98 ungdomsskoler i Akershus med grunnskolepoeng, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor ungdomsskolen ligger blant alle ungdomsskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (98 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | Nasj. prøver 8.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | Nasj. prøver 9.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Østerås skole Bærum | 82 nr. 1 av 75 | 46,6 poeng | 54,0 skalapoeng | 55,0 skalapoeng | 4,25 | 8,8 % | 419 | |
| Ringstabekk skole Bærum | 81 nr. 2 av 75 | 45,7 poeng | 54,2 skalapoeng | 59,5 skalapoeng | 4,20 | 12,0 % | 404 | |
| Hosletoppen skole Bærum | 80 nr. 3 av 75 | 47,1 poeng | 54,1 skalapoeng | 59,8 skalapoeng | 4,16 | 12,8 % | 218 | |
| Risenga ungdomsskole Asker | 80 nr. 4 av 75 | 45,6 poeng | 54,0 skalapoeng | 58,5 skalapoeng | 4,14 | 7,5 % | 456 | |
| Ingieråsen ungdomsskole Nordre Follo | 77 nr. 5 av 75 | 45,5 poeng | 52,8 skalapoeng | 58,0 skalapoeng | 4,13 | 6,3 % | 326 | |
| Vollen ungdomsskole Asker | 77 nr. 6 av 75 | 45,5 poeng | 52,5 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,20 | 9,0 % | 268 | |
| Landøya ungdomsskole Asker | 76 nr. 7 av 75 | 45,2 poeng | 53,5 skalapoeng | 57,2 skalapoeng | 4,23 | 9,3 % | 338 | |
| Fløysbonn ungdomsskole Nordre Follo | 73 nr. 8 av 75 | 46,5 poeng | 51,2 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,20 | 14,4 % | 252 | |
| Hellerasten ungdomsskole Nordre Follo | 73 nr. 9 av 75 | 43,8 poeng | 52,5 skalapoeng | 57,8 skalapoeng | 4,26 | 7,6 % | 237 | |
| Hundsund ungdomsskole Bærum | 73 nr. 10 av 75 | 44,9 poeng | 53,7 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,13 | 11,5 % | 395 | |
| Solvang ungdomsskole Asker | 73 nr. 11 av 75 | 45,0 poeng | 52,7 skalapoeng | 57,2 skalapoeng | 4,13 | 9,8 % | 301 | |
| Alværn ungdomsskole Nesodden | 72 nr. 12 av 75 | 45,5 poeng | 52,2 skalapoeng | 58,5 skalapoeng | 4,05 | 13,4 % | 338 | |
| Torstad ungdomsskole Asker | 71 nr. 13 av 75 | 45,0 poeng | 52,7 skalapoeng | 57,2 skalapoeng | 4,11 | 9,9 % | 417 | |
| Bjørnegård skole Bærum | 69 nr. 14 av 75 | 45,2 poeng | 52,2 skalapoeng | 56,5 skalapoeng | 4,14 | 14,4 % | 301 | |
| Flåtestad ungdomsskole Nordre Follo | 69 nr. 15 av 75 | 45,4 poeng | 49,3 skalapoeng | 55,8 skalapoeng | 4,21 | 6,9 % | 241 | |
| Gjettum skole Bærum | 68 nr. 16 av 75 | 43,6 poeng | 53,0 skalapoeng | 56,8 skalapoeng | 4,19 | 11,6 % | 331 | |
| Magasinparken ungdomsskole Nordre Follo | 68 nr. 17 av 75 | 43,5 poeng | 52,7 skalapoeng | 56,2 skalapoeng | 4,16 | 9,2 % | 618 | |
| Mølladammen ungdomsskole Bærum | 68 nr. 18 av 75 | 44,4 poeng | 53,3 skalapoeng | 56,5 skalapoeng | 4,10 | 11,4 % | 451 | |
| Feiring skole Eidsvoll | 67 nr. 19 av 75 | 45,0 poeng | – | 49,0 skalapoeng | 4,20 | 15,8 % | 123 | |
| Asak skole Lillestrøm | 66 nr. 20 av 75 | 44,8 poeng | 48,0 skalapoeng | 53,0 skalapoeng | 4,22 | – | 215 | |
