54 ungdomsskoler i Oslo med grunnskolepoeng, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor ungdomsskolen ligger blant alle ungdomsskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (54 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | GrunnskolepoengiKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | Nasj. prøver 8.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | Nasj. prøver 9.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Midtstuen skole | 93 nr. 1 av 53 | 48,6 poeng | 55,8 skalapoeng | 61,8 skalapoeng | 4,39 | 8,1 % | 531 | |
| Nordberg skole | 90 nr. 2 av 53 | 49,0 poeng | 55,7 skalapoeng | 60,1 skalapoeng | 4,24 | 10,1 % | 463 | |
| Ris skole | 89 nr. 3 av 53 | 47,4 poeng | 56,4 skalapoeng | 61,1 skalapoeng | 4,25 | 11,0 % | 644 | |
| Kastellet skole | 88 nr. 4 av 53 | 47,9 poeng | 54,3 skalapoeng | 59,4 skalapoeng | 4,24 | 9,8 % | 605 | |
| Engebråten skole | 86 nr. 5 av 53 | 47,7 poeng | 55,0 skalapoeng | 60,2 skalapoeng | 4,12 | 8,9 % | 619 | |
| Bjørnsletta skole | 84 nr. 6 av 53 | 48,0 poeng | 54,9 skalapoeng | 58,6 skalapoeng | 4,15 | 11,7 % | 597 | |
| Marienlyst skole | 84 nr. 7 av 53 | 46,5 poeng | 55,5 skalapoeng | 59,0 skalapoeng | 4,11 | 11,1 % | 971 | |
| Brannfjell skole | 83 nr. 8 av 53 | 47,1 poeng | 54,7 skalapoeng | 58,5 skalapoeng | 4,12 | 10,4 % | 593 | |
| Morellbakken skole | 83 nr. 9 av 53 | 45,9 poeng | 54,9 skalapoeng | 59,4 skalapoeng | 4,24 | 10,1 % | 392 | |
| Fagerborg skole | 82 nr. 10 av 53 | 45,7 poeng | 53,2 skalapoeng | 57,4 skalapoeng | 4,21 | 7,4 % | 416 | |
| Majorstuen skole | 82 nr. 11 av 53 | 46,2 poeng | 53,8 skalapoeng | 57,0 skalapoeng | 4,17 | 9,0 % | 658 | |
| Nordseter skole | 80 nr. 12 av 53 | 45,3 poeng | 54,0 skalapoeng | 58,2 skalapoeng | 4,21 | 14,1 % | 1 027 | |
| Uranienborg skole | 80 nr. 13 av 53 | 46,3 poeng | 53,4 skalapoeng | 57,1 skalapoeng | 4,10 | 13,8 % | 789 | |
| Bøler skole | 79 nr. 14 av 53 | 45,6 poeng | 54,8 skalapoeng | 58,2 skalapoeng | 4,17 | 11,8 % | 769 | |
| Øraker skole | 79 nr. 15 av 53 | 45,0 poeng | 54,8 skalapoeng | 59,1 skalapoeng | 4,21 | 11,3 % | 380 | |
| Hovseter skole | 77 nr. 16 av 53 | 44,8 poeng | 55,2 skalapoeng | 59,6 skalapoeng | 4,16 | 12,8 % | 699 | |
| Nordstrand ungdomsskole | 77 nr. 17 av 53 | 46,1 poeng | 53,4 skalapoeng | 57,4 skalapoeng | 4,10 | 12,9 % | 306 | |
| Ruseløkka skole | 76 nr. 18 av 53 | 44,7 poeng | 54,2 skalapoeng | 57,5 skalapoeng | 4,15 | 12,7 % | 593 | |
| Manglerud skole | 75 nr. 19 av 53 | 45,1 poeng | 53,2 skalapoeng | 55,5 skalapoeng | 4,12 | 11,7 % | 1 060 | |
| Skøyenåsen skole | 75 nr. 20 av 53 | 44,7 poeng | 53,4 skalapoeng | 58,2 skalapoeng | 4,17 | 9,2 % | 730 | |
| Voldsløkka skole | 74 nr. 21 av 53 | 43,2 poeng | 53,8 skalapoeng | 57,2 skalapoeng | 4,17 | 7,6 % | 570 | |
| Oppsal skole | 73 nr. 22 av 53 | 44,9 poeng | 54,0 skalapoeng | 58,1 skalapoeng | 4,18 | 14,1 % | 576 | |
| Karlsrud skole | 72 nr. 23 av 53 | 44,3 poeng | 53,3 skalapoeng | 57,0 skalapoeng | 4,12 | 13,7 % | 550 | |
| Nordpolen skole | 70 nr. 24 av 53 | 44,0 poeng | 52,4 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,08 | 11,7 % | 614 | |
| Abildsø skole | 69 nr. 25 av 53 | 44,5 poeng | 52,7 skalapoeng | 56,1 skalapoeng | 4,17 | 12,0 % | 486 | |
| Stasjonsfjellet skole | 67 nr. 26 av 53 | 44,7 poeng | 51,8 skalapoeng | 54,8 skalapoeng | 4,17 | 14,9 % | 267 | |
