184 barneskoler i Trøndelag med skolebidrag, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barneskolen ligger blant alle barneskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (184 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | Skolebidrag 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | Nasj. prøver 5.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dalgård skole og ressurssenter Trondheim | 71 nr. 1 av 140 | 2,0 poeng | 50,6 skalapoeng | 4,29 | 10,7 % | 20,0/lærer | 565 | |
| Lensvik skole Orkland | 71 nr. 2 av 140 | 3,3 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,33 | – | 14,2/lærer | 161 | |
| Strand barne- og ungdomsskole Osen | 70 nr. 3 av 140 | 2,2 poeng | – | 3,84 | – | 10,2/lærer | 83 | |
| Lø skole Steinkjer | 67 nr. 4 av 140 | -0,7 poeng | 53,5 skalapoeng | 4,31 | 25,9 % | 16,6/lærer | 159 | |
| Bispehaugen skole Trondheim | 66 nr. 5 av 140 | 1,0 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,07 | 20,7 % | 15,7/lærer | 245 | |
| Charlottenlund barneskole Trondheim | 64 nr. 6 av 140 | 0,3 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,21 | 12,0 % | 20,6/lærer | 592 | |
| Eberg skole Trondheim | 64 nr. 7 av 140 | 0,0 poeng | 53,0 skalapoeng | 4,24 | 16,3 % | 18,1/lærer | 382 | |
| Halsan barneskole Levanger | 64 nr. 8 av 140 | 0,2 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,26 | – | 16,1/lærer | 158 | |
| Otterøy oppvekstsenter avd skole Namsos | 63 nr. 9 av 140 | 1,2 poeng | – | 4,00 | – | 11,8/lærer | 89 | |
| Åsveien skole og ressurssenter Trondheim | 63 nr. 10 av 140 | 0,4 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,26 | 17,8 % | 18,8/lærer | 550 | |
| Høylandet barne- og ungdomsskole Høylandet | 62 nr. 11 av 140 | 1,6 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,08 | 47,1 % | 10,3/lærer | 137 | |
| Røros skole Røros | 62 nr. 12 av 140 | 0,4 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,17 | – | 18,0/lærer | 503 | |
| Lånke skole Stjørdal | 60 nr. 13 av 140 | 1,7 poeng | 48,7 skalapoeng | 4,10 | 18,6 % | 19,2/lærer | 282 | |
| Meldal barne- og ungdomsskole Orkland | 60 nr. 14 av 140 | 1,6 poeng | 48,5 skalapoeng | 4,17 | 22,4 % | 19,1/lærer | 336 | |
| Nidarvoll skole Trondheim | 60 nr. 15 av 140 | -0,5 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,14 | 16,0 % | 18,5/lærer | 455 | |
| Singsaker skole Trondheim | 60 nr. 16 av 140 | 0,4 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,14 | 13,6 % | 19,0/lærer | 290 | |
| Holtålen kommune Hov skole Holtålen | 59 nr. 17 av 140 | 1,2 poeng | – | 4,00 | – | 10,4/lærer | 134 | |
| Haraldreina skole Stjørdal | 58 nr. 18 av 140 | -0,4 poeng | 49,9 skalapoeng | 4,42 | – | 18,2/lærer | 102 | |
| Stavset skole Trondheim | 58 nr. 19 av 140 | 0,8 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,09 | 11,4 % | 19,9/lærer | 367 | |
| Sveberg skole Malvik | 58 nr. 20 av 140 | -0,7 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,01 | 10,3 % | 18,6/lærer | 372 | |
| Åsvang skole Trondheim | 58 nr. 21 av 140 | -0,4 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,19 | 11,1 % | 18,2/lærer | 437 | |
