191 barneskoler i Akershus med skolebidrag, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barneskolen ligger blant alle barneskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (191 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | Skolebidrag 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | Nasj. prøver 5.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aurskog-Høland kommune - Rømskog skole Aurskog-Høland | 80 nr. 1 av 174 | 0,9 poeng | 54,7 skalapoeng | 4,25 | – | 10,9/lærer | 38 | |
| Hebekk skole Nordre Follo | 79 nr. 2 av 174 | 1,9 poeng | 52,8 skalapoeng | 4,44 | 4,5 % | 19,2/lærer | 380 | |
| Hofstad skole Asker | 78 nr. 3 av 174 | 1,2 poeng | 53,8 skalapoeng | 4,32 | 9,1 % | 15,2/lærer | 351 | |
| Rønningen skole Asker | 78 nr. 4 av 174 | 2,2 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,27 | 16,0 % | 18,2/lærer | 165 | |
| Lommedalen skole Bærum | 77 nr. 5 av 174 | 2,0 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,41 | 14,9 % | 19,2/lærer | 334 | |
| Billingstad skole Asker | 76 nr. 6 av 174 | 0,8 poeng | 54,5 skalapoeng | 4,37 | 8,4 % | 19,1/lærer | 281 | |
| Holumskogen skole Nittedal | 76 nr. 7 av 174 | 0,2 poeng | 53,5 skalapoeng | 4,32 | 14,0 % | 12,9/lærer | 207 | |
| Sørli skole Nittedal | 76 nr. 8 av 174 | 1,9 poeng | 52,8 skalapoeng | 4,29 | 15,8 % | 20,0/lærer | 401 | |
| Eikeli skole Bærum | 74 nr. 9 av 174 | 0,5 poeng | 56,0 skalapoeng | 4,29 | 9,0 % | 19,6/lærer | 412 | |
| Tanum skole Bærum | 74 nr. 10 av 174 | 1,8 poeng | 54,5 skalapoeng | 4,07 | 17,3 % | 18,9/lærer | 363 | |
| Storøya skole Bærum | 73 nr. 11 av 174 | 1,1 poeng | 54,2 skalapoeng | 4,28 | 12,1 % | 19,8/lærer | 293 | |
| Bondi skole Asker | 72 nr. 12 av 174 | 2,1 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,04 | 12,3 % | 18,1/lærer | 390 | |
| Grav skole Bærum | 72 nr. 13 av 174 | 0,6 poeng | 52,5 skalapoeng | 4,33 | 11,2 % | 19,7/lærer | 448 | |
| Hvalstad skole Asker | 72 nr. 14 av 174 | 0,9 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,27 | 15,1 % | 18,0/lærer | 434 | |
| Borgen skole Ullensaker | 71 nr. 15 av 174 | -0,8 poeng | 53,3 skalapoeng | 4,26 | 5,0 % | 18,7/lærer | 227 | |
| Jar skole Bærum | 71 nr. 16 av 174 | 0,3 poeng | 54,0 skalapoeng | 4,19 | 11,1 % | 19,8/lærer | 533 | |
| Kolbotn skole Nordre Follo | 71 nr. 17 av 174 | 1,4 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,34 | 7,7 % | 19,6/lærer | 398 | |
| Mellom-Nes skole Asker | 71 nr. 18 av 174 | 0,5 poeng | 52,5 skalapoeng | 4,31 | 10,6 % | 17,8/lærer | 415 | |
| Finstad skole Nordre Follo | 70 nr. 19 av 174 | 1,1 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,28 | 7,3 % | 20,0/lærer | 419 | |
| Høvik skole Bærum | 70 nr. 20 av 174 | 0,7 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,33 | 12,9 % | 19,4/lærer | 455 | |
| Blommenholm skole Bærum | 69 nr. 21 av 174 | -0,8 poeng | 55,0 skalapoeng | 4,26 | 9,3 % | 19,6/lærer | 319 | |
| Luhr skole Lørenskog | 69 nr. 22 av 174 | 1,3 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,27 | 16,4 % | 19,4/lærer | 498 | |
| Bjørnemyr skole Nesodden | 68 nr. 23 av 174 | 0,1 poeng | 53,7 skalapoeng | 4,15 | 17,1 % | 13,4/lærer | 210 | |
| Bøleråsen skole Nordre Follo | 68 nr. 24 av 174 | -0,6 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,38 | 6,2 % | 18,8/lærer | 310 | |
| Høvik Verk skole Bærum | 68 nr. 25 av 174 | -0,0 poeng | 53,6 skalapoeng | 4,24 | 13,2 % | 17,8/lærer | 336 | |
