← Flyttekart
Flyttekart › Etne › Enge skule

Enge skule · Etne

Enge skule er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Etne med 434 elever. Med standardvektene får skolen 43 av 100 poeng og er nr. 2 av 2 barneskoler i Etne. Skolebidrag 1.–4. trinn -0,0 poeng mot -0,8 poeng i snitt for Etne. Skolebidrag 5.–7. trinn 0,1 poeng mot 0,3 poeng i snitt for Etne. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

43poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 2 barneskoler i Etne
434elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Enge skule
Enge skule har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 43/100, nr. 2 av 2 i Etne

IndikatorEnge skuleSnitt EtneSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,0 poeng-0,8 poeng-0,1 poeng+100 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,1 poeng0,3 poeng-0,1 poeng−71 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,0 skalapoeng49,1 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,144,004,08+4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,374,294,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,973,863,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,653,473,53+5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,023,803,86+6 %
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)9,5 %9,5 %18,0 %≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,5 elever/lærer12,5 elever/lærer12,7 elever/lærer+16 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)16,9 elever/lærer14,4 elever/lærer15,2 elever/lærer+17 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)96,2 %97,2 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)434 elever265 elever350 elever+64 %

Ungdomsskole · 53/100, nr. 1 av 2 i Etne

IndikatorEnge skuleSnitt EtneSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,3 skalapoeng49,1 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)53,8 skalapoeng52,5 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)42,4 poeng43,6 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,174,024,01+4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,254,074,02+4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,853,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,553,373,27+5 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,093,883,72+5 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,7 elever/lærer13,6 elever/lærer14,8 elever/lærer+15 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)96,2 %97,2 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)434 elever265 elever350 elever+64 %

Hvem sogner til Enge skule (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 914 innbyggere i 304 ruter.

Elevene går videre til Enge skule.

Hvem sogner til Enge skule (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 914 innbyggere i 304 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Enge skule med andre barneskoler →

Sammenlign Enge skule med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.