106 barneskoler i Oslo med skolebidrag, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barneskolen ligger blant alle barneskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (106 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | Skolebidrag 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | Nasj. prøver 5.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Holmen skole Oslo | 83 nr. 1 av 104 | 1,9 poeng | 55,2 skalapoeng | 4,31 | 10,4 % | 17,5/lærer | 567 | |
| Slemdal skole Oslo | 83 nr. 2 av 104 | 1,6 poeng | 54,8 skalapoeng | 4,42 | 10,1 % | 18,6/lærer | 610 | |
| Disen skole Oslo | 82 nr. 3 av 104 | 2,1 poeng | 54,6 skalapoeng | 4,25 | 10,9 % | 19,2/lærer | 498 | |
| Kringsjå skole Oslo | 81 nr. 4 av 104 | 1,7 poeng | 54,2 skalapoeng | 4,28 | 16,4 % | 17,3/lærer | 393 | |
| Skøyen skole Oslo | 81 nr. 5 av 104 | 1,9 poeng | 55,3 skalapoeng | 4,23 | 15,5 % | 19,6/lærer | 672 | |
| Tåsen skole Oslo | 81 nr. 6 av 104 | 1,5 poeng | 54,8 skalapoeng | 4,32 | 7,6 % | 17,6/lærer | 644 | |
| Bestum skole Oslo | 80 nr. 7 av 104 | 0,9 poeng | 56,2 skalapoeng | 4,28 | 12,7 % | 18,1/lærer | 524 | |
| Bogstad skole Oslo | 80 nr. 8 av 104 | 1,6 poeng | 56,1 skalapoeng | 4,24 | 10,5 % | 18,2/lærer | 392 | |
| Grindbakken skole Oslo | 80 nr. 9 av 104 | 1,5 poeng | 54,2 skalapoeng | 4,35 | 7,4 % | 18,5/lærer | 531 | |
| Marienlyst skole Oslo | 80 nr. 10 av 104 | 1,8 poeng | 55,0 skalapoeng | 4,14 | 14,9 % | 18,9/lærer | 971 | |
| Smestad skole Oslo | 80 nr. 11 av 104 | 1,8 poeng | 54,6 skalapoeng | 4,20 | 15,3 % | 17,2/lærer | 538 | |
| Berg skole Oslo | 79 nr. 12 av 104 | 1,5 poeng | 55,3 skalapoeng | 4,23 | 14,5 % | 19,0/lærer | 401 | |
| Godlia skole Oslo | 79 nr. 13 av 104 | 1,1 poeng | 54,5 skalapoeng | 4,27 | 12,8 % | 19,2/lærer | 480 | |
| Ullevål skole Oslo | 79 nr. 14 av 104 | 1,9 poeng | 53,5 skalapoeng | 4,27 | 18,5 % | 17,1/lærer | 335 | |
| Ekeberg skole Oslo | 77 nr. 15 av 104 | 1,6 poeng | 53,6 skalapoeng | 4,24 | 9,2 % | 17,6/lærer | 825 | |
| Korsvoll skole Oslo | 77 nr. 16 av 104 | 1,6 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,30 | 9,2 % | 18,5/lærer | 604 | |
| Ruseløkka skole Oslo | 77 nr. 17 av 104 | 2,5 poeng | 52,8 skalapoeng | 4,13 | 17,3 % | 15,2/lærer | 593 | |
| Vinderen skole Oslo | 77 nr. 18 av 104 | 1,0 poeng | 55,3 skalapoeng | 4,22 | 13,8 % | 17,5/lærer | 418 | |
| Lilleborg skole Oslo | 76 nr. 19 av 104 | 1,4 poeng | 53,8 skalapoeng | 4,22 | 14,2 % | 16,5/lærer | 276 | |
| Svendstuen skole Oslo | 76 nr. 20 av 104 | 2,1 poeng | 52,9 skalapoeng | 4,30 | 13,4 % | 17,6/lærer | 350 | |
| Manglerud skole Oslo | 75 nr. 21 av 104 | 2,1 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,17 | 14,6 % | 18,4/lærer | 1 060 | |
| Brynseng skole Oslo | 74 nr. 22 av 104 | 0,9 poeng | 53,9 skalapoeng | 4,12 | 18,3 % | 15,2/lærer | 334 | |
| Bygdøy skole Oslo | 74 nr. 23 av 104 | 0,7 poeng | 55,6 skalapoeng | 4,25 | 13,9 % | 19,4/lærer | 276 | |
| Huseby skole Oslo | 74 nr. 24 av 104 | 0,3 poeng | 55,0 skalapoeng | 4,24 | 12,4 % | 19,7/lærer | 545 | |
| Ila skole Oslo | 74 nr. 25 av 104 | 2,1 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,20 | 16,0 % | 19,4/lærer | 575 | |
