Harstad kommune Kila barne/ungdomskole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Harstad med 430 elever. Med standardvektene får skolen 29 av 100 poeng og er nr. 6 av 6 barneskoler i Harstad. Skolebidrag 5.–7. trinn -0,8 poeng mot 0,3 poeng i snitt for Harstad. Andel mobbet 8.–10. trinn 4,7 % mot 18,7 % i snitt for Harstad. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Harstad kommune Kila barne/ungdomskole | Snitt Harstad | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | -0,7 poeng | -1,4 poeng | -0,1 poeng | +49 % |
| Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | -0,8 poeng | 0,3 poeng | -0,1 poeng | −382 % |
| Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 50,7 skalapoeng | 49,2 skalapoeng | 49,5 skalapoeng | +3 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,52 | 3,96 | 4,08 | −11 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,71 | 4,17 | 4,34 | −11 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,66 | 3,72 | 3,86 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,86 | 3,42 | 3,53 | −16 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,31 | 3,78 | 3,86 | −12 % |
| Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 27,9 % | 18,3 % | 18,0 % | +53 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 14,8 elever/lærer | 14,1 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | +5 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 15,6 elever/lærer | 14,9 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | +5 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 84,8 % | 89,8 % | 95,4 % | −6 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 430 elever | 239 elever | 350 elever | +80 % |
| Indikator | Harstad kommune Kila barne/ungdomskole | Snitt Harstad | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 48,3 skalapoeng | 48,1 skalapoeng | 49,0 skalapoeng | ≈ snittet |
| Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 54,5 skalapoeng | 51,9 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | +5 % |
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 41,4 poeng | 40,9 poeng | 42,5 poeng | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,08 | 3,97 | 4,01 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,02 | 4,02 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,88 | 3,75 | 3,81 | +4 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,20 | 3,27 | 3,27 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,00 | 3,76 | 3,72 | +6 % |
| Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,7 % | 18,7 % | 13,6 % | −75 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 17,1 elever/lærer | 14,3 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | +19 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 84,8 % | 92,5 % | 95,4 % | −8 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 430 elever | 230 elever | 350 elever | +87 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 064 innbyggere i 56 ruter.
Elevene går videre til Harstad kommune Kila barne/ungdomskole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 5 050 innbyggere i 239 ruter.
Sammenlign Harstad kommune Kila barne/ungdomskole med andre barneskoler →
Sammenlign Harstad kommune Kila barne/ungdomskole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.