← Flyttekart
Flyttekart › Oslo › Marienlyst skole

Marienlyst skole · Oslo

Marienlyst skole er en barne- og ungdomsskole (1.–10. trinn) i Oslo med 971 elever. Med standardvektene får skolen 65 av 100 poeng og er nr. 14 av 105 barneskoler i Oslo. Skolebidrag 1.–4. trinn 3,7 poeng mot 1,5 poeng i snitt for Oslo. Skolebidrag 5.–7. trinn 1,8 poeng mot 0,9 poeng i snitt for Oslo. Rå prøveresultater følger i stor grad elevenes bakgrunn; skolebidrag er justert for det og har derfor høyest vekt.

65poeng av 100, standardvekter
nr. 14av 105 barneskoler i Oslo
971elever
1.–10. trinnoffentlig skole
Åpne skolen i hele Flyttekart →
🗺️ Skolekartet: Marienlyst skole
Marienlyst skole har ring i kartet; skolene er farget etter vurdering med vektene under kartet, og området som sogner til skolen er tegnet opp. Trykk på en skole for tallene.

Barneskole · 65/100, nr. 14 av 105 i Oslo

IndikatorMarienlyst skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Skolebidrag 1.–4. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)3,7 poeng1,5 poeng-0,1 poeng+154 %
Skolebidrag 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025)1,8 poeng0,9 poeng-0,1 poeng+112 %
Nasjonale prøver 5. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)55,0 skalapoeng51,5 skalapoeng49,5 skalapoeng+7 %
Elevundersøkelsen 5.–7.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,144,174,08≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,324,344,34≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,033,993,86≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,703,673,53≈ snittet
Elevundersøkelsen 5.–7.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,003,913,86≈ snittet
Andel mobbet 5.–7. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)14,9 %17,6 %18,0 %−16 %
Lærertetthet 1.–4.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)15,7 elever/lærer14,4 elever/lærer12,7 elever/lærer+9 %
Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)18,9 elever/lærer17,6 elever/lærer15,2 elever/lærer+8 %
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,9 %93,8 %95,4 %+4 %
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)971 elever479 elever350 elever+103 %

Ungdomsskole · 70/100, nr. 6 av 53 i Oslo

IndikatorMarienlyst skoleSnitt OsloSnitt NorgeAvvik
Nasjonale prøver 8. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)55,5 skalapoeng51,6 skalapoeng49,0 skalapoeng+8 %
Nasjonale prøver 9. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)59,0 skalapoeng55,0 skalapoeng52,8 skalapoeng+7 %
GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)46,5 poeng43,9 poeng42,5 poeng+6 %
Elevundersøkelsen 8.–10.: TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,114,164,01≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: Støtte fra læreriKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,094,024,02≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MestringiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)4,053,963,81≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: MotivasjoniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,433,453,27≈ snittet
Elevundersøkelsen 8.–10.: LæringskulturiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)3,933,793,72+4 %
Andel mobbet 8.–10. trinniKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026)11,1 %12,7 %13,6 %−13 %
Lærertetthet 8.–10.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)18,1 elever/lærer17,8 elever/lærer14,8 elever/lærer≈ snittet
Undervisning av kvalifiserte lærereiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026)97,9 %97,0 %95,4 %≈ snittet
Antall eleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026)971 elever529 elever350 elever+84 %

Hvem sogner til Marienlyst skole (barneskole)

Etter kommunens inntaksområder. 11 573 innbyggere i 19 ruter.

Elevene går videre til Marienlyst skole.

Hvem sogner til Marienlyst skole (ungdomsskole)

Etter kommunens inntaksområder. 17 131 innbyggere i 39 ruter.

Andre skoler i nærheten

Sammenlign Marienlyst skole med andre barneskoler →

Sammenlign Marienlyst skole med andre ungdomsskoler →

Kilder: Utdanningsdirektoratet (skoleporten/statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD. Femårs glidende gjennomsnitt der serier finnes; små tall er undertrykt av Udir.

Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.