| Årvoll skole | 67 nr. 27 av 53 | 44,0 poeng | 52,9 skalapoeng | 56,9 skalapoeng | 4,11 | 15,0 % | 818 | |
| Jordal skole | 66 nr. 28 av 53 | 43,9 poeng | 50,3 skalapoeng | 54,4 skalapoeng | 4,16 | 7,5 % | 617 | |
| Frydenberg skole | 64 nr. 29 av 53 | 43,8 poeng | 51,1 skalapoeng | 54,6 skalapoeng | 4,16 | 12,1 % | 498 | |
| Bentsebrua skole | 63 nr. 30 av 53 | – | 52,2 skalapoeng | 53,5 skalapoeng | 4,14 | 16,0 % | 227 | |
| Vollebekk skole | 63 nr. 31 av 53 | 44,5 poeng | 51,2 skalapoeng | 55,1 skalapoeng | 4,03 | 13,5 % | 699 | |
| Skullerud skole | 62 nr. 32 av 53 | 44,1 poeng | 50,1 skalapoeng | 54,6 skalapoeng | 4,09 | 15,7 % | 335 | |
| Apalløkka skole | 61 nr. 33 av 53 | 42,3 poeng | 49,9 skalapoeng | 53,5 skalapoeng | 4,20 | 7,9 % | 438 | |
| Sagene skole | 61 nr. 34 av 53 | 43,9 poeng | 50,4 skalapoeng | 53,2 skalapoeng | 4,09 | 17,2 % | 494 | |
| Sofienberg skole | 61 nr. 35 av 53 | 44,7 poeng | 49,9 skalapoeng | 52,2 skalapoeng | 4,03 | 11,2 % | 431 | |
| Høyenhall skole | 60 nr. 36 av 53 | 42,8 poeng | 52,7 skalapoeng | 56,0 skalapoeng | 4,04 | 18,8 % | 532 | |
| Teglverket skole | 57 nr. 37 av 53 | 41,8 poeng | 52,0 skalapoeng | 54,0 skalapoeng | 4,06 | 13,8 % | 738 | |
| Lindeberg skole | 56 nr. 38 av 53 | 43,3 poeng | 48,7 skalapoeng | 50,6 skalapoeng | 4,17 | 15,2 % | 485 | |
| Haugerud skole | 53 nr. 39 av 53 | 41,0 poeng | 47,9 skalapoeng | 50,9 skalapoeng | 4,30 | 8,0 % | 416 | |
| Ellingsrud skole | 52 nr. 40 av 53 | 43,6 poeng | 48,7 skalapoeng | 52,1 skalapoeng | 3,98 | 15,6 % | 280 | |
| Hauketo skole | 51 nr. 41 av 53 | 41,2 poeng | 49,3 skalapoeng | 53,2 skalapoeng | 4,13 | 15,9 % | 340 | |
| Lambertseter skole | 51 nr. 42 av 53 | 43,3 poeng | 50,1 skalapoeng | 53,2 skalapoeng | 3,93 | 19,8 % | 592 | |
| Groruddalen skole | 50 nr. 43 av 53 | 40,8 poeng | 47,2 skalapoeng | 50,2 skalapoeng | 4,23 | 10,2 % | 295 | |
| Bjøråsen skole | 47 nr. 44 av 53 | 41,2 poeng | 46,9 skalapoeng | 49,4 skalapoeng | 4,26 | 15,7 % | 185 | |
| Lofsrud skole | 47 nr. 45 av 53 | 40,8 poeng | 47,1 skalapoeng | 49,2 skalapoeng | 4,20 | 10,8 % | 432 | |
| Holmlia skole | 45 nr. 46 av 53 | 40,5 poeng | 48,2 skalapoeng | 50,1 skalapoeng | 4,20 | 12,2 % | 340 | |
| Tokerud skole | 44 nr. 47 av 53 | 40,1 poeng | 46,9 skalapoeng | 49,4 skalapoeng | 4,19 | 15,4 % | 378 | |
| Veitvet skole | 44 nr. 48 av 53 | 40,3 poeng | 47,3 skalapoeng | 48,9 skalapoeng | 4,20 | 11,8 % | 609 | |
| Haugenstua skole | 43 nr. 49 av 53 | 40,2 poeng | 47,8 skalapoeng | 50,0 skalapoeng | 4,20 | 17,6 % | 669 | |
| Rommen skole | 43 nr. 50 av 53 | 38,7 poeng | 47,8 skalapoeng | 49,9 skalapoeng | 4,31 | 11,3 % | 428 | |
| Granstangen skole | 41 nr. 51 av 53 | 40,3 poeng | 46,8 skalapoeng | 48,4 skalapoeng | 4,14 | 18,2 % | 334 | |
| Linderud skole | 36 nr. 52 av 53 | 39,5 poeng | 45,4 skalapoeng | 47,8 skalapoeng | 4,19 | 16,7 % | 391 | |
| Bjørnholt ungdomsskole | 31 nr. 53 av 53 | 38,4 poeng | 46,6 skalapoeng | 48,8 skalapoeng | 4,12 | 19,6 % | 313 | |
| Brynseng skole | – | – | – | – | – | – | 334 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle ungdomsskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Se også alle ungdomsskoler i Oslo og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · barneskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.