| Aune barneskole Oppdal | 57 nr. 22 av 140 | 0,4 poeng | 49,6 skalapoeng | 4,02 | 16,9 % | 14,4/lærer | 413 | |
| Brundalen skole Trondheim | 57 nr. 23 av 140 | 0,1 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,07 | 14,6 % | 18,5/lærer | 414 | |
| Okstad skole Trondheim | 57 nr. 24 av 140 | 1,2 poeng | 48,4 skalapoeng | 4,07 | 13,3 % | 17,2/lærer | 195 | |
| Opphaug skole Ørland | 57 nr. 25 av 140 | 0,5 poeng | 51,8 skalapoeng | 3,90 | 16,7 % | 18,8/lærer | 216 | |
| Strindheim skole Trondheim | 57 nr. 26 av 140 | -0,4 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,27 | 12,8 % | 19,5/lærer | 561 | |
| Testmann Minne skole Indre Fosen | 57 nr. 27 av 140 | 1,2 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,14 | – | 17,8/lærer | 218 | |
| Byåsen skole Trondheim | 56 nr. 28 av 140 | 0,7 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,20 | 18,8 % | 19,0/lærer | 613 | |
| Saksvik skole Malvik | 56 nr. 29 av 140 | -0,8 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,12 | 8,6 % | 17,5/lærer | 279 | |
| Selbustrand skole Selbu | 56 nr. 30 av 140 | 0,9 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,08 | – | 15,5/lærer | 48 | |
| Lade skole Trondheim | 55 nr. 31 av 140 | 0,6 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,06 | 13,7 % | 19,5/lærer | 661 | |
| Namdalseid skole Namsos | 55 nr. 32 av 140 | 1,9 poeng | 46,4 skalapoeng | 4,14 | – | 12,8/lærer | 125 | |
| Solbakken skole Trondheim | 55 nr. 33 av 140 | -0,5 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,39 | – | 13,9/lærer | 113 | |
| Åsheim barneskole Trondheim | 55 nr. 34 av 140 | -0,8 poeng | 51,8 skalapoeng | 4,19 | 14,2 % | 19,4/lærer | 292 | |
| Barman oppvekstsenter avd skole Hitra | 54 nr. 35 av 140 | – | 52,0 skalapoeng | 3,91 | – | 11,0/lærer | 65 | |
| Egge barneskole Steinkjer | 54 nr. 36 av 140 | -1,7 poeng | 51,9 skalapoeng | 4,17 | 15,4 % | 17,8/lærer | 308 | |
| Nyborg skole Trondheim | 54 nr. 37 av 140 | 0,3 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,14 | 22,1 % | 17,8/lærer | 246 | |
| Romolslia skole Trondheim | 54 nr. 38 av 140 | -1,0 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,22 | 16,4 % | 15,0/lærer | 167 | |
| Sodin skole Heim | 54 nr. 39 av 140 | -0,5 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,15 | 16,0 % | 17,0/lærer | 472 | |
| Fosslia skole Stjørdal | 53 nr. 40 av 140 | 0,5 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,03 | 19,2 % | 19,2/lærer | 434 | |
| Hommelvik skole Malvik | 53 nr. 41 av 140 | 0,5 poeng | 48,6 skalapoeng | 4,08 | 16,3 % | 19,2/lærer | 328 | |
| Knarrlagsund oppvekstsenter avd skole Hitra | 53 nr. 42 av 140 | -0,4 poeng | – | 3,83 | – | 7,7/lærer | 37 | |
| Kolvereid skole Nærøysund | 53 nr. 43 av 140 | 0,7 poeng | 48,9 skalapoeng | 3,90 | 10,7 % | 14,3/lærer | 416 | |
| Nardo skole Trondheim | 53 nr. 44 av 140 | -0,9 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,09 | 7,0 % | 19,2/lærer | 283 | |