| Harestua skole Lunner | 66 nr. 21 av 75 | 43,5 poeng | 52,8 skalapoeng | 56,5 skalapoeng | 4,19 | 9,1 % | 411 | |
| Nittedal ungdomsskole Nittedal | 66 nr. 22 av 75 | 43,5 poeng | 51,5 skalapoeng | 57,0 skalapoeng | 4,20 | 9,4 % | 416 | |
| Siggerud skole Nordre Follo | 66 nr. 23 av 75 | 44,5 poeng | 50,7 skalapoeng | 54,5 skalapoeng | 4,12 | 12,4 % | 393 | |
| Ås ungdomsskole Ås | 66 nr. 24 av 75 | 44,8 poeng | 51,3 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,09 | 11,4 % | 432 | |
| Kråkstad skole Nordre Follo | 64 nr. 25 av 75 | 44,0 poeng | 51,7 skalapoeng | 56,5 skalapoeng | 3,98 | 8,4 % | 345 | |
| Ramstad skole Bærum | 64 nr. 26 av 75 | 44,4 poeng | 52,7 skalapoeng | 56,5 skalapoeng | 4,09 | 15,0 % | 534 | |
| Tangenåsen ungdomsskole Nesodden | 64 nr. 27 av 75 | 43,9 poeng | 50,8 skalapoeng | 57,8 skalapoeng | 4,06 | 8,5 % | 282 | |
| Kjeller skole Lillestrøm | 62 nr. 28 av 75 | 42,2 poeng | 52,2 skalapoeng | 56,2 skalapoeng | 4,16 | 10,6 % | 700 | |
| Jevnaker ungdomsskole Jevnaker | 61 nr. 29 av 75 | 43,9 poeng | 46,0 skalapoeng | 52,0 skalapoeng | 4,22 | 8,2 % | 246 | |
| Slemmestad ungdomsskole Asker | 61 nr. 30 av 75 | 44,0 poeng | 49,2 skalapoeng | 55,2 skalapoeng | 4,12 | 9,4 % | 322 | |
| Sophie Radich skole Lillestrøm | 61 nr. 31 av 75 | 43,8 poeng | 51,5 skalapoeng | 55,5 skalapoeng | 4,09 | 11,5 % | 590 | |
| Dyrløkkeåsen ungdomsskole Frogn | 60 nr. 32 av 75 | 43,8 poeng | 51,7 skalapoeng | 55,2 skalapoeng | 4,07 | 16,3 % | 490 | |
| Hammer skole Lørenskog | 60 nr. 33 av 75 | 42,2 poeng | 51,8 skalapoeng | 55,8 skalapoeng | 4,06 | 10,7 % | 300 | |
| Spikkestad ungdomsskole Asker | 59 nr. 34 av 75 | 44,8 poeng | 50,3 skalapoeng | 53,8 skalapoeng | 4,08 | 9,9 % | 443 | |
| Borgen ungdomsskole Asker | 58 nr. 35 av 75 | 42,0 poeng | 50,8 skalapoeng | 54,5 skalapoeng | 4,05 | 9,2 % | 307 | |
| Hauger skole Bærum | 57 nr. 36 av 75 | 44,6 poeng | 49,7 skalapoeng | 52,5 skalapoeng | 4,11 | 15,6 % | 287 | |
| Grevlingen skole Vestby | 56 nr. 37 av 75 | 44,2 poeng | 49,7 skalapoeng | 55,0 skalapoeng | 4,04 | 13,9 % | 335 | |
| Hovedgården ungdomsskole Asker | 56 nr. 38 av 75 | 42,8 poeng | 50,7 skalapoeng | 54,8 skalapoeng | 4,07 | 16,1 % | 261 | |
| Li skole Nittedal | 55 nr. 39 av 75 | 43,5 poeng | 50,0 skalapoeng | 54,0 skalapoeng | 4,10 | 13,3 % | 454 | |
| Gjerdrum ungdomsskole Gjerdrum | 54 nr. 40 av 75 | 43,1 poeng | 48,7 skalapoeng | 52,5 skalapoeng | 3,99 | 8,8 % | 289 | |
| Sandbekken ungdomsskole og oppvekstsenter Rælingen | 54 nr. 41 av 75 | 43,7 poeng | 49,3 skalapoeng | 54,2 skalapoeng | 4,01 | 13,7 % | 320 | |
| Frogner skole Lillestrøm | 52 nr. 42 av 75 | 41,5 poeng | 49,3 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,13 | 11,5 % | 965 | |
| Haugjordet ungdomsskole Nordre Follo | 52 nr. 43 av 75 | 42,5 poeng | 50,3 skalapoeng | 55,8 skalapoeng | 3,95 | 13,0 % | 445 | |
