← Flyttekart
Flyttekart › Oslo › Majorstuen skole

Majorstuen skole · Oslo

Majorstuen skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Oslo med 658 elever. Med standardvektene får skolen 54 av 100 poeng og er nr. 39 av 105 barneskoler i Oslo. Skolebidrag 5.–7. trinn 2,1 poeng mot 0,9 poeng i snitt for Oslo. Andel mobbet 8.–10. trinn 9,0 % mot 12,7 % i snitt for Oslo. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

54poeng av 100, standardvekter
nr. 39av 105 barneskoler i Oslo
658elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Majorstuen skole
Majorstuen skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 54/100, nr. 39 av 105 i Oslo

IndikatorMajorstuen skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,7 poeng1,5 poeng-0,1 poeng+17 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)2,1 poeng0,9 poeng-0,1 poeng+147 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)51,8 skalapoeng51,5 skalapoeng49,5 skalapoeng≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,094,174,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,294,344,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,013,993,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,703,673,53≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,813,913,86≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)22,0 %17,6 %18,0 %+25 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)14,7 elever/lærer14,4 elever/lærer12,7 elever/lærer≈ snittet
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,7 elever/lærer17,6 elever/lærer15,2 elever/lærer+12 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %93,8 %95,4 %+7 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)658 elever479 elever350 elever+37 %

Ungdomsskole · 68/100, nr. 9 av 53 i Oslo

IndikatorMajorstuen skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)53,8 skalapoeng51,6 skalapoeng49,0 skalapoeng+4 %
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)57,0 skalapoeng55,0 skalapoeng52,8 skalapoeng+4 %
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,2 poeng43,9 poeng42,5 poeng+5 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,174,164,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,114,024,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,993,963,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,553,453,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,893,793,72≈ snittet
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)9,0 %12,7 %13,6 %−29 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)19,1 elever/lærer17,8 elever/lærer14,8 elever/lærer+8 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)100,0 %97,0 %95,4 %+3 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)658 elever529 elever350 elever+24 %

Hvem sogner til Majorstuen skole (barneskole)

Etter kommunens inntaksområder. 15 402 innbyggere i 19 ruter.

Elevene går videre til Majorstuen skole.

Hvem sogner til Majorstuen skole (ungdomsskole)

Etter kommunens inntaksområder. 26 096 innbyggere i 54 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Majorstuen skole med andre barneskoler →

Sammenlign Majorstuen skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.