← Flyttekart
Flyttekart › Lurøy › Kvarøy oppvekstsenter skole

Kvarøy oppvekstsenter skole · Lurøy

Kvarøy oppvekstsenter skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Lurøy med 17 elever. Lærertetthet 5.–7. 76,8 elever/lærer mot 23,8 elever/lærer i snitt for Lurøy. Lærertetthet 1.–4. 4,6 elever/lærer mot 7,8 elever/lærer i snitt for Lurøy. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

–poeng av 100, standardvekter
–av – barneskoler i Lurøy
17elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Kvarøy oppvekstsenter skole
Kvarøy oppvekstsenter skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole

IndikatorKvarøy oppvekstsenter skoleSnitt LurøySnitt NorgeAvvik
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)4,6 elever/lærer7,8 elever/lærer12,7 elever/lærer−41 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)76,8 elever/lærer23,8 elever/lærer15,2 elever/lærer+222 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %89,3 %95,4 %+12 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)17 elever40 elever350 elever−57 %

Ungdomsskole

IndikatorKvarøy oppvekstsenter skoleSnitt LurøySnitt NorgeAvvik
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)5,3 elever/lærer8,5 elever/lærer14,8 elever/lærer−38 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %89,3 %95,4 %+12 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)17 elever40 elever350 elever−57 %

Hvem sogner til Kvarøy oppvekstsenter skole (barneskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 466 innbyggere i 60 ruter.

  • Lurøy 466 innb., 16 619 kr/m²

Elevene går videre til Kvarøy oppvekstsenter skole.

Hvem sogner til Kvarøy oppvekstsenter skole (ungdomsskole)

Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 466 innbyggere i 60 ruter.

  • Lurøy 466 innb., 16 619 kr/m²

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Kvarøy oppvekstsenter skole med andre barneskoler →

Sammenlign Kvarøy oppvekstsenter skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.