| Kjenn skole Lørenskog | 52 nr. 44 av 75 | 43,0 poeng | 50,0 skalapoeng | 52,2 skalapoeng | 3,98 | 16,7 % | 564 | |
| Tæruddalen skole Lillestrøm | 52 nr. 45 av 75 | 43,3 poeng | 48,7 skalapoeng | 53,0 skalapoeng | 4,03 | 14,2 % | 386 | |
| Eineåsen skole Bærum | 51 nr. 46 av 75 | 41,8 poeng | 49,0 skalapoeng | 51,5 skalapoeng | 4,15 | 10,2 % | 339 | |
| Vestby ungdomsskole Vestby | 51 nr. 47 av 75 | 42,7 poeng | 49,2 skalapoeng | 51,0 skalapoeng | 4,14 | 12,1 % | 437 | |
| Fjellsrud skole Lørenskog | 49 nr. 48 av 75 | 42,9 poeng | 51,7 skalapoeng | 54,0 skalapoeng | 3,87 | 20,3 % | 346 | |
| Mjær ungdomsskole Enebakk | 49 nr. 49 av 75 | 43,5 poeng | 48,8 skalapoeng | 49,8 skalapoeng | 4,05 | 12,5 % | 216 | |
| Sætre ungdomsskole Asker | 49 nr. 50 av 75 | 42,7 poeng | 48,3 skalapoeng | 51,0 skalapoeng | 4,10 | 13,4 % | 224 | |
| Hakadal ungdomsskole Nittedal | 48 nr. 51 av 75 | 40,7 poeng | 49,3 skalapoeng | 53,5 skalapoeng | 4,17 | 12,6 % | 223 | |
| Lunner ungdomsskole Lunner | 48 nr. 52 av 75 | 43,8 poeng | 48,3 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 3,89 | 17,4 % | 178 | |
| Marikollen ungdomsskole Rælingen | 48 nr. 53 av 75 | 43,0 poeng | 47,7 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,07 | 16,2 % | 444 | |
| Bakkeløkka ungdomsskole Nesodden | 46 nr. 54 av 75 | 41,1 poeng | 48,8 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,09 | 12,5 % | 180 | |
| Løkenåsen skole Lørenskog | 46 nr. 55 av 75 | 40,5 poeng | 50,5 skalapoeng | 53,5 skalapoeng | 4,01 | 13,3 % | 326 | |
| Gystadmarka ungdomsskole Ullensaker | 45 nr. 56 av 75 | 41,5 poeng | 48,3 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,04 | 12,9 % | 653 | |
| Runni ungdomsskole Nes | 44 nr. 57 av 75 | 40,7 poeng | 49,0 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,04 | 8,9 % | 433 | |
| Vøyenenga skole Bærum | 44 nr. 58 av 75 | 41,0 poeng | 47,0 skalapoeng | 50,5 skalapoeng | 4,14 | 11,9 % | 250 | |
| Bingsfoss ungdomsskole Lillestrøm | 43 nr. 59 av 75 | 41,4 poeng | 49,0 skalapoeng | 52,5 skalapoeng | 4,01 | 14,4 % | 401 | |
| Nannestad ungdomsskole Nannestad | 43 nr. 60 av 75 | 42,0 poeng | 47,5 skalapoeng | 52,2 skalapoeng | 3,96 | 14,8 % | 595 | |
| Stav skole Lillestrøm | 43 nr. 61 av 75 | 41,8 poeng | 47,5 skalapoeng | 52,2 skalapoeng | 4,09 | 15,4 % | 428 | |
| Bråtejordet skole Lillestrøm | 42 nr. 62 av 75 | 40,6 poeng | 45,8 skalapoeng | 50,5 skalapoeng | 4,13 | 9,1 % | 370 | |
| Vormsund ungdomsskole Nes | 42 nr. 63 av 75 | 40,4 poeng | 47,7 skalapoeng | 51,5 skalapoeng | 4,08 | 9,2 % | 430 | |
| Østersund ungdomsskole Lillestrøm | 42 nr. 64 av 75 | 42,2 poeng | 49,0 skalapoeng | 50,5 skalapoeng | 3,99 | 14,8 % | 505 | |
| Aurskog-Høland kommune - Bjørkelangen skole Aurskog-Høland | 41 nr. 65 av 75 | 39,3 poeng | 48,3 skalapoeng | 51,8 skalapoeng | 4,01 | 10,5 % | 667 | |
| Kirkebygden barne- og ungdomsskole Enebakk | 41 nr. 66 av 75 | 43,2 poeng | 46,7 skalapoeng | 52,0 skalapoeng | 3,95 | 16,4 % | 358 | |
