Mælan skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Indre Fosen med 51 elever. Lærertetthet 1.–4. 10,2 elever/lærer mot 14,3 elever/lærer i snitt for Indre Fosen. Lærertetthet 5.–7. 12,1 elever/lærer mot 16,4 elever/lærer i snitt for Indre Fosen. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Mælan skole | Snitt Indre Fosen | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,30 | 4,14 | 4,08 | +4 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,45 | 4,34 | 4,34 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 3,87 | 3,86 | +6 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,90 | 3,66 | 3,53 | +6 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 10,2 elever/lærer | 14,3 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | −29 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 12,1 elever/lærer | 16,4 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −26 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 84,8 % | 94,7 % | 95,4 % | −10 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 51 elever | 208 elever | 350 elever | −75 % |
| Indikator | Mælan skole | Snitt Indre Fosen | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 54,0 skalapoeng | 52,4 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | +3 % |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 43,1 poeng | 43,2 poeng | 42,5 poeng | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,97 | 4,05 | 4,01 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,85 | 4,07 | 4,02 | −5 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,88 | 3,89 | 3,81 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,44 | 3,41 | 3,27 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,96 | 3,82 | 3,72 | +4 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 11,8 elever/lærer | 15,9 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | −26 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 84,8 % | 94,7 % | 95,4 % | −10 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 51 elever | 208 elever | 350 elever | −75 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 944 innbyggere i 184 ruter.
Elevene går videre til Mælan skole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 944 innbyggere i 184 ruter.
Sammenlign Mælan skole med andre barneskoler →
Sammenlign Mælan skole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.