| Nesheim skole Levanger | 53 nr. 45 av 140 | -0,2 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,25 | 22,0 % | 17,9/lærer | 397 | |
| Orkanger barneskole Orkland | 53 nr. 46 av 140 | -1,7 poeng | 52,1 skalapoeng | 4,02 | 19,1 % | 18,0/lærer | 302 | |
| Berg skole Trondheim | 52 nr. 47 av 140 | -0,2 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,06 | 18,2 % | 17,9/lærer | 269 | |
| Bratsberg skole Trondheim | 52 nr. 48 av 140 | -0,1 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,17 | – | 10,7/lærer | 66 | |
| Lilleby skole Trondheim | 52 nr. 49 av 140 | -0,0 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,12 | 21,7 % | 17,3/lærer | 211 | |
| Nærøysundet skole Nærøysund | 52 nr. 50 av 140 | -1,3 poeng | 53,4 skalapoeng | 3,82 | 21,7 % | 14,4/lærer | 147 | |
| Steinkjer skole Steinkjer | 52 nr. 51 av 140 | -0,9 poeng | 51,8 skalapoeng | 3,99 | 28,1 % | 17,7/lærer | 381 | |
| Frosta skole Frosta | 51 nr. 52 av 140 | 0,9 poeng | 48,5 skalapoeng | 3,99 | 20,3 % | 15,5/lærer | 274 | |
| Rye skole Trondheim | 51 nr. 53 av 140 | -1,2 poeng | 47,5 skalapoeng | 4,32 | 10,0 % | 16,6/lærer | 151 | |
| Vanvikan skole Indre Fosen | 51 nr. 54 av 140 | 0,4 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,17 | – | 19,2/lærer | 133 | |
| Bangsund skole Namsos | 50 nr. 55 av 140 | 0,3 poeng | 48,9 skalapoeng | 4,08 | – | 30,6/lærer | 145 | |
| Botngård barneskole Ørland | 50 nr. 56 av 140 | -1,4 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,14 | 14,8 % | 16,3/lærer | 274 | |
| Brekkåsen skole Melhus | 50 nr. 57 av 140 | -1,7 poeng | 48,4 skalapoeng | 4,28 | 12,3 % | 18,1/lærer | 192 | |
| Børsa skole Skaun | 50 nr. 58 av 140 | -1,0 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,11 | 12,5 % | 16,2/lærer | 279 | |
| Halsa barne- og ungdomsskole Heim | 50 nr. 59 av 140 | -0,6 poeng | 52,0 skalapoeng | 3,92 | – | 12,1/lærer | 147 | |
| Høyeggen skole Melhus | 50 nr. 60 av 140 | -0,9 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,08 | 14,8 % | 19,8/lærer | 290 | |
| Stiklestad skole Verdal | 50 nr. 61 av 140 | -0,6 poeng | 48,6 skalapoeng | 4,08 | 16,1 % | 17,3/lærer | 204 | |
| Utleira skole Trondheim | 50 nr. 62 av 140 | -0,2 poeng | 47,6 skalapoeng | 4,19 | 19,1 % | 20,4/lærer | 495 | |
| Flatåsen skole Trondheim | 49 nr. 63 av 140 | 1,4 poeng | 46,8 skalapoeng | 3,97 | 14,0 % | 19,0/lærer | 720 | |
| Flå skole Melhus | 49 nr. 64 av 140 | -1,4 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,28 | 9,5 % | 16,9/lærer | 129 | |
| Snåsa skole Snåsa | 49 nr. 65 av 140 | 2,1 poeng | 46,0 skalapoeng | 3,82 | – | 10,6/lærer | 153 | |
| Steindal skole Trondheim | 49 nr. 66 av 140 | -0,4 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,15 | 19,4 % | 18,8/lærer | 338 | |
| Tonstad skole Trondheim | 49 nr. 67 av 140 | 1,1 poeng | 49,6 skalapoeng | 3,95 | 24,6 % | 19,9/lærer | 494 | |
| Bell skole Selbu | 48 nr. 68 av 140 | -1,3 poeng | 46,0 skalapoeng | 4,44 | – | 18,1/lærer | 239 | |
| Frol barneskole Levanger | 48 nr. 69 av 140 | -0,8 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,16 | 13,2 % | 19,5/lærer | 494 | |
