← Flyttekart
Flyttekart › Randaberg › Harestad skole

Harestad skole · Randaberg

Harestad skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Randaberg med 594 elever. Med standardvektene får skolen 28 av 100 poeng og er nr. 3 av 3 barneskoler i Randaberg. Skolebidrag 1.–4. trinn -0,3 poeng mot 0,3 poeng i snitt for Randaberg. Skolebidrag 5.–7. trinn 1,0 poeng mot 0,4 poeng i snitt for Randaberg. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

28poeng av 100, standardvekter
nr. 3av 3 barneskoler i Randaberg
594elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Harestad skole
Harestad skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 28/100, nr. 3 av 3 i Randaberg

IndikatorHarestad skoleSnitt RandabergSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,3 poeng0,3 poeng-0,1 poeng−212 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,0 poeng0,4 poeng-0,1 poeng+131 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,8 skalapoeng50,5 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,944,054,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,244,324,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,753,813,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,293,463,53−5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,793,933,86−4 %
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)20,0 %18,0 %18,0 %+11 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,6 elever/lærer14,7 elever/lærer12,7 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,7 elever/lærer18,6 elever/lærer15,2 elever/lærer+6 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)95,8 %97,1 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)594 elever498 elever350 elever+19 %

Ungdomsskole · 28/100, nr. 3 av 3 i Randaberg

IndikatorHarestad skoleSnitt RandabergSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)49,1 skalapoeng50,2 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,8 skalapoeng54,1 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)42,9 poeng43,5 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,044,024,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,083,994,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,983,863,81+3 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,383,293,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,933,823,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)14,0 %14,2 %13,6 %≈ snittet
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)17,4 elever/lærer16,9 elever/lærer14,8 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)95,8 %97,1 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)594 elever498 elever350 elever+19 %

Hvem sogner til Harestad skole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 5 256 innbyggere i 143 ruter.

Elevene går videre til Harestad skole.

Hvem sogner til Harestad skole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 5 256 innbyggere i 143 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Harestad skole med andre barneskoler →

Sammenlign Harestad skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.