| Solberg skole Asker | 68 nr. 26 av 174 | -0,2 poeng | 54,0 skalapoeng | 4,15 | – | 10,8/lærer | 106 | |
| Vardåsen skole Asker | 68 nr. 27 av 174 | -0,8 poeng | 54,5 skalapoeng | 4,21 | 12,9 % | 18,3/lærer | 288 | |
| Vettre skole Asker | 68 nr. 28 av 174 | 1,1 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,27 | 13,6 % | 16,2/lærer | 324 | |
| Framtun skole Nes | 67 nr. 29 av 174 | 2,0 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,24 | – | 18,5/lærer | 148 | |
| Jansløkka skole Asker | 67 nr. 30 av 174 | 0,4 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,27 | 10,1 % | 18,0/lærer | 412 | |
| Jong skole Bærum | 67 nr. 31 av 174 | 0,6 poeng | 54,0 skalapoeng | 4,13 | 14,3 % | 18,4/lærer | 348 | |
| Kurland skole Lørenskog | 67 nr. 32 av 174 | 1,5 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,24 | 16,1 % | 19,2/lærer | 337 | |
| Langset skole Eidsvoll | 67 nr. 33 av 174 | -0,1 poeng | 53,7 skalapoeng | 4,15 | – | 15,4/lærer | 124 | |
| Slattum skole Nittedal | 67 nr. 34 av 174 | 0,6 poeng | 51,8 skalapoeng | 4,23 | 9,9 % | 18,8/lærer | 359 | |
| Benterud skole Lørenskog | 66 nr. 35 av 174 | 0,8 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,19 | 18,4 % | 18,9/lærer | 547 | |
| Brevik skole Vestby | 66 nr. 36 av 174 | 1,1 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,18 | 15,0 % | 15,1/lærer | 287 | |
| Finstad skole Lørenskog | 66 nr. 37 av 174 | 0,3 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,34 | 10,0 % | 19,2/lærer | 301 | |
| Grua skole Lunner | 66 nr. 38 av 174 | 1,6 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,05 | 15,6 % | 17,5/lærer | 143 | |
| Neskollen skole Nes | 66 nr. 39 av 174 | 0,3 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,40 | 5,4 % | 18,9/lærer | 497 | |
| Siggerud skole Nordre Follo | 66 nr. 40 av 174 | 2,0 poeng | 50,3 skalapoeng | 3,99 | 8,7 % | 16,7/lærer | 393 | |
| Sogsti skole Frogn | 66 nr. 41 av 174 | 1,3 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,11 | 20,3 % | 17,7/lærer | 236 | |
| Vassbonn skole Nordre Follo | 66 nr. 42 av 174 | 1,2 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,35 | 8,1 % | 17,4/lærer | 407 | |
| Drengsrud skole Asker | 65 nr. 43 av 174 | 0,5 poeng | 53,5 skalapoeng | 4,12 | 12,9 % | 17,4/lærer | 337 | |
| Kråkstad skole Nordre Follo | 65 nr. 44 av 174 | 0,8 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,20 | 7,4 % | 18,1/lærer | 345 | |
| Nærsnes skole Asker | 65 nr. 45 av 174 | 0,9 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,31 | 8,1 % | 17,4/lærer | 189 | |
| Oksenøya skole Bærum | 65 nr. 46 av 174 | – | 53,0 skalapoeng | 4,11 | 15,6 % | 16,5/lærer | 506 | |
| Snarøya skole Bærum | 65 nr. 47 av 174 | 1,4 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,19 | 17,8 % | 19,1/lærer | 337 | |
| Lysaker skole Bærum | 64 nr. 48 av 174 | 0,2 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,28 | 19,6 % | 16,5/lærer | 218 | |
| Løkeberg skole Bærum | 64 nr. 49 av 174 | 0,6 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,15 | 14,7 % | 19,4/lærer | 488 | |
| Ski skole Nordre Follo | 64 nr. 50 av 174 | 1,2 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,02 | 7,4 % | 18,4/lærer | 513 | |
| Skogbygda skole Nes | 64 nr. 51 av 174 | -1,1 poeng | 55,0 skalapoeng | 4,05 | 11,6 % | 15,3/lærer | 186 | |
| Skogmo skole Ullensaker | 64 nr. 52 av 174 | 0,0 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,32 | 14,0 % | 19,2/lærer | 360 | |
| Sydskogen skole Asker | 64 nr. 53 av 174 | 0,3 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,19 | 19,0 % | 14,9/lærer | 149 | |
