← Flyttekart
Flyttekart › Hemnes › Korgen sentralskole

Korgen sentralskole · Hemnes

Korgen sentralskole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Hemnes med 201 elever. Med standardvektene får skolen 28 av 100 poeng og er nr. 2 av 2 barneskoler i Hemnes. Skolebidrag 5.–7. trinn -0,4 poeng mot 0,2 poeng i snitt for Hemnes. Lærertetthet 5.–7. 16,9 elever/lærer mot 11,7 elever/lærer i snitt for Hemnes. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

28poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 2 barneskoler i Hemnes
201elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Korgen sentralskole
Korgen sentralskole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 28/100, nr. 2 av 2 i Hemnes

IndikatorKorgen sentralskoleSnitt HemnesSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-2,5 poeng-2,3 poeng-0,1 poeng−9 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-0,4 poeng0,2 poeng-0,1 poeng−300 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,3 skalapoeng47,2 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,643,684,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,103,974,34+3 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,643,633,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,173,203,53≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,403,523,86−3 %
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)31,6 %31,6 %18,0 %≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)13,8 elever/lærer10,5 elever/lærer12,7 elever/lærer+31 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)16,9 elever/lærer11,7 elever/lærer15,2 elever/lærer+44 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)94,0 %96,4 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)201 elever110 elever350 elever+83 %

Ungdomsskole · 5/100, nr. 2 av 2 i Hemnes

IndikatorKorgen sentralskoleSnitt HemnesSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)48,2 skalapoeng49,1 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,2 skalapoeng51,4 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)40,9 poeng41,5 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,633,684,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,713,884,02−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,453,583,81−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)2,993,103,27−3 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,273,503,72−6 %
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)30,4 %30,4 %13,6 %≈ snittet
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,9 elever/lærer13,6 elever/lærer14,8 elever/lærer+10 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)94,0 %96,2 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)201 elever186 elever350 elever+8 %

Hvem sogner til Korgen sentralskole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 511 innbyggere i 177 ruter.

  • Korgen 1 511 innb., 16 644 kr/m²

Elevene går videre til Korgen sentralskole.

Hvem sogner til Korgen sentralskole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 242 innbyggere i 258 ruter.

  • Korgen 2 242 innb., 16 644 kr/m²

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Korgen sentralskole med andre barneskoler →

Sammenlign Korgen sentralskole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.