| Midtbygda skole Oppdal | 48 nr. 70 av 140 | -0,7 poeng | 48,4 skalapoeng | 3,99 | – | 15,6/lærer | 120 | |
| Rindal skole Rindal | 48 nr. 71 av 140 | 1,0 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,02 | 35,0 % | 14,3/lærer | 216 | |
| Tydal barne- og ungdomsskole Tydal | 48 nr. 72 av 140 | – | 48,3 skalapoeng | 4,13 | – | 9,6/lærer | 74 | |
| Vikhammer skole Malvik | 48 nr. 73 av 140 | -1,2 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,04 | 9,4 % | 19,4/lærer | 324 | |
| Vinne skole Verdal | 48 nr. 74 av 140 | -1,1 poeng | 48,9 skalapoeng | 4,01 | 16,4 % | 19,3/lærer | 208 | |
| Åsly skole Indre Fosen | 48 nr. 75 av 140 | 0,7 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,07 | 23,6 % | 17,1/lærer | 417 | |
| Ranheim skole Trondheim | 47 nr. 76 av 140 | -1,8 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,12 | 16,5 % | 19,3/lærer | 486 | |
| Rosmælen skole Melhus | 47 nr. 77 av 140 | -3,4 poeng | 53,3 skalapoeng | 4,24 | 58,3 % | 14,6/lærer | 125 | |
| Røra skole Inderøy | 47 nr. 78 av 140 | -1,2 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,16 | – | 14,1/lærer | 104 | |
| Gimse skole Melhus | 46 nr. 79 av 140 | -2,0 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,14 | 23,5 % | 19,7/lærer | 332 | |
| Hansbakken skole Trondheim | 46 nr. 80 av 140 | -0,1 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,12 | 27,2 % | 20,3/lærer | 184 | |
| Namsos barneskole Namsos | 46 nr. 81 av 140 | -2,1 poeng | 51,1 skalapoeng | 3,95 | 12,5 % | 20,2/lærer | 184 | |
| Vestbyen skole Namsos | 46 nr. 82 av 140 | -0,9 poeng | 48,7 skalapoeng | 3,99 | 17,1 % | 16,1/lærer | 198 | |
| Binde skole Steinkjer | 45 nr. 83 av 140 | 1,6 poeng | 47,2 skalapoeng | 3,96 | – | 16,5/lærer | 98 | |
| Hallset skole Trondheim | 45 nr. 84 av 140 | -2,5 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,21 | 14,6 % | 20,1/lærer | 434 | |
| Høknes barneskole Namsos | 45 nr. 85 av 140 | -0,0 poeng | 49,2 skalapoeng | 3,96 | 22,8 % | 17,4/lærer | 396 | |
| Rosten skole Trondheim | 45 nr. 86 av 140 | 0,5 poeng | 46,2 skalapoeng | 4,12 | 18,7 % | 21,6/lærer | 411 | |
| Sjetne skole Trondheim | 45 nr. 87 av 140 | 0,4 poeng | 46,3 skalapoeng | 4,08 | 21,0 % | 16,9/lærer | 495 | |
| Stabbursmoen skole Trondheim | 44 nr. 88 av 140 | -0,3 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,06 | 24,6 % | 18,3/lærer | 328 | |
| Buvik skole Skaun | 43 nr. 89 av 140 | -0,8 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,06 | 14,9 % | 17,8/lærer | 421 | |
| Malm skole Steinkjer | 43 nr. 90 av 140 | 0,5 poeng | 46,6 skalapoeng | 4,02 | 40,8 % | 18,3/lærer | 202 | |
| Støren barneskole Midtre Gauldal | 43 nr. 91 av 140 | -0,9 poeng | 48,5 skalapoeng | 4,05 | 40,4 % | 16,8/lærer | 242 | |
| Vikåsen skole Trondheim | 43 nr. 92 av 140 | -1,3 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,04 | 22,3 % | 19,2/lærer | 379 | |
| Åsen barne- og ungdomsskole Levanger | 43 nr. 93 av 140 | 1,0 poeng | 47,5 skalapoeng | 4,02 | 44,0 % | 19,4/lærer | 215 | |
