← Flyttekart
Flyttekart › Orkland › Meldal barne- og ungdomsskole

Meldal barne- og ungdomsskole · Orkland

Meldal barne- og ungdomsskole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Orkland med 336 elever. Med standardvektene får skolen 57 av 100 poeng og er nr. 2 av 6 barneskoler i Orkland. Skolebidrag 5.–7. trinn 1,6 poeng mot -0,2 poeng i snitt for Orkland. Lærertetthet 5.–7. 19,1 elever/lærer mot 15,9 elever/lærer i snitt for Orkland. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

57poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 6 barneskoler i Orkland
336elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Meldal barne- og ungdomsskole
Meldal barne- og ungdomsskole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 57/100, nr. 2 av 6 i Orkland

IndikatorMeldal barne- og ungdomsskoleSnitt OrklandSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,8 poeng-0,7 poeng-0,1 poeng−14 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,6 poeng-0,2 poeng-0,1 poeng+973 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)48,5 skalapoeng48,5 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,174,074,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,424,304,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,813,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,683,543,53+4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,883,773,86≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)22,4 %22,4 %18,0 %≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,5 elever/lærer12,4 elever/lærer12,7 elever/lærer+17 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,1 elever/lærer15,9 elever/lærer15,2 elever/lærer+20 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,2 %99,5 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)336 elever198 elever350 elever+69 %

Ungdomsskole · 61/100, nr. 3 av 5 i Orkland

IndikatorMeldal barne- og ungdomsskoleSnitt OrklandSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)51,1 skalapoeng49,1 skalapoeng49,0 skalapoeng+4 %
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)55,8 skalapoeng53,4 skalapoeng52,8 skalapoeng+4 %
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)42,1 poeng42,6 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,184,134,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,374,254,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,993,933,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,563,563,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,913,923,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)13,6 %15,0 %13,6 %−10 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)16,9 elever/lærer14,6 elever/lærer14,8 elever/lærer+16 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)99,2 %99,5 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)336 elever232 elever350 elever+45 %

Hvem sogner til Meldal barne- og ungdomsskole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 374 innbyggere i 292 ruter.

  • Bygda 2 063 innb., 18 152 kr/m²
  • Løkken 311 innb., 17 157 kr/m²

Elevene går videre til Meldal barne- og ungdomsskole.

Hvem sogner til Meldal barne- og ungdomsskole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 374 innbyggere i 292 ruter.

  • Bygda 2 063 innb., 18 152 kr/m²
  • Løkken 311 innb., 17 157 kr/m²

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Meldal barne- og ungdomsskole med andre barneskoler →

Sammenlign Meldal barne- og ungdomsskole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.