← Flyttekart
Flyttekart › Masfjorden › Nordbygda skule

Nordbygda skule · Masfjorden

Nordbygda skule er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Masfjorden med 105 elever. Med standardvektene får skolen 50 av 100 poeng og er nr. 1 av 1 barneskoler i Masfjorden. Lærertetthet 5.–7. 9,2 elever/lærer mot 11,4 elever/lærer i snitt for Masfjorden. Undervisning av kvalifiserte lærere 82,6 % mot 94,2 % i snitt for Masfjorden. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

50poeng av 100, standardvekter
nr. 1av 1 barneskoler i Masfjorden
105elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Nordbygda skule
Nordbygda skule har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 50/100, nr. 1 av 1 i Masfjorden

IndikatorNordbygda skuleSnitt MasfjordenSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-2,8 poeng-2,8 poeng-0,1 poeng≈ snittet
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)2,3 poeng2,3 poeng-0,1 poeng≈ snittet
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,8 skalapoeng46,8 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,973,974,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,064,254,34−5 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,783,773,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,103,313,53−6 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,723,623,86≈ snittet
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)7,3 elever/lærer7,8 elever/lærer12,7 elever/lærer−6 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)9,2 elever/lærer11,4 elever/lærer15,2 elever/lærer−19 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)82,6 %94,2 %95,4 %−12 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)105 elever68 elever350 elever+55 %

Ungdomsskole · 27/100, nr. 3 av 3 i Masfjorden

IndikatorNordbygda skuleSnitt MasfjordenSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)47,3 skalapoeng47,3 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)51,7 skalapoeng51,7 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)43,1 poeng44,8 poeng42,5 poeng−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,513,774,01−7 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,753,984,02−6 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,803,763,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)2,703,073,27−12 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,403,363,72≈ snittet
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)8,2 elever/lærer8,9 elever/lærer14,8 elever/lærer−8 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)82,6 %94,2 %95,4 %−12 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)105 elever68 elever350 elever+55 %

Hvem sogner til Nordbygda skule (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 747 innbyggere i 136 ruter.

Elevene går videre til Nordbygda skule.

Hvem sogner til Nordbygda skule (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 747 innbyggere i 136 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Nordbygda skule med andre barneskoler →

Sammenlign Nordbygda skule med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.