| Breidablikk skole Trondheim | 42 nr. 94 av 140 | 0,8 poeng | 48,3 skalapoeng | 3,79 | 27,3 % | 15,7/lærer | 309 | |
| Grøtte skole Orkland | 42 nr. 95 av 140 | -2,3 poeng | 50,4 skalapoeng | 4,07 | 18,3 % | 19,8/lærer | 415 | |
| Halsen barneskole Stjørdal | 42 nr. 96 av 140 | -0,2 poeng | 45,9 skalapoeng | 4,05 | 20,4 % | 21,7/lærer | 364 | |
| Hunn skole Overhalla | 42 nr. 97 av 140 | 0,0 poeng | 47,1 skalapoeng | 3,98 | 23,4 % | 17,9/lærer | 177 | |
| Kattem skole Trondheim | 42 nr. 98 av 140 | -0,2 poeng | 48,7 skalapoeng | 3,93 | 24,7 % | 15,4/lærer | 383 | |
| Sakshaug skole Inderøy | 42 nr. 99 av 140 | -2,1 poeng | 48,9 skalapoeng | 4,12 | 24,2 % | 13,9/lærer | 206 | |
| Skjelstadmark oppvekstsenter skole Stjørdal | 42 nr. 100 av 140 | -2,6 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,09 | – | 15,5/lærer | 99 | |
| Spongdal skole Trondheim | 42 nr. 101 av 140 | 0,2 poeng | 45,4 skalapoeng | 4,17 | – | 17,9/lærer | 286 | |
| Stadsbygd skole Indre Fosen | 42 nr. 102 av 140 | 0,9 poeng | 44,8 skalapoeng | 4,02 | – | 15,9/lærer | 221 | |
| Strand oppvekstsenter avd skole Hitra | 42 nr. 103 av 140 | -0,5 poeng | 47,7 skalapoeng | 3,81 | – | 13,0/lærer | 79 | |
| Vallersund oppvekstsenter Ørland | 42 nr. 104 av 140 | 0,9 poeng | 41,0 skalapoeng | 4,23 | – | 12,5/lærer | 53 | |
| Brekstad barneskole Ørland | 41 nr. 105 av 140 | 1,3 poeng | 47,0 skalapoeng | 3,77 | 31,9 % | 16,3/lærer | 230 | |
| Kvislabakken skole Stjørdal | 41 nr. 106 av 140 | -0,4 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,02 | 24,9 % | 20,1/lærer | 146 | |
| Overhalla barne- og ungdomsskole Overhalla | 41 nr. 107 av 140 | -0,6 poeng | – | 3,88 | 21,5 % | 16,1/lærer | 322 | |
| Verdalsøra barneskole Verdal | 41 nr. 108 av 140 | -1,4 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,07 | 13,6 % | 18,8/lærer | 301 | |
| Hårstad skole Trondheim | 40 nr. 109 av 140 | -0,5 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,01 | 13,6 % | 19,4/lærer | 343 | |
| Mære skole Steinkjer | 40 nr. 110 av 140 | -1,5 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,04 | 27,1 % | 16,9/lærer | 192 | |
| Sørborgen skole Trondheim | 40 nr. 111 av 140 | -2,1 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,03 | 18,7 % | 18,1/lærer | 367 | |
| Kvam skole Steinkjer | 39 nr. 112 av 140 | -2,1 poeng | 52,8 skalapoeng | 3,91 | – | 19,4/lærer | 68 | |
| Singsaas Oppvekstområde avd skole Midtre Gauldal | 39 nr. 113 av 140 | – | 44,0 skalapoeng | 4,09 | – | 14,0/lærer | 68 | |
| Ørmelen skole Verdal | 39 nr. 114 av 140 | -2,4 poeng | 48,8 skalapoeng | 3,96 | 23,9 % | 20,1/lærer | 277 | |
| Byafossen skole Steinkjer | 38 nr. 115 av 140 | -2,0 poeng | 49,1 skalapoeng | 4,01 | – | 15,7/lærer | 105 | |
| Eid skole Melhus | 38 nr. 116 av 140 | -0,4 poeng | 46,2 skalapoeng | 4,03 | – | 15,8/lærer | 156 | |
| Hegra barneskole Stjørdal | 38 nr. 117 av 140 | -4,2 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,11 | 19,4 % | 18,5/lærer | 143 | |
| Hovin skole Melhus | 38 nr. 118 av 140 | -2,2 poeng | 48,4 skalapoeng | 4,09 | 35,4 % | 19,1/lærer | 138 | |