| Aurskog-Høland kommune - Setskog oppvekstsenter - skole Aurskog-Høland | 63 nr. 54 av 174 | – | 49,0 skalapoeng | 4,50 | – | 10,7/lærer | 50 | |
| Bjørlien skole Vestby | 63 nr. 55 av 174 | 0,3 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,16 | 13,3 % | 16,5/lærer | 434 | |
| Harestua skole Lunner | 63 nr. 56 av 174 | 1,4 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,18 | 22,6 % | 19,8/lærer | 411 | |
| Rasta skole Lørenskog | 63 nr. 57 av 174 | 1,3 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,21 | 17,1 % | 19,2/lærer | 599 | |
| Rud skole Rælingen | 63 nr. 58 av 174 | 0,9 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,11 | 13,1 % | 18,7/lærer | 292 | |
| Rustad skole Ås | 63 nr. 59 av 174 | 2,4 poeng | 49,5 skalapoeng | 4,12 | 16,9 % | 17,3/lærer | 496 | |
| Åsgård skole Ås | 63 nr. 60 av 174 | 0,6 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,20 | 16,0 % | 19,2/lærer | 350 | |
| Fjellfoten skole Nes | 62 nr. 61 av 174 | 0,4 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,13 | 15,7 % | 16,4/lærer | 215 | |
| Hosle skole Bærum | 62 nr. 62 av 174 | 1,4 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,37 | 11,5 % | 19,4/lærer | 454 | |
| Hyggen skole Asker | 62 nr. 63 av 174 | 1,1 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,11 | – | 16,9/lærer | 104 | |
| Aurskog-Høland kommune - Bjørkelangen skole Aurskog-Høland | 61 nr. 64 av 174 | 1,7 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,08 | 14,5 % | 16,7/lærer | 667 | |
| Berger skole Nesodden | 61 nr. 65 av 174 | -1,5 poeng | 52,3 skalapoeng | 4,30 | 11,7 % | 17,5/lærer | 375 | |
| Eiksmarka skole Bærum | 61 nr. 66 av 174 | 0,6 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,16 | 16,2 % | 19,5/lærer | 553 | |
| Garderåsen skole Lillestrøm | 61 nr. 67 av 174 | 0,2 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,21 | 9,7 % | 17,2/lærer | 257 | |
| Gullhaug skole Bærum | 61 nr. 68 av 174 | 1,2 poeng | 46,6 skalapoeng | 4,30 | 11,0 % | 15,5/lærer | 208 | |
| Langhus skole Nordre Follo | 61 nr. 69 av 174 | 0,1 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,18 | 9,1 % | 19,0/lærer | 425 | |
| Levre skole Bærum | 61 nr. 70 av 174 | -0,7 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,23 | 15,6 % | 19,0/lærer | 592 | |
| Nordby skole Ås | 61 nr. 71 av 174 | -1,8 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,22 | 12,0 % | 14,9/lærer | 298 | |
| Tårnåsen skole Nordre Follo | 61 nr. 72 av 174 | 0,7 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,29 | 8,2 % | 17,8/lærer | 508 | |
| Østgård skole Nes | 61 nr. 73 av 174 | -2,5 poeng | 56,0 skalapoeng | 4,25 | 14,3 % | 19,3/lærer | 144 | |
| Arnestad skole Asker | 60 nr. 74 av 174 | 0,6 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,13 | 9,7 % | 18,4/lærer | 419 | |
| Auli skole Nes | 60 nr. 75 av 174 | 1,2 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,06 | 15,9 % | 19,1/lærer | 282 | |
| Frydenlund skole Asker | 60 nr. 76 av 174 | 1,9 poeng | 49,5 skalapoeng | 4,05 | 25,6 % | 17,2/lærer | 230 | |
| Greverud skole Nordre Follo | 60 nr. 77 av 174 | -0,2 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,32 | 6,9 % | 19,1/lærer | 495 | |
| Bakke skole Ullensaker | 59 nr. 78 av 174 | -1,7 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,29 | 6,0 % | 20,0/lærer | 560 | |
