← Flyttekart
Flyttekart › Indre Fosen › Stadsbygd skole

Stadsbygd skole · Indre Fosen

Stadsbygd skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Indre Fosen med 221 elever. Med standardvektene får skolen 30 av 100 poeng og er nr. 4 av 4 barneskoler i Indre Fosen. Skolebidrag 1.–4. trinn -4,5 poeng mot -2,3 poeng i snitt for Indre Fosen. Andel mobbet 8.–10. trinn 22,4 % mot 15,0 % i snitt for Indre Fosen. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

30poeng av 100, standardvekter
nr. 4av 4 barneskoler i Indre Fosen
221elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Stadsbygd skole
Stadsbygd skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 30/100, nr. 4 av 4 i Indre Fosen

IndikatorStadsbygd skoleSnitt Indre FosenSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-4,5 poeng-2,3 poeng-0,1 poeng−94 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,9 poeng0,8 poeng-0,1 poeng+12 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)44,8 skalapoeng47,1 skalapoeng49,5 skalapoeng−5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,024,144,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,284,344,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,723,873,86−4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,593,663,53≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,793,853,86≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,4 elever/lærer14,3 elever/lærer12,7 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,9 elever/lærer16,4 elever/lærer15,2 elever/lærer−3 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)96,4 %94,7 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)221 elever208 elever350 elever+6 %

Ungdomsskole · 44/100, nr. 5 av 5 i Indre Fosen

IndikatorStadsbygd skoleSnitt Indre FosenSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,6 skalapoeng47,9 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,7 skalapoeng52,4 skalapoeng52,8 skalapoeng−3 %
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)45,4 poeng43,2 poeng42,5 poeng+5 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,984,054,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,064,074,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,763,893,81−3 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,393,413,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,633,823,72−5 %
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)22,4 %15,0 %13,6 %+49 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,9 elever/lærer15,9 elever/lærer14,8 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)96,4 %94,7 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)221 elever208 elever350 elever+6 %

Hvem sogner til Stadsbygd skole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 789 innbyggere i 250 ruter.

Elevene går videre til Stadsbygd skole.

Hvem sogner til Stadsbygd skole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 789 innbyggere i 250 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Stadsbygd skole med andre barneskoler →

Sammenlign Stadsbygd skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.