| Meråker skole Meråker | 38 nr. 119 av 140 | 1,3 poeng | 48,2 skalapoeng | 3,62 | 50,0 % | 15,8/lærer | 265 | |
| Soknedal skole Midtre Gauldal | 38 nr. 120 av 140 | -1,3 poeng | 43,8 skalapoeng | 4,17 | – | 14,9/lærer | 140 | |
| Vuku barne- og ungdomsskole Verdal | 38 nr. 121 av 140 | 0,3 poeng | 45,0 skalapoeng | 4,00 | – | 12,6/lærer | 273 | |
| Åset skole Åfjord | 38 nr. 122 av 140 | -0,0 poeng | 46,5 skalapoeng | 3,96 | – | 13,2/lærer | 338 | |
| Skogn barne- og ungdomsskole Levanger | 37 nr. 123 av 140 | -1,8 poeng | 47,9 skalapoeng | 4,04 | 18,7 % | 19,1/lærer | 471 | |
| Fillan skole Hitra | 36 nr. 124 av 140 | -0,2 poeng | 44,8 skalapoeng | 3,87 | 13,8 % | 19,8/lærer | 317 | |
| Gjølme skole Orkland | 36 nr. 125 av 140 | -1,4 poeng | 47,7 skalapoeng | 3,99 | 33,1 % | 17,0/lærer | 105 | |
| Tanem skole Trondheim | 36 nr. 126 av 140 | -4,9 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,00 | 21,2 % | 21,0/lærer | 153 | |
| Drivdalen skole Oppdal | 35 nr. 127 av 140 | -3,0 poeng | 46,0 skalapoeng | 4,04 | – | 13,5/lærer | 50 | |
| Nypvang skole Trondheim | 35 nr. 128 av 140 | -1,6 poeng | 47,3 skalapoeng | 4,04 | 18,5 % | 18,9/lærer | 163 | |
| Oppvekstsenter Vest skole Inderøy | 35 nr. 129 av 140 | -2,0 poeng | 49,2 skalapoeng | 3,90 | – | 16,2/lærer | 147 | |
| Skatval skole Stjørdal | 34 nr. 130 av 140 | -0,7 poeng | 45,6 skalapoeng | 4,14 | 21,9 % | 18,1/lærer | 197 | |
| Nabeita skole Frøya | 32 nr. 131 av 140 | -1,7 poeng | 49,1 skalapoeng | 3,86 | – | 14,0/lærer | 118 | |
| Rørvik skole Nærøysund | 32 nr. 132 av 140 | -0,4 poeng | 46,0 skalapoeng | 3,82 | 23,6 % | 15,7/lærer | 516 | |
| Sandvollan skole Inderøy | 32 nr. 133 av 140 | -2,4 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,07 | – | 12,7/lærer | 91 | |
| Henning skole Steinkjer | 30 nr. 134 av 140 | -1,0 poeng | 46,7 skalapoeng | 3,85 | – | 18,6/lærer | 73 | |
| Venn oppvekstsenter avd skole Skaun | 30 nr. 135 av 140 | -1,7 poeng | 46,6 skalapoeng | 3,97 | 38,7 % | 17,1/lærer | 129 | |
| Sistranda barneskole Frøya | 29 nr. 136 av 140 | -1,4 poeng | 48,3 skalapoeng | 3,59 | 35,3 % | 12,3/lærer | 215 | |
| Årlivoll skole Orkland | 29 nr. 137 av 140 | -0,6 poeng | 44,1 skalapoeng | 3,84 | 19,0 % | 17,2/lærer | 206 | |
| Lundamo skole Melhus | 27 nr. 138 av 140 | -2,5 poeng | 47,2 skalapoeng | 3,97 | 29,0 % | 18,4/lærer | 129 | |
| Sørenget oppvekstsenter avd skole Namsos | 26 nr. 139 av 140 | -3,0 poeng | 47,3 skalapoeng | 4,11 | – | 12,7/lærer | 52 | |
| Beitstad skole Steinkjer | 24 nr. 140 av 140 | -2,3 poeng | 45,6 skalapoeng | 3,92 | 18,2 % | 19,0/lærer | 141 | |
| Aa skole Orkland | – | – | – | – | – | 10,4/lærer | 40 | |
| Austafjord skole Nærøysund | – | – | – | 3,92 | – | 11,5/lærer | 46 | |
| Brandsfjord barne- og ungdomsskole Åfjord | – | – | – | 4,25 | – | 14,3/lærer | 86 | |
| Brekken skole Røros | – | – | – | – | – | 12,9/lærer | 21 | |
| Budal Oppvekstområde avd skole Midtre Gauldal | – | – | – | 3,79 | – | 13,5/lærer | 33 | |
| Dyrøy oppvekstsenter avd skole Frøya | – | – | – | – | – | 11,9/lærer | 21 | |