| Bryn og Hammerbakken skole Bryn skole Bærum | 59 nr. 79 av 174 | 1,0 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,11 | 12,3 % | 17,3/lærer | 317 | |
| Evje skole Bærum | 59 nr. 80 av 174 | -1,0 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,23 | 19,5 % | 20,2/lærer | 280 | |
| Gjellerås skole Lillestrøm | 59 nr. 81 av 174 | -0,0 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,20 | 14,3 % | 17,4/lærer | 467 | |
| Heer skole Frogn | 59 nr. 82 av 174 | -0,7 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,37 | 14,1 % | 16,5/lærer | 252 | |
| Heggedal skole Asker | 59 nr. 83 av 174 | 0,3 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,13 | 17,3 % | 19,0/lærer | 486 | |
| Solberg skole Ås | 59 nr. 84 av 174 | -2,8 poeng | 54,3 skalapoeng | 4,26 | 16,9 % | 14,8/lærer | 230 | |
| Torvbråten skole Asker | 59 nr. 85 av 174 | -0,8 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,28 | 9,6 % | 15,6/lærer | 247 | |
| Brønnerud skole Ås | 58 nr. 86 av 174 | 1,5 poeng | 49,0 skalapoeng | 3,88 | 13,6 % | 12,9/lærer | 93 | |
| Jaer skole Nesodden | 58 nr. 87 av 174 | 1,1 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,10 | 43,8 % | 12,6/lærer | 88 | |
| Kjeller skole Lillestrøm | 58 nr. 88 av 174 | -0,2 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,15 | 19,9 % | 15,8/lærer | 700 | |
| Anna Krefting skole Bærum | 57 nr. 89 av 174 | -0,8 poeng | 52,3 skalapoeng | 4,20 | 16,3 % | 18,9/lærer | 449 | |
| Bekkestua barneskole Bærum | 57 nr. 90 av 174 | -1,3 poeng | 52,5 skalapoeng | 4,31 | 17,2 % | 19,2/lærer | 527 | |
| Drøbak skole Frogn | 57 nr. 91 av 174 | -1,1 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,34 | 10,5 % | 17,7/lærer | 236 | |
| Dyrløkkeåsen ungdomsskole Frogn | 57 nr. 92 av 174 | 0,9 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,14 | 17,3 % | 14,4/lærer | 490 | |
| Feiring skole Eidsvoll | 57 nr. 93 av 174 | 0,6 poeng | 47,3 skalapoeng | 4,28 | 8,8 % | 15,1/lærer | 123 | |
| Gystadmarka skole Ullensaker | 57 nr. 94 av 174 | -0,9 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,25 | 10,3 % | 19,4/lærer | 395 | |
| Hagaløkka skole Asker | 57 nr. 95 av 174 | 0,7 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,09 | 16,3 % | 13,5/lærer | 313 | |
| Nesøya skole Asker | 57 nr. 96 av 174 | -0,2 poeng | 52,0 skalapoeng | 4,16 | 19,5 % | 18,3/lærer | 358 | |
| Vigernes skole Lillestrøm | 57 nr. 97 av 174 | 0,4 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,10 | 20,2 % | 18,8/lærer | 516 | |
| Volla skole Lillestrøm | 57 nr. 98 av 174 | 1,2 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,11 | 20,4 % | 17,6/lærer | 253 | |
| Fjellhamar skole Lørenskog | 56 nr. 99 av 174 | 0,0 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,13 | 17,7 % | 19,8/lærer | 804 | |
| Fjellstrand skole Nesodden | 56 nr. 100 av 174 | -1,2 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,29 | 17,8 % | 18,1/lærer | 155 | |
| Preståsen skole Nannestad | 56 nr. 101 av 174 | -0,8 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,21 | 15,6 % | 17,8/lærer | 355 | |
| Riddersand skole Lillestrøm | 56 nr. 102 av 174 | 1,3 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,08 | 14,5 % | 16,0/lærer | 416 | |
| Åsen skole Lørenskog | 56 nr. 103 av 174 | 0,6 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,11 | 17,1 % | 17,8/lærer | 338 | |
| Algarheim skole Ullensaker | 55 nr. 104 av 174 | -0,6 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,11 | 17,3 % | 18,3/lærer | 398 | |