| Nordseter skole Oslo | 74 nr. 26 av 104 | 1,7 poeng | 54,2 skalapoeng | 4,09 | 17,8 % | 18,3/lærer | 1 027 | |
| Voksen skole Oslo | 74 nr. 27 av 104 | 1,4 poeng | 54,1 skalapoeng | 4,19 | 11,9 % | 19,3/lærer | 505 | |
| Nedre Bekkelaget skole Oslo | 73 nr. 28 av 104 | 2,5 poeng | 53,0 skalapoeng | 4,13 | 24,3 % | 15,4/lærer | 176 | |
| Nordstrand skole Oslo | 73 nr. 29 av 104 | -0,1 poeng | 56,1 skalapoeng | 4,31 | 15,7 % | 19,2/lærer | 359 | |
| Bøler skole Oslo | 72 nr. 30 av 104 | 1,6 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,19 | 14,4 % | 19,4/lærer | 769 | |
| Grefsen skole Oslo | 72 nr. 31 av 104 | 1,7 poeng | 52,1 skalapoeng | 4,25 | 11,5 % | 19,5/lærer | 734 | |
| Høyenhall skole Oslo | 72 nr. 32 av 104 | 1,7 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,19 | 13,4 % | 14,7/lærer | 532 | |
| Lilleaker skole Oslo | 72 nr. 33 av 104 | 0,9 poeng | 53,8 skalapoeng | 4,17 | 15,1 % | 19,2/lærer | 375 | |
| Østensjø skole Oslo | 72 nr. 34 av 104 | 1,6 poeng | 52,4 skalapoeng | 4,19 | 15,4 % | 17,7/lærer | 539 | |
| Majorstuen skole Oslo | 71 nr. 35 av 104 | 2,1 poeng | 51,8 skalapoeng | 4,09 | 22,0 % | 19,7/lærer | 658 | |
| Maridalen skole Oslo | 71 nr. 36 av 104 | 2,8 poeng | 51,8 skalapoeng | 4,09 | – | 14,1/lærer | 59 | |
| Refstad skole Oslo | 71 nr. 37 av 104 | 1,5 poeng | 52,1 skalapoeng | 4,24 | 15,5 % | 19,6/lærer | 606 | |
| Trasop skole Oslo | 71 nr. 38 av 104 | 0,8 poeng | 52,8 skalapoeng | 4,19 | 12,8 % | 18,2/lærer | 548 | |
| Oppsal skole Oslo | 70 nr. 39 av 104 | 2,2 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,14 | 18,4 % | 19,8/lærer | 576 | |
| Bekkelaget skole Oslo | 69 nr. 40 av 104 | 0,5 poeng | 54,4 skalapoeng | 4,18 | 15,7 % | 19,0/lærer | 585 | |
| Bjølsen skole Oslo | 69 nr. 41 av 104 | 1,1 poeng | 52,6 skalapoeng | 4,13 | 18,1 % | 17,4/lærer | 413 | |
| Kastellet skole Oslo | 69 nr. 42 av 104 | 1,1 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,20 | 14,7 % | 18,4/lærer | 605 | |
| Lysejordet skole Oslo | 69 nr. 43 av 104 | 1,0 poeng | 53,1 skalapoeng | 4,23 | 9,6 % | 17,2/lærer | 497 | |
| Løren skole Oslo | 69 nr. 44 av 104 | 1,6 poeng | 50,6 skalapoeng | 4,20 | 13,2 % | 18,2/lærer | 740 | |
| Munkerud skole Oslo | 69 nr. 45 av 104 | 1,8 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,16 | 19,3 % | 18,1/lærer | 681 | |
| Vollebekk skole Oslo | 69 nr. 46 av 104 | 0,6 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,27 | 14,7 % | 15,6/lærer | 699 | |
| Vålerenga skole Oslo | 69 nr. 47 av 104 | 1,1 poeng | 52,2 skalapoeng | 4,10 | 15,0 % | 18,6/lærer | 449 | |
| Bjørnsletta skole Oslo | 68 nr. 48 av 104 | 1,2 poeng | 52,9 skalapoeng | 4,14 | 14,9 % | 16,0/lærer | 597 | |
| Hasle skole Oslo | 68 nr. 49 av 104 | 1,1 poeng | 52,3 skalapoeng | 4,32 | 20,0 % | 20,7/lærer | 757 | |
| Kjelsås skole Oslo | 68 nr. 50 av 104 | 1,2 poeng | 52,8 skalapoeng | 4,15 | 12,5 % | 17,8/lærer | 743 | |
| Uranienborg skole Oslo | 68 nr. 51 av 104 | 1,3 poeng | 51,5 skalapoeng | 4,20 | 12,3 % | 19,7/lærer | 789 | |
| Nordpolen skole Oslo | 67 nr. 52 av 104 | 1,5 poeng | 51,4 skalapoeng | 4,17 | 19,1 % | 17,6/lærer | 614 | |
| Ammerud skole Oslo | 66 nr. 53 av 104 | 0,4 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,27 | 11,7 % | 17,2/lærer | 584 | |
