← Flyttekart
Flyttekart › Fjord › Valldal skule

Valldal skule · Fjord

Valldal skule er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Fjord med 118 elever. Med standardvektene får skolen 14 av 100 poeng og er nr. 2 av 2 barneskoler i Fjord. Skolebidrag 1.–4. trinn -1,8 poeng mot -0,2 poeng i snitt for Fjord. Lærertetthet 1.–4. 8,4 elever/lærer mot 7,5 elever/lærer i snitt for Fjord. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

14poeng av 100, standardvekter
nr. 2av 2 barneskoler i Fjord
118elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Valldal skule
Valldal skule har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 14/100, nr. 2 av 2 i Fjord

IndikatorValldal skuleSnitt FjordSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)-1,8 poeng-0,2 poeng-0,1 poeng−800 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,3 poeng1,5 poeng-0,1 poeng−10 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)48,8 skalapoeng48,8 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,573,894,08−8 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,924,184,34−6 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,863,903,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,153,283,53−4 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,543,743,86−5 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)8,4 elever/lærer7,5 elever/lærer12,7 elever/lærer+13 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)9,6 elever/lærer9,4 elever/lærer15,2 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,3 %94,7 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)118 elever82 elever350 elever+44 %

Ungdomsskole · 17/100, nr. 3 av 3 i Fjord

IndikatorValldal skuleSnitt FjordSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)50,4 skalapoeng50,4 skalapoeng49,0 skalapoeng≈ snittet
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)53,0 skalapoeng53,5 skalapoeng52,8 skalapoeng≈ snittet
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)41,9 poeng42,5 poeng42,5 poeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,703,974,01−7 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,803,984,02−4 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,753,813,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,013,213,27−6 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,473,623,72−4 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)9,5 elever/lærer8,9 elever/lærer14,8 elever/lærer+7 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,3 %94,7 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)118 elever82 elever350 elever+44 %

Hvem sogner til Valldal skule (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 124 innbyggere i 126 ruter.

Elevene går videre til Valldal skule.

Hvem sogner til Valldal skule (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 1 124 innbyggere i 126 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Valldal skule med andre barneskoler →

Sammenlign Valldal skule med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.