| Ekne barneskole Levanger | – | -1,8 poeng | – | 4,10 | – | 12,4/lærer | 65 | |
| Elvran skole Stjørdal | – | – | 48,0 skalapoeng | 4,34 | – | 14,5/lærer | 42 | |
| Foldereid oppvekstsenter avd skole Nærøysund | – | – | – | – | – | 8,7/lærer | 19 | |
| Folla skole Steinkjer | – | – | – | 3,10 | – | 13,8/lærer | 30 | |
| Forradal oppvekstsenter skole Stjørdal | – | – | – | 3,88 | – | 11,9/lærer | 25 | |
| Glåmos skole Røros | – | – | – | 4,20 | – | 14,0/lærer | 10 | |
| Gravvik oppvekstsenter avd skole Nærøysund | – | – | – | – | – | 3,2/lærer | 18 | |
| Gåsbakken skole Melhus | – | – | 45,0 skalapoeng | 3,97 | – | 11,1/lærer | 59 | |
| Harran oppvekstsenter Avdeling skole Grong | – | – | – | 4,32 | – | 8,6/lærer | 33 | |
| Hemnskjela oppvekstsenter Avdeling skole Hitra | – | – | – | – | – | – | 12 | |
| Holtålen kommune Haltdalen oppvekstsenter avd skole Holtålen | – | – | – | 4,39 | – | 10,9/lærer | 32 | |
| Jøa barne- og ungdomsskole Namsos | – | – | – | 3,33 | – | 12,6/lærer | 41 | |
| Lauvsnes skole Flatanger | – | – | – | 3,92 | – | 10,8/lærer | 91 | |
| Leka barne- og ungdomsskole Leka | – | – | – | 3,70 | – | 7,9/lærer | 56 | |
| Lierne kommune - Stortangen skole Lierne | – | – | – | 4,17 | – | 10,3/lærer | 64 | |
| Lierne kommune - Sørli skole Lierne | – | – | – | 3,90 | – | 12,1/lærer | 61 | |
| Lysheim skole Orkland | – | – | – | – | – | 11,3/lærer | 22 | |
| Mausund oppvekstsenter avd skole Frøya | – | – | – | – | – | 4,2/lærer | 12 | |
| Mosvik skole Inderøy | – | – | – | – | – | 5,7/lærer | – | |
| Mælan skole Indre Fosen | – | – | – | 4,30 | – | 12,1/lærer | 51 | |
| Namsskogan kommune Trones skole Namsskogan | – | – | – | – | – | 7,2/lærer | – | |
| Namsskogan skole Namsskogan | – | – | – | 3,40 | – | 9,1/lærer | 83 | |
| Nordskag oppvekstsenter avd skole Frøya | – | – | – | – | – | 10,2/lærer | 26 | |
| Ogndal skole Steinkjer | – | – | – | 4,24 | – | 12,7/lærer | 54 | |
| Orkland kommune Newton-Rom Orkland | – | – | – | – | – | – | – | |
| Røyrvik oppvekstsenter Avdeling skole Røyrvik | – | – | – | – | – | 7,9/lærer | 47 | |
| Skolen St Olavs hospital Trondheim | – | – | – | – | – | 0,0/lærer | – | |
| Statland skole Namsos | – | – | – | – | – | 5,9/lærer | 17 | |
| Stokksund grunnskole og Sfo Åfjord | – | – | – | 4,20 | – | 10,9/lærer | 43 | |
| Svanem skole Heim | – | – | – | – | – | 9,2/lærer | 28 | |
| Sør-Roan skole Åfjord | – | – | – | 3,70 | – | 7,9/lærer | – | |
| Sørburøy skole Frøya | – | – | – | – | – | 5,4/lærer | 2 | |
| Trøndelag grunnskole Steinkjer | – | – | – | – | – | – | – | |
| Utvorda skole Flatanger | – | – | – | – | – | 3,3/lærer | 5 | |
| Ven skole Heim | – | – | – | – | – | 5,7/lærer | 15 | |
| Vikhammeråsen grendaskole Malvik | – | – | – | – | – | – | 74 | |
| Ytterøy barne- og ungdomsskole Levanger | – | – | – | – | – | 10,4/lærer | 55 | |
| Åarjel-Saemiej Skuvle Snåsa | – | – | – | – | – | 2,3/lærer | 9 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barneskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.