← Flyttekart
Flyttekart › Nord-Odal › Mo barne- og ungdomsskole

Mo barne- og ungdomsskole · Nord-Odal

Mo barne- og ungdomsskole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Nord-Odal med 257 elever. Med standardvektene får skolen 82 av 100 poeng og er nr. 1 av 2 barneskoler i Nord-Odal. Andel mobbet 5.–7. trinn 38,2 % mot 26,7 % i snitt for Nord-Odal. Skolebidrag 1.–4. trinn 3,2 poeng mot 2,2 poeng i snitt for Nord-Odal. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

82poeng av 100, standardvekter
nr. 1av 2 barneskoler i Nord-Odal
257elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Mo barne- og ungdomsskole
Mo barne- og ungdomsskole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 82/100, nr. 1 av 2 i Nord-Odal

IndikatorMo barne- og ungdomsskoleSnitt Nord-OdalSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)3,2 poeng2,2 poeng-0,1 poeng+42 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)52,0 skalapoeng51,1 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,053,964,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,444,324,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,083,913,86+4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,763,543,53+6 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,123,903,86+6 %
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)38,2 %26,7 %18,0 %+43 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)11,4 elever/lærer14,9 elever/lærer12,7 elever/lærer−23 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)13,2 elever/lærer14,8 elever/lærer15,2 elever/lærer−11 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)93,1 %93,8 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)257 elever212 elever350 elever+22 %

Ungdomsskole · 50/100, nr. 1 av 1 i Nord-Odal

IndikatorMo barne- og ungdomsskoleSnitt Nord-OdalSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,5 skalapoeng46,5 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,0 skalapoeng50,0 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)40,1 poeng40,1 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,903,904,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,803,804,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,653,653,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,073,073,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,623,623,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)22,6 %22,6 %13,6 %≈ snittet
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)13,6 elever/lærer13,6 elever/lærer14,8 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)93,1 %93,1 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)257 elever257 elever350 elever≈ snittet

Hvem sogner til Mo barne- og ungdomsskole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 2 268 innbyggere i 373 ruter.

  • Mo 2 249 innb., 15 690 kr/m²
  • Sand 19 innb., 17 010 kr/m²

Elevene går videre til Mo barne- og ungdomsskole.

Hvem sogner til Mo barne- og ungdomsskole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 4 960 innbyggere i 728 ruter.

  • Sand 2 711 innb., 17 010 kr/m²
  • Mo 2 249 innb., 15 690 kr/m²

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Mo barne- og ungdomsskole med andre barneskoler →

Sammenlign Mo barne- og ungdomsskole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.