Mehamn skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Gamvik med 66 elever. Lærertetthet 5.–7. 9,2 elever/lærer mot 5,8 elever/lærer i snitt for Gamvik. Lærertetthet 1.–4. 10,8 elever/lærer mot 7,2 elever/lærer i snitt for Gamvik. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Mehamn skole | Snitt Gamvik | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,00 | 4,00 | 4,08 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,80 | 3,80 | 3,86 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,40 | 3,40 | 3,53 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,00 | 4,00 | 3,86 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 10,8 elever/lærer | 7,2 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | +50 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 9,2 elever/lærer | 5,8 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | +60 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 52,8 % | 76,4 % | 95,4 % | −31 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 66 elever | 38 elever | 350 elever | +74 % |
| Indikator | Mehamn skole | Snitt Gamvik | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,80 | 3,80 | 4,01 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,10 | 4,02 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,50 | 3,81 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 2,80 | 2,80 | 3,27 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,70 | 3,70 | 3,72 | ≈ snittet |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 10,2 elever/lærer | 8,0 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | +27 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 52,8 % | 76,4 % | 95,4 % | −31 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 66 elever | 38 elever | 350 elever | +74 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 717 innbyggere i 22 ruter.
Elevene går videre til Mehamn skole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 717 innbyggere i 22 ruter.
Sammenlign Mehamn skole med andre barneskoler →
Sammenlign Mehamn skole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.