| Elvetangen skole Nittedal | 55 nr. 105 av 174 | -0,3 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,11 | 12,7 % | 19,1/lærer | 522 | |
| Haslum skole Bærum | 55 nr. 106 av 174 | -0,8 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,17 | 12,2 % | 19,4/lærer | 477 | |
| Hovinhøgda skole Lillestrøm | 55 nr. 107 av 174 | -0,4 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,21 | 11,7 % | 16,8/lærer | 299 | |
| Nesoddtangen skole Nesodden | 55 nr. 108 av 174 | -0,5 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,18 | 10,1 % | 19,3/lærer | 576 | |
| Rykkinn skole Bærum | 55 nr. 109 av 174 | 0,7 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,20 | 14,0 % | 17,2/lærer | 444 | |
| Skjetten skole Lillestrøm | 55 nr. 110 av 174 | -1,0 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,30 | 15,2 % | 15,5/lærer | 725 | |
| Østli skole Nordre Follo | 55 nr. 111 av 174 | -0,5 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,13 | 12,3 % | 17,2/lærer | 422 | |
| Midtbygda skole Asker | 54 nr. 112 av 174 | -0,3 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,18 | 15,8 % | 18,9/lærer | 443 | |
| Mogreina skole Ullensaker | 54 nr. 113 av 174 | -0,9 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,15 | 19,9 % | 16,6/lærer | 243 | |
| Myklerud skole Nesodden | 54 nr. 114 av 174 | 0,0 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,12 | 10,1 % | 15,8/lærer | 321 | |
| Son skole Vestby | 54 nr. 115 av 174 | -1,1 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,19 | 18,3 % | 15,0/lærer | 318 | |
| Spikkestad skole Asker | 54 nr. 116 av 174 | -0,4 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,17 | 13,3 % | 16,3/lærer | 402 | |
| Stabekk skole Bærum | 54 nr. 117 av 174 | 0,6 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,06 | 18,7 % | 18,5/lærer | 500 | |
| Fenstad skole Nes | 53 nr. 118 av 174 | -2,5 poeng | 52,5 skalapoeng | 4,25 | 14,2 % | 17,1/lærer | 205 | |
| Slemmestad barneskole Asker | 53 nr. 119 av 174 | 0,2 poeng | 48,3 skalapoeng | 4,10 | 14,4 % | 16,9/lærer | 258 | |
| Blystadlia skole Rælingen | 52 nr. 120 av 174 | -0,9 poeng | 52,3 skalapoeng | 4,09 | 36,0 % | 19,5/lærer | 175 | |
| Kringler-Slattum skole Nannestad | 52 nr. 121 av 174 | 0,3 poeng | 48,5 skalapoeng | 4,10 | 20,6 % | 14,6/lærer | 250 | |
| Åsenhagen skole Lillestrøm | 52 nr. 122 av 174 | -0,5 poeng | 50,0 skalapoeng | 4,09 | 19,0 % | 18,7/lærer | 459 | |
| Dal skole Eidsvoll | 51 nr. 123 av 174 | 0,3 poeng | 49,3 skalapoeng | 3,99 | 18,8 % | 17,0/lærer | 419 | |
| Emma Hjorth skole Bærum | 51 nr. 124 av 174 | -0,5 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,07 | 19,6 % | 16,6/lærer | 306 | |
| Frogner skole Lillestrøm | 51 nr. 125 av 174 | -1,1 poeng | 49,5 skalapoeng | 4,21 | 17,6 % | 19,2/lærer | 965 | |
| Sørumsand skole Lillestrøm | 51 nr. 126 av 174 | 0,0 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,12 | 15,2 % | 17,6/lærer | 539 | |
| Toso skole Jevnaker | 51 nr. 127 av 174 | -2,8 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,23 | 15,4 % | 16,2/lærer | 256 | |
| Vestby skole Vestby | 51 nr. 128 av 174 | 0,1 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,11 | 18,4 % | 15,0/lærer | 552 | |
| Vilberg skole Eidsvoll | 51 nr. 129 av 174 | -0,4 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,09 | 14,5 % | 16,9/lærer | 377 | |
| Brånås skole Lillestrøm | 50 nr. 130 av 174 | -0,8 poeng | 52,3 skalapoeng | 3,95 | 22,1 % | 16,7/lærer | 299 | |