| Prinsdal skole Oslo | 66 nr. 54 av 104 | 1,5 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,16 | 16,1 % | 18,0/lærer | 380 | |
| Teglverket skole Oslo | 66 nr. 55 av 104 | 1,1 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,02 | 17,9 % | 18,7/lærer | 738 | |
| Trosterud skole Oslo | 66 nr. 56 av 104 | 1,8 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,21 | 18,6 % | 18,1/lærer | 398 | |
| Fernanda Nissen skole Oslo | 65 nr. 57 av 104 | 0,8 poeng | 51,7 skalapoeng | 4,11 | 17,2 % | 16,3/lærer | 532 | |
| Ljan skole Oslo | 65 nr. 58 av 104 | 0,6 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,11 | 17,3 % | 17,1/lærer | 295 | |
| Tonsenhagen skole Oslo | 65 nr. 59 av 104 | 1,5 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,07 | 15,7 % | 19,4/lærer | 525 | |
| Høybråten skole Oslo | 64 nr. 60 av 104 | 1,8 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,08 | 18,5 % | 17,2/lærer | 603 | |
| Kampen skole Oslo | 63 nr. 61 av 104 | 1,2 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,12 | 17,9 % | 15,1/lærer | 487 | |
| Møllergata skole Oslo | 63 nr. 62 av 104 | -1,1 poeng | 55,6 skalapoeng | 4,07 | 28,6 % | 14,0/lærer | 194 | |
| Skjønnhaug skole Oslo | 63 nr. 63 av 104 | 0,5 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,17 | 11,9 % | 18,7/lærer | 247 | |
| Årvoll skole Oslo | 63 nr. 64 av 104 | 2,0 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,06 | 16,6 % | 18,4/lærer | 818 | |
| Bakås skole Oslo | 62 nr. 65 av 104 | 0,4 poeng | 50,3 skalapoeng | 4,27 | 21,9 % | 17,9/lærer | 302 | |
| Hallagerbakken skole Oslo | 62 nr. 66 av 104 | 0,6 poeng | 51,2 skalapoeng | 4,10 | 16,0 % | 17,8/lærer | 321 | |
| Lakkegata skole Oslo | 62 nr. 67 av 104 | 0,6 poeng | 51,4 skalapoeng | 4,01 | 19,2 % | 13,8/lærer | 451 | |
| Lutvann skole Oslo | 62 nr. 68 av 104 | -1,2 poeng | 51,3 skalapoeng | 4,28 | 19,1 % | 15,5/lærer | 297 | |
| Grünerløkka skole Oslo | 61 nr. 69 av 104 | 0,9 poeng | 51,4 skalapoeng | 4,05 | 18,2 % | 18,6/lærer | 538 | |
| Rommen skole Oslo | 61 nr. 70 av 104 | 0,9 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,16 | 28,7 % | 17,4/lærer | 428 | |
| Rødtvet skole Oslo | 61 nr. 71 av 104 | 1,0 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,07 | 20,6 % | 16,8/lærer | 440 | |
| Bolteløkka skole Oslo | 60 nr. 72 av 104 | 0,6 poeng | 52,1 skalapoeng | 4,10 | 19,3 % | 23,6/lærer | 341 | |
| Karlsrud skole Oslo | 60 nr. 73 av 104 | 0,2 poeng | 52,6 skalapoeng | 4,08 | 21,0 % | 17,8/lærer | 550 | |
| Lindeberg skole Oslo | 60 nr. 74 av 104 | 0,5 poeng | 49,3 skalapoeng | 4,14 | 24,7 % | 17,8/lærer | 485 | |
| Sagene skole Oslo | 60 nr. 75 av 104 | 1,2 poeng | 49,6 skalapoeng | 4,11 | 15,2 % | 17,2/lærer | 494 | |
| Abildsø skole Oslo | 59 nr. 76 av 104 | 0,5 poeng | 51,6 skalapoeng | 4,08 | 17,8 % | 19,0/lærer | 486 | |
| Stovner skole Oslo | 59 nr. 77 av 104 | -1,3 poeng | 52,7 skalapoeng | 4,17 | 18,4 % | 19,9/lærer | 555 | |
| Furuset skole Oslo | 58 nr. 78 av 104 | -1,2 poeng | 47,7 skalapoeng | 4,36 | 17,3 % | 16,1/lærer | 278 | |
| Haugen skole Oslo | 58 nr. 79 av 104 | -0,1 poeng | 47,2 skalapoeng | 4,24 | 19,0 % | 13,7/lærer | 573 | |
