67 barneskoler i Telemark med skolebidrag, nasjonale prøver, Elevundersøkelsen, mobbing, lærertetthet og kvalifiserte lærere fra Utdanningsdirektoratet. Velg inntil fem og se dem side om side. Søylene viser hvor barneskolen ligger blant alle barneskoler i Norge; poengene bruker Flyttekarts standardvekter.
Huk av inntil fem i tabellen eller trykk på dem i kartet og velg «Legg til i sammenligningen» (eller søk – også fra andre kommuner) og trykk «Sammenlign». Sammenligningen åpnes i en boks; «Start på nytt» nullstiller. Lenken i adressefeltet husker utvalget og vektene.
Laster …
Sortert etter poengsum med standardvektene. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26) (67 skoler). I sammenligningen kan du bytte til bare nyeste årstall.
| Skole | Poeng | Skolebidrag 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2020–2025) | Nasj. prøver 5.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | TrivseliKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | MobbetiKilde: Utdanningsdirektoratet, Elevundersøkelsen (2021–2026) | Lærertetthet 5.–7.iKilde: Utdanningsdirektoratet, statistikkportalen (2021–2026) | EleveriKilde: Nasjonalt skoleregister (Udir) (2026) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tveit skule / Nissedal ungdomsskule Nissedal | 74 nr. 1 av 54 | 2,9 poeng | – | 4,13 | – | 11,7/lærer | 160 | |
| Kroken skole Drangedal | 70 nr. 2 av 54 | 0,0 poeng | 51,0 skalapoeng | 4,42 | – | 14,7/lærer | 77 | |
| Buer skole Skien | 68 nr. 3 av 54 | 2,1 poeng | 50,0 skalapoeng | 4,16 | 14,7 % | 16,8/lærer | 246 | |
| Tokke skule Tokke | 65 nr. 4 av 54 | 1,7 poeng | – | 3,93 | – | 13,9/lærer | 160 | |
| Midtbygda skole Siljan | 63 nr. 5 av 54 | 0,2 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,18 | 23,1 % | 13,2/lærer | 174 | |
| Brattås skole Porsgrunn | 61 nr. 6 av 54 | 0,8 poeng | 48,6 skalapoeng | 4,31 | 6,1 % | 17,0/lærer | 170 | |
| Holla 10-Årige skole Nome | 61 nr. 7 av 54 | 1,1 poeng | 50,7 skalapoeng | 4,10 | 13,8 % | 16,6/lærer | 366 | |
| Sauland skule Hjartdal | 61 nr. 8 av 54 | 0,8 poeng | – | 3,71 | – | 8,6/lærer | 121 | |
| Brevik oppvekstsenter avd skole Porsgrunn | 60 nr. 9 av 54 | -0,6 poeng | 53,0 skalapoeng | 4,10 | – | 17,4/lærer | 143 | |
| Helle skole Kragerø | 60 nr. 10 av 54 | 0,0 poeng | 48,7 skalapoeng | 4,36 | – | 14,5/lærer | 145 | |
| Kollmyr skole Skien | 60 nr. 11 av 54 | -0,1 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,31 | 9,3 % | 18,4/lærer | 295 | |
| Kragerø skole Kragerø | 60 nr. 12 av 54 | 0,2 poeng | 49,7 skalapoeng | 4,17 | 13,0 % | 15,4/lærer | 658 | |
| Rugtvedt skole Bamble | 60 nr. 13 av 54 | -0,1 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,31 | 9,1 % | 18,2/lærer | 208 | |
| Åfoss skole Skien | 60 nr. 14 av 54 | 0,0 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,21 | 10,7 % | 17,9/lærer | 237 | |
| Stathelle barneskole Bamble | 58 nr. 15 av 54 | -0,1 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,10 | 10,1 % | 18,8/lærer | 382 | |