| Hurdal skole og kultursenter avd skole Hurdal | 50 nr. 131 av 174 | -0,5 poeng | – | 4,24 | – | 13,6/lærer | 314 | |
| Rotnes skole Nittedal | 50 nr. 132 av 174 | 0,1 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,05 | 17,4 % | 18,6/lærer | 476 | |
| Sagdalen skole Lillestrøm | 50 nr. 133 av 174 | -0,8 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,02 | 19,8 % | 19,2/lærer | 596 | |
| Ås skole Eidsvoll | 50 nr. 134 av 174 | -0,5 poeng | 50,7 skalapoeng | 3,98 | 24,9 % | 15,9/lærer | 306 | |
| Lunner barneskole Lunner | 49 nr. 135 av 174 | -0,4 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,14 | 25,3 % | 16,9/lærer | 319 | |
| Smestad skole Rælingen | 49 nr. 136 av 174 | -1,1 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,16 | 12,8 % | 18,9/lærer | 481 | |
| Solheim skole Lørenskog | 49 nr. 137 av 174 | -1,5 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,09 | 18,4 % | 18,8/lærer | 506 | |
| Sten-Tærud skole Lillestrøm | 49 nr. 138 av 174 | 0,6 poeng | 46,3 skalapoeng | 4,02 | 19,5 % | 15,3/lærer | 287 | |
| Veståsen skole Gjerdrum | 49 nr. 139 av 174 | -0,7 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,04 | 14,4 % | 18,9/lærer | 298 | |
| Årnes skole Nes | 48 nr. 140 av 174 | -0,6 poeng | 48,5 skalapoeng | 4,10 | 12,6 % | 19,2/lærer | 277 | |
| Blaker skole Lillestrøm | 47 nr. 141 av 174 | -1,0 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,01 | 18,6 % | 16,1/lærer | 210 | |
| Bønsmoen skole Eidsvoll | 47 nr. 142 av 174 | -0,5 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,15 | 18,1 % | 18,5/lærer | 316 | |
| Eidsvoll Verk skole Eidsvoll | 47 nr. 143 av 174 | -0,2 poeng | 48,2 skalapoeng | 4,15 | 21,4 % | 15,8/lærer | 220 | |
| Fjerdingby skole og Ressursavdeling Rælingen | 47 nr. 144 av 174 | -1,5 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,12 | 19,2 % | 18,5/lærer | 490 | |
| Skui skole Bærum | 47 nr. 145 av 174 | -1,1 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,11 | 14,9 % | 18,8/lærer | 320 | |
| Sofiemyr skole Nordre Follo | 47 nr. 146 av 174 | 1,0 poeng | 49,8 skalapoeng | 3,97 | 20,2 % | 17,2/lærer | 481 | |
| Asak skole Lillestrøm | 46 nr. 147 av 174 | -0,2 poeng | 50,5 skalapoeng | 3,97 | 36,2 % | 16,3/lærer | 215 | |
| Bergerbakken skole Jevnaker | 46 nr. 148 av 174 | -0,6 poeng | 47,3 skalapoeng | 4,04 | 13,5 % | 15,8/lærer | 262 | |
| Hovin skole Ullensaker | 46 nr. 149 av 174 | -2,0 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,06 | 24,8 % | 19,8/lærer | 248 | |
| Løvenstad skole Rælingen | 46 nr. 150 av 174 | -1,9 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,06 | 17,5 % | 16,9/lærer | 272 | |
| Nordby skole Rælingen | 46 nr. 151 av 174 | -0,9 poeng | 48,3 skalapoeng | 4,03 | 8,3 % | 17,3/lærer | 123 | |
| Råholt skole Eidsvoll | 46 nr. 152 av 174 | -0,7 poeng | 50,3 skalapoeng | 3,94 | 23,5 % | 17,3/lærer | 475 | |
| Sætre skole Asker | 46 nr. 153 av 174 | -0,8 poeng | 46,2 skalapoeng | 4,24 | 9,7 % | 18,5/lærer | 281 | |
| Folkestad skole Asker | 45 nr. 154 av 174 | 0,7 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,04 | 33,3 % | 14,9/lærer | 91 | |
| Maura skole Nannestad | 45 nr. 155 av 174 | -1,3 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,05 | 18,3 % | 19,2/lærer | 488 | |
| Tofte skole Asker | 45 nr. 156 av 174 | -0,6 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,08 | 16,6 % | 14,4/lærer | 201 | |
| Åreppen skole Ullensaker | 45 nr. 157 av 174 | -0,2 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,00 | 19,6 % | 19,5/lærer | 314 | |