| Nordtvet skole Oslo | 57 nr. 80 av 104 | 0,4 poeng | 48,9 skalapoeng | 4,15 | 21,4 % | 17,9/lærer | 419 | |
| Nøklevann skole Oslo | 57 nr. 81 av 104 | 0,8 poeng | 50,8 skalapoeng | 3,98 | 21,1 % | 16,8/lærer | 324 | |
| Rustad skole Oslo | 57 nr. 82 av 104 | 0,6 poeng | 50,1 skalapoeng | 4,10 | 19,9 % | 19,3/lærer | 454 | |
| Bjørndal skole Oslo | 56 nr. 83 av 104 | -0,8 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,20 | 25,5 % | 15,6/lærer | 354 | |
| Gamlebyen skole Oslo | 56 nr. 84 av 104 | 1,2 poeng | 49,2 skalapoeng | 3,98 | 27,2 % | 17,8/lærer | 319 | |
| Stenbråten skole Oslo | 56 nr. 85 av 104 | -0,1 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,18 | 22,1 % | 18,0/lærer | 472 | |
| Haugenstua skole Oslo | 55 nr. 86 av 104 | 0,8 poeng | 45,8 skalapoeng | 4,26 | 15,5 % | 17,6/lærer | 669 | |
| Klemetsrud skole Oslo | 55 nr. 87 av 104 | 0,3 poeng | 48,1 skalapoeng | 4,13 | 12,1 % | 17,5/lærer | 164 | |
| Jeriko skole Oslo | 54 nr. 88 av 104 | 0,0 poeng | 49,9 skalapoeng | 4,20 | 24,4 % | 15,3/lærer | 191 | |
| Seterbråten skole Oslo | 54 nr. 89 av 104 | -0,1 poeng | 46,9 skalapoeng | 4,23 | 20,5 % | 15,5/lærer | 327 | |
| Ellingsrudåsen skole Oslo | 53 nr. 90 av 104 | 0,3 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,10 | 21,7 % | 18,4/lærer | 394 | |
| Lambertseter skole Oslo | 53 nr. 91 av 104 | 1,0 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,01 | 23,8 % | 15,8/lærer | 592 | |
| Sinsen skole Oslo | 53 nr. 92 av 104 | -3,7 poeng | 55,6 skalapoeng | 4,19 | 17,4 % | 17,8/lærer | 603 | |
| Bryn skole Oslo | 52 nr. 93 av 104 | 0,8 poeng | 47,4 skalapoeng | 4,02 | 16,0 % | 16,5/lærer | 333 | |
| Tiurleiken skole Oslo | 52 nr. 94 av 104 | -0,3 poeng | 47,5 skalapoeng | 4,21 | 20,9 % | 21,0/lærer | 235 | |
| Tveita skole Oslo | 52 nr. 95 av 104 | -0,2 poeng | 49,8 skalapoeng | 3,99 | 26,3 % | 16,8/lærer | 187 | |
| Tøyen skole Oslo | 51 nr. 96 av 104 | -0,9 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,20 | 21,6 % | 14,9/lærer | 342 | |
| Lusetjern skole Oslo | 49 nr. 97 av 104 | -0,6 poeng | 47,4 skalapoeng | 4,22 | 22,3 % | 14,8/lærer | 243 | |
| Veitvet skole Oslo | 49 nr. 98 av 104 | 0,7 poeng | 45,2 skalapoeng | 4,13 | 18,1 % | 18,3/lærer | 609 | |
| Vestli skole Oslo | 49 nr. 99 av 104 | -0,1 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,12 | 22,4 % | 17,5/lærer | 628 | |
| Toppåsen skole Oslo | 48 nr. 100 av 104 | -0,2 poeng | 49,8 skalapoeng | 3,98 | 30,4 % | 17,9/lærer | 276 | |
| Mortensrud skole Oslo | 47 nr. 101 av 104 | -1,6 poeng | 45,8 skalapoeng | 4,32 | 21,1 % | 13,3/lærer | 366 | |
| Vahl skole Oslo | 47 nr. 102 av 104 | 0,5 poeng | 45,0 skalapoeng | 4,17 | 31,7 % | 17,3/lærer | 203 | |
| Grorud skole Oslo | 46 nr. 103 av 104 | -0,6 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,07 | 21,7 % | 14,7/lærer | 315 | |
| Linderud skole Oslo | 45 nr. 104 av 104 | -0,4 poeng | 45,7 skalapoeng | 4,15 | 28,7 % | 18,2/lærer | 391 | |
| Svarttjern skole Oslo | – | – | – | – | – | – | 177 | |
| Sørkedalen skole Oslo | – | – | – | 3,88 | – | 11,2/lærer | 25 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barneskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.