Nes skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Ringerike med 31 elever. Lærertetthet 5.–7. 5,5 elever/lærer mot 16,1 elever/lærer i snitt for Ringerike. Lærertetthet 8.–10. 7,0 elever/lærer mot 15,8 elever/lærer i snitt for Ringerike. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Nes skole | Snitt Ringerike | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,17 | 4,08 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,40 | 4,39 | 4,34 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,70 | 3,59 | 3,53 | +3 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,60 | 3,86 | 3,86 | −7 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 11,6 elever/lærer | 14,0 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | −17 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 5,5 elever/lærer | 16,1 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −66 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 88,2 % | 94,5 % | 95,4 % | −7 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 31 elever | 245 elever | 350 elever | −87 % |
| Indikator | Nes skole | Snitt Ringerike | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,10 | 4,01 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,30 | 4,11 | 4,02 | +5 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 3,87 | 3,81 | +6 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,38 | 3,27 | +4 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,71 | 3,72 | −6 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 7,0 elever/lærer | 15,8 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | −56 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 88,2 % | 95,1 % | 95,4 % | −7 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 31 elever | 208 elever | 350 elever | −85 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 552 innbyggere i 144 ruter.
Elevene går videre til Nes skole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 552 innbyggere i 144 ruter.
Sammenlign Nes skole med andre barneskoler →
Sammenlign Nes skole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.