Høydalsmo skule er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Tokke med 64 elever. Lærertetthet 5.–7. 7,3 elever/lærer mot 10,6 elever/lærer i snitt for Tokke. Lærertetthet 8.–10. 7,2 elever/lærer mot 10,3 elever/lærer i snitt for Tokke. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Høydalsmo skule | Snitt Tokke | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 6,7 elever/lærer | 8,4 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | −20 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 7,3 elever/lærer | 10,6 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −31 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 97,2 % | 94,2 % | 95,4 % | +3 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 64 elever | 112 elever | 350 elever | −43 % |
| Indikator | Høydalsmo skule | Snitt Tokke | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 46,8 poeng | 46,5 poeng | 42,5 poeng | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,01 | 3,72 | 4,01 | +8 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,21 | 3,93 | 4,02 | +7 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,77 | 3,67 | 3,81 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,58 | 3,22 | 3,27 | +11 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 3,62 | 3,72 | +13 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 7,2 elever/lærer | 10,3 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | −30 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 97,2 % | 94,2 % | 95,4 % | +3 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 64 elever | 112 elever | 350 elever | −43 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 602 innbyggere i 141 ruter.
Elevene går videre til Høydalsmo skule.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 602 innbyggere i 141 ruter.
Sammenlign Høydalsmo skule med andre barneskoler →
Sammenlign Høydalsmo skule med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.