← Flyttekart
Flyttekart › Heim › Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa barne- og ungdomsskole · Heim

Halsa barne- og ungdomsskole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Heim med 147 elever. Med standardvektene får skolen 36 av 100 poeng og er nr. 2 av 2 barneskoler i Heim. Andel mobbet 8.–10. trinn 40,0 % mot 30,2 % i snitt for Heim. Lærertetthet 8.–10. 10,8 elever/lærer mot 13,4 elever/lærer i snitt for Heim. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

36poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 2 barneskoler i Heim
147elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Halsa barne- og ungdomsskole
Halsa barne- og ungdomsskole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 36/100, nr. 2 av 2 i Heim

IndikatorHalsa barne- og ungdomsskoleSnitt HeimSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,1 poeng0,0 poeng-0,1 poeng
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,6 poeng-0,6 poeng-0,1 poeng−9 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,0 skalapoeng50,6 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,924,044,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,234,444,34−5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,663,923,86−7 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,413,693,53−8 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,663,913,86−6 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,1 elever/lærer10,2 elever/lærer12,7 elever/lærer+8 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)12,1 elever/lærer11,0 elever/lærer15,2 elever/lærer+10 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,4 %97,0 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)147 elever166 elever350 elever−11 %

Ungdomsskole · 52/100, nr. 1 av 2 i Heim

IndikatorHalsa barne- og ungdomsskoleSnitt HeimSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,3 skalapoeng47,3 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)53,1 skalapoeng52,5 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)41,5 poeng40,0 poeng42,5 poeng+4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,914,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,024,034,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,723,743,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,303,293,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,673,723,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)40,0 %30,2 %13,6 %+32 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)10,8 elever/lærer13,4 elever/lærer14,8 elever/lærer−19 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,4 %95,4 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)147 elever310 elever350 elever−53 %

Hvem sogner til Halsa barne- og ungdomsskole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 491 innbyggere i 265 ruter.

Elevene går videre til Halsa barne- og ungdomsskole.

Hvem sogner til Halsa barne- og ungdomsskole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 491 innbyggere i 265 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Halsa barne- og ungdomsskole med andre barneskoler →

Sammenlign Halsa barne- og ungdomsskole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.