundalen skole | 57 nr. 10 av 41 | 0,1 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,07 | 14,6 % | 18,5/lærer | 414 | |
| Okstad skole | 57 nr. 11 av 41 | 1,2 poeng | 48,4 skalapoeng | 4,07 | 13,3 % | 17,2/lærer | 195 | |
| Strindheim skole | 57 nr. 12 av 41 | -0,4 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,27 | 12,8 % | 19,5/lærer | 561 | |
| Byåsen skole | 56 nr. 13 av 41 | 0,7 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,20 | 18,8 % | 19,0/lærer | 613 | |
| Lade skole | 55 nr. 14 av 41 | 0,6 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,06 | 13,7 % | 19,5/lærer | 661 | |
| Solbakken skole | 55 nr. 15 av 41 | -0,5 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,39 | – | 13,9/lærer | 113 | |
| Åsheim barneskole | 55 nr. 16 av 41 | -0,8 poeng | 51,8 skalapoeng | 4,19 | 14,2 % | 19,4/lærer | 292 | |
| Nyborg skole | 54 nr. 17 av 41 | 0,3 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,14 | 22,1 % | 17,8/lærer | 246 | |
| Romolslia skole | 54 nr. 18 av 41 | -1,0 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,22 | 16,4 % | 15,0/lærer | 167 | |
| Nardo skole | 53 nr. 19 av 41 | -0,9 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,09 | 7,0 % | 19,2/lærer | 283 | |
| Berg skole | 52 nr. 20 av 41 | -0,2 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,06 | 18,2 % | 17,9/lærer | 269 | |
| Bratsberg skole | 52 nr. 21 av 41 | -0,1 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,17 | – | 10,7/lærer | 66 | |
| Lilleby skole | 52 nr. 22 av 41 | -0,0 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,12 | 21,7 % | 17,3/lærer | 211 | |
| Rye skole | 51 nr. 23 av 41 | -1,2 poeng | 47,5 skalapoeng | 4,32 | 10,0 % | 16,6/lærer | 151 | |
| Utleira skole | 50 nr. 24 av 41 | -0,2 poeng | 47,6 skalapoeng | 4,19 | 19,1 % | 20,4/lærer | 495 | |
| Flatåsen skole | 49 nr. 25 av 41 | 1,4 poeng | 46,8 skalapoeng | 3,97 | 14,0 % | 19,0/lærer | 720 | |
| Steindal skole | 49 nr. 26 av 41 | -0,4 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,15 | 19,4 % | 18,8/lærer | 338 | |
| Tonstad skole | 49 nr. 27 av 41 | 1,1 poeng | 49,6 skalapoeng | 3,95 | 24,6 % | 19,9/lærer | 494 | |
| Ranheim skole | 47 nr. 28 av 41 | -1,8 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,12 | 16,5 % | 19,3/lærer | 486 | |
| Hansbakken skole | 46 nr. 29 av 41 | -0,1 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,12 | 27,2 % | 20,3/lærer | 184 | |
| Hallset skole | 45 nr. 30 av 41 | -2,5 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,21 | 14,6 % | 20,1/lærer | 434 | |
| Rosten skole | 45 nr. 31 av 41 | 0,5 poeng | 46,2 skalapoeng | 4,12 | 18,7 % | 21,6/lærer | 411 | |
| Sjetne skole | 45 nr. 32 av 41 | 0,4 poeng | 46,3 skalapoeng | 4,08 | 21,0 % | 16,9/lærer | 495 | |
| Stabbursmoen skole | 44 nr. 33 av 41 | -0,3 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,06 | 24,6 % | 18,3/lærer | 328 | |
| Vikåsen skole | 43 nr. 34 av 41 | -1,3 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,04 | 22,3 % | 19,2/lærer | 379 | |
| Breidablikk skole | 42 nr. 35 av 41 | 0,8 poeng | 48,3 skalapoeng | 3,79 | 27,3 % | 15,7/lærer | 309 | |
| Kattem skole | 42 nr. 36 av 41 | -0,2 poeng | 48,7 skalapoeng | 3,93 | 24,7 % | 15,4/lærer | 383 | |
| Spongdal skole | 42 nr. 37 av 41 | 0,2 poeng | 45,4 skalapoeng | 4,17 | – | 17,9/lærer | 286 | |
| Hårstad skole | 40 nr. 38 av 41 | -0,5 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,01 | 13,6 % | 19,4/lærer | 343 | |
| Sørborgen skole | 40 nr. 39 av 41 | -2,1 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,03 | 18,7 % | 18,1/lærer | 367 | |
| Tanem skole | 36 nr. 40 av 41 | -4,9 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,00 | 21,2 % | 21,0/lærer | 153 | |
| Nypvang skole | 35 nr. 41 av 41 | -1,6 poeng | 47,3 skalapoeng | 4,04 | 18,5 % | 18,9/lærer | 163 | |
| Skolen St Olavs hospital | – | – | – | – | – | 0,0/lærer | – |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barneskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Se også alle barneskoler i Trøndelag og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.