Lavik skule er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Høyanger med 44 elever. Lærertetthet 5.–7. 7,8 elever/lærer mot 11,3 elever/lærer i snitt for Høyanger. Lærertetthet 1.–4. 9,3 elever/lærer mot 7,7 elever/lærer i snitt for Høyanger. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Lavik skule | Snitt Høyanger | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,64 | 3,96 | 4,08 | −8 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,97 | 4,30 | 4,34 | −8 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,79 | 3,87 | 3,86 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,86 | 3,30 | 3,53 | −13 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,86 | 3,96 | 3,86 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,3 elever/lærer | 7,7 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | +20 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 7,8 elever/lærer | 11,3 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −31 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 99,2 % | 87,1 % | 95,4 % | +14 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 44 elever | 96 elever | 350 elever | −54 % |
| Indikator | Lavik skule | Snitt Høyanger | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 42,8 poeng | 44,2 poeng | 42,5 poeng | −3 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,02 | 4,19 | 4,01 | −4 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,38 | 4,26 | 4,02 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,97 | 4,10 | 3,81 | −3 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,32 | 3,56 | 3,27 | −7 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,17 | 3,96 | 3,72 | +5 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,4 elever/lærer | 8,3 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | ≈ snittet |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 99,2 % | 85,2 % | 95,4 % | +16 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 44 elever | 111 elever | 350 elever | −60 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 458 innbyggere i 108 ruter.
Elevene går videre til Lavik skule.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 458 innbyggere i 108 ruter.
Sammenlign Lavik skule med andre barneskoler →
Sammenlign Lavik skule med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.