Laksvatn oppvekstsenter avd skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Balsfjord med 40 elever. Lærertetthet 8.–10. 8,8 elever/lærer mot 11,4 elever/lærer i snitt for Balsfjord. Elevundersøkelsen 5.–7.: trivsel 2,64 mot 3,36 i snitt for Balsfjord. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Laksvatn oppvekstsenter avd skole | Snitt Balsfjord | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,64 | 3,36 | 4,08 | −21 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,90 | 4,34 | −10 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,37 | 3,56 | 3,86 | −5 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,16 | 3,11 | 3,53 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,73 | 3,35 | 3,86 | −19 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,6 elever/lærer | 12,0 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | −20 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,5 elever/lærer | 10,9 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −13 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 100,0 % | 90,3 % | 95,4 % | +11 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 40 elever | 120 elever | 350 elever | −67 % |
| Indikator | Laksvatn oppvekstsenter avd skole | Snitt Balsfjord | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 45,2 poeng | 39,1 poeng | 42,5 poeng | +16 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,19 | 3,57 | 4,01 | −11 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,39 | 3,81 | 4,02 | −11 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,24 | 3,55 | 3,81 | −9 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,56 | 2,92 | 3,27 | −12 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,42 | 3,48 | 3,72 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,8 elever/lærer | 11,4 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | −23 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 100,0 % | 90,3 % | 95,4 % | +11 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 40 elever | 120 elever | 350 elever | −67 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 532 innbyggere i 116 ruter.
Elevene går videre til Laksvatn oppvekstsenter avd skole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 532 innbyggere i 116 ruter.
Sammenlign Laksvatn oppvekstsenter avd skole med andre barneskoler →
Sammenlign Laksvatn oppvekstsenter avd skole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.