| Vesong ungdomsskole Ullensaker | 41 nr. 67 av 75 | 40,3 poeng | 48,8 skalapoeng | 51,0 skalapoeng | 4,04 | 11,1 % | 356 | |
| Råholt ungdomsskole Eidsvoll | 40 nr. 68 av 75 | 41,4 poeng | 48,0 skalapoeng | 51,5 skalapoeng | 3,95 | 15,7 % | 629 | |
| Allergot ungdomsskole Ullensaker | 39 nr. 69 av 75 | 38,8 poeng | 47,5 skalapoeng | 52,8 skalapoeng | 4,11 | 13,5 % | 330 | |
| Nordbytun ungdomsskole Ås | 39 nr. 70 av 75 | 42,3 poeng | 49,0 skalapoeng | – | 3,85 | 18,2 % | 314 | |
| Tofte ungdomsskole Asker | 38 nr. 71 av 75 | 40,2 poeng | 47,7 skalapoeng | 51,0 skalapoeng | 4,01 | 13,7 % | 167 | |
| Aurskog-Høland kommune - Bråte skole Aurskog-Høland | 37 nr. 72 av 75 | 42,0 poeng | 46,7 skalapoeng | 50,8 skalapoeng | 3,89 | 17,9 % | 356 | |
| Hurdal skole og kultursenter avd skole Hurdal | 36 nr. 73 av 75 | 43,0 poeng | 47,7 skalapoeng | 48,2 skalapoeng | 3,81 | 26,9 % | 314 | |
| Nordby ungdomsskole Ullensaker | 36 nr. 74 av 75 | 39,2 poeng | 46,8 skalapoeng | 50,5 skalapoeng | 4,06 | 10,9 % | 358 | |
| Vilberg ungdomsskole Eidsvoll | 29 nr. 75 av 75 | 38,8 poeng | – | 50,0 skalapoeng | 3,85 | 12,8 % | 365 | |
| Benterud skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 547 | |
| Bjørlien skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 434 | |
| Brevik skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 287 | |
| Drøbak skole Frogn | – | – | – | – | – | – | 236 | |
| Fjellhamar skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 804 | |
| Fjerdingby skole og Ressursavdeling Rælingen | – | – | – | – | – | – | 490 | |
| Hølen skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 155 | |
| Kolbotn skole Nordre Follo | – | – | – | – | – | – | 398 | |
| Kurland skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 337 | |
| Læringsmiljøsenteret Lørenskog | – | – | – | – | – | – | – | |
| Modulskole Ås Stadion Ås | – | – | – | – | – | – | – | |
| Preståsen skole Nannestad | – | – | – | – | – | – | 355 | |
| Rasta skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 599 | |
| Solheim skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 506 | |
| Son skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 318 | |
| Vestby skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 552 | |
| Viti skole Ås | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Follo Vestby | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Holmen Asker | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Nordbyhagen Sone 1, 2 & 3 Lørenskog | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Romerike Ullensaker | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Sunnaas Nesodden | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Østbytunet Lørenskog | – | – | – | – | – | – | – |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle ungdomsskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.