← Flyttekart
Flyttekart › Oslo › Haugenstua skole

Haugenstua skole · Oslo

Haugenstua skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Oslo med 669 elever. Med standardvektene får skolen 40 av 100 poeng og er nr. 79 av 105 barneskoler i Oslo. Skolebidrag 1.–4. trinn -1,6 poeng mot 1,5 poeng i snitt for Oslo. Andel mobbet 8.–10. trinn 17,6 % mot 12,7 % i snitt for Oslo. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

40poeng av 100, standardvekter
nr. 79av 105 barneskoler i Oslo
669elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Haugenstua skole
Haugenstua skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 40/100, nr. 79 av 105 i Oslo

IndikatorHaugenstua skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-1,6 poeng1,5 poeng-0,1 poeng−210 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)0,8 poeng0,9 poeng-0,1 poeng−6 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)45,8 skalapoeng51,5 skalapoeng49,5 skalapoeng−11 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,264,174,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,404,344,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,993,993,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,793,673,53+3 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,943,913,86≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)15,5 %17,6 %18,0 %−12 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,5 elever/lærer14,4 elever/lærer12,7 elever/lærer−20 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)17,6 elever/lærer17,6 elever/lærer15,2 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)81,6 %93,8 %95,4 %−13 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)669 elever479 elever350 elever+40 %

Ungdomsskole · 28/100, nr. 50 av 53 i Oslo

IndikatorHaugenstua skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,8 skalapoeng51,6 skalapoeng49,0 skalapoeng−7 %
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,0 skalapoeng55,0 skalapoeng52,8 skalapoeng−9 %
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)40,2 poeng43,9 poeng42,5 poeng−8 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,204,164,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,054,024,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,983,963,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,543,453,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,853,793,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)17,6 %12,7 %13,6 %+38 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,4 elever/lærer17,8 elever/lærer14,8 elever/lærer−13 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)81,6 %97,0 %95,4 %−16 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)669 elever529 elever350 elever+27 %

Hvem sogner til Haugenstua skole (barneskole)

Etter kommunens inntaksområder. 5 929 innbyggere i 21 ruter.

Elevene går videre til Haugenstua skole.

Hvem sogner til Haugenstua skole (ungdomsskole)

Etter kommunens inntaksområder. 5 929 innbyggere i 21 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Haugenstua skole med andre barneskoler →

Sammenlign Haugenstua skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.