| Dal skole Frogn | 44 nr. 158 av 174 | -0,9 poeng | 46,5 skalapoeng | 4,15 | – | 10,8/lærer | 62 | |
| Ulverud skole Nittedal | 44 nr. 159 av 174 | -0,9 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,19 | 15,2 % | 20,8/lærer | 385 | |
| Ytre Enebakk skole Enebakk | 44 nr. 160 av 174 | 1,1 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,00 | 19,2 % | 18,8/lærer | 440 | |
| Kirkebygden barne- og ungdomsskole Enebakk | 43 nr. 161 av 174 | -3,3 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,19 | 15,0 % | 14,8/lærer | 358 | |
| Sørum skole Lillestrøm | 43 nr. 162 av 174 | 1,6 poeng | 46,8 skalapoeng | 4,03 | 37,9 % | 17,3/lærer | 170 | |
| Dalen skole Lillestrøm | 42 nr. 163 av 174 | -1,4 poeng | 48,7 skalapoeng | 4,10 | 37,5 % | 12,2/lærer | 126 | |
| Sjøskogen skole Ås | 42 nr. 164 av 174 | -1,7 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,15 | 21,3 % | 17,9/lærer | 222 | |
| Gjerdrum barneskole Gjerdrum | 41 nr. 165 av 174 | -0,9 poeng | 49,7 skalapoeng | 3,89 | 22,0 % | 17,1/lærer | 270 | |
| Nordkisa skole Ullensaker | 40 nr. 166 av 174 | -1,0 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,16 | 33,4 % | 16,6/lærer | 159 | |
| Vesterskaun skole Lillestrøm | 40 nr. 167 av 174 | -0,9 poeng | 49,0 skalapoeng | 3,97 | 29,0 % | 15,8/lærer | 183 | |
| Eltonåsen skole Nannestad | 37 nr. 168 av 174 | -1,1 poeng | 46,5 skalapoeng | 4,08 | 20,8 % | 18,9/lærer | 298 | |
| Kjellervolla skole Lillestrøm | 37 nr. 169 av 174 | – | 48,0 skalapoeng | 3,79 | 19,0 % | 14,8/lærer | 304 | |
| Hølen skole Vestby | 35 nr. 170 av 174 | -0,2 poeng | 45,8 skalapoeng | 4,05 | 40,1 % | 16,0/lærer | 155 | |
| Jessheim skole og ressurssenter Ullensaker | 35 nr. 171 av 174 | -2,6 poeng | 48,5 skalapoeng | 4,05 | 19,8 % | 18,6/lærer | 484 | |
| Døli skole Ullensaker | 34 nr. 172 av 174 | -1,5 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,03 | 22,7 % | 19,5/lærer | 409 | |
| Aurskog-Høland kommune - Bråte skole Aurskog-Høland | 33 nr. 173 av 174 | -1,1 poeng | 48,8 skalapoeng | 3,73 | 58,8 % | 13,9/lærer | 356 | |
| Aurskog-Høland kommune - Løken skole Aurskog-Høland | 22 nr. 174 av 174 | -3,6 poeng | 46,7 skalapoeng | 3,84 | 23,5 % | 15,8/lærer | 233 | |
| Bryn og Hammerbakken skole Hammerbakken skole Bærum | – | – | – | – | – | – | 105 | |
| Fjellsrud skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 346 | |
| Grevlingen skole Vestby | – | – | – | – | – | – | 335 | |
| Hammer skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 300 | |
| Hauglia skole Enebakk | – | – | – | – | – | – | 177 | |
| Kjenn skole Lørenskog | – | – | – | – | – | – | 564 | |
| Læringsmiljøsenteret Lørenskog | – | – | – | – | – | 0,0/lærer | – | |
| Modulskole Ås Stadion Ås | – | – | – | – | – | – | – | |
| Skotbu skole Nordre Follo | – | – | – | – | – | – | 32 | |
| Vardeåsen skole Lillestrøm | – | – | – | – | – | – | 105 | |
| Viti skole Ås | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Follo Vestby | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Holmen Asker | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Nordbyhagen Sone 1, 2 & 3 Lørenskog | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Romerike Ullensaker | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Sunnaas Nesodden | – | – | – | – | – | – | – | |
| Viti skole avd Østbytunet Lørenskog | – | – | – | – | – | – | – |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barneskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.