Sleneset oppvekstsenter skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Lurøy med 20 elever. Lærertetthet 5.–7. 8,7 elever/lærer mot 23,8 elever/lærer i snitt for Lurøy. Lærertetthet 1.–4. 5,9 elever/lærer mot 7,8 elever/lærer i snitt for Lurøy. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.
| Indikator | Sleneset oppvekstsenter skole | Snitt Lurøy | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,01 | 3,97 | 4,08 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,45 | 4,33 | 4,34 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,90 | 3,79 | 3,86 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,15 | 3,40 | 3,53 | −7 % |
| Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,90 | 3,74 | 3,86 | +4 % |
| Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 5,9 elever/lærer | 7,8 elever/lærer | 12,7 elever/lærer | −25 % |
| Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 8,7 elever/lærer | 23,8 elever/lærer | 15,2 elever/lærer | −64 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 74,1 % | 89,3 % | 95,4 % | −17 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 20 elever | 40 elever | 350 elever | −49 % |
| Indikator | Sleneset oppvekstsenter skole | Snitt Lurøy | Snitt Norge | Avvik |
|---|---|---|---|---|
| Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,60 | 3,72 | 4,01 | −3 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 4,10 | 4,03 | 4,02 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,70 | 3,80 | 3,81 | ≈ snittet |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,00 | 3,11 | 3,27 | −3 % |
| Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | 3,50 | 3,62 | 3,72 | −3 % |
| Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 7,0 elever/lærer | 8,5 elever/lærer | 14,8 elever/lærer | −17 % |
| Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | 74,1 % | 89,3 % | 95,4 % | −17 % |
| Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | 20 elever | 40 elever | 350 elever | −49 % |
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 356 innbyggere i 48 ruter.
Elevene går videre til Sleneset oppvekstsenter skole.
Anslått etter avstand – kommunen publiserer ikke inntaksområder som åpne data. 356 innbyggere i 48 ruter.
Sammenlign Sleneset oppvekstsenter skole med andre barneskoler →
Sammenlign Sleneset oppvekstsenter skole med andre ungdomsskoler →
Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.