| Bratsbergkleiva skole Skien | 57 nr. 16 av 54 | -0,8 poeng | 49,5 skalapoeng | 4,30 | 8,5 % | 17,9/lærer | 345 | |
| Gimle skule Fyresdal | 57 nr. 17 av 54 | 1,6 poeng | 45,3 skalapoeng | 4,27 | – | 15,5/lærer | 136 | |
| Lunde barneskole Skien | 57 nr. 18 av 54 | 0,2 poeng | 49,8 skalapoeng | 4,07 | 17,2 % | 16,2/lærer | 499 | |
| Venstøp skole Skien | 57 nr. 19 av 54 | 0,2 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,13 | 19,8 % | 18,3/lærer | 244 | |
| Klyve skole Skien | 56 nr. 20 av 54 | 1,1 poeng | 48,8 skalapoeng | 4,07 | 23,1 % | 18,2/lærer | 546 | |
| Rauland skule avd skule Vinje | 55 nr. 21 av 54 | 1,1 poeng | 49,2 skalapoeng | 4,13 | – | 10,9/lærer | 169 | |
| Borge skole Porsgrunn | 54 nr. 22 av 54 | -0,5 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,15 | 19,7 % | 17,4/lærer | 302 | |
| Grønli skole Porsgrunn | 54 nr. 23 av 54 | -1,5 poeng | 50,5 skalapoeng | 4,18 | 14,8 % | 20,3/lærer | 295 | |
| Høgås skole Notodden | 54 nr. 24 av 54 | -3,2 poeng | 53,2 skalapoeng | 4,27 | – | 14,5/lærer | 120 | |
| Skotfoss oppvekstsenter avd skole Skien | 54 nr. 25 av 54 | -0,1 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,00 | 10,7 % | 16,8/lærer | 119 | |
| Vestsiden skole Porsgrunn | 53 nr. 26 av 54 | 0,3 poeng | 48,7 skalapoeng | 4,05 | 25,4 % | 17,2/lærer | 434 | |
| Heistadskolene avd Barn Porsgrunn | 52 nr. 27 av 54 | 0,2 poeng | 49,0 skalapoeng | 4,03 | 23,0 % | 16,1/lærer | 343 | |
| Herre skole Bamble | 52 nr. 28 av 54 | -0,3 poeng | 47,8 skalapoeng | 4,07 | – | 17,4/lærer | 70 | |
| Kviteseid skule Kviteseid | 52 nr. 29 av 54 | 3,2 poeng | 48,2 skalapoeng | 3,76 | – | 16,7/lærer | 226 | |
| Myrene skole Porsgrunn | 52 nr. 30 av 54 | -1,3 poeng | 50,8 skalapoeng | 4,15 | 26,3 % | 18,8/lærer | 236 | |
| Drangedal 10-Årige skole Drangedal | 51 nr. 31 av 54 | 0,6 poeng | 46,0 skalapoeng | 3,93 | 7,7 % | 16,7/lærer | 328 | |
| Kjørbekkhøgda skole Skien | 51 nr. 32 av 54 | -1,5 poeng | 50,2 skalapoeng | 4,04 | 16,3 % | 17,8/lærer | 318 | |
| Lunde 10-Årige skole Nome | 50 nr. 33 av 54 | 0,6 poeng | 46,7 skalapoeng | 4,21 | – | 13,5/lærer | 255 | |
| Klevstrand skole Porsgrunn | 49 nr. 34 av 54 | -1,1 poeng | 46,7 skalapoeng | 4,06 | 16,5 % | 15,9/lærer | 166 | |
| Stridsklev skole Porsgrunn | 48 nr. 35 av 54 | 0,6 poeng | 49,3 skalapoeng | 3,86 | 20,8 % | 19,4/lærer | 310 | |
| Sannidal skole Kragerø | 47 nr. 36 av 54 | 0,2 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,20 | – | 21,0/lærer | 132 | |
| Bø skule Midt-Telemark | 46 nr. 37 av 54 | 0,4 poeng | 47,5 skalapoeng | 4,01 | 12,7 % | 17,1/lærer | 438 | |
| Tveten skole Porsgrunn | 46 nr. 38 av 54 | -1,5 poeng | 48,7 skalapoeng | 4,15 | 15,8 % | 26,0/lærer | 246 | |
| Moflata skole Skien | 44 nr. 39 av 54 | -3,1 poeng | 49,5 skalapoeng | 4,22 | 16,3 % | 17,7/lærer | 447 | |
| Stigeråsen skole Skien | 44 nr. 40 av 54 | -1,2 poeng | 46,7 skalapoeng | 4,15 | 18,4 % | 16,6/lærer | 263 | |
| Langesund barneskole Bamble | 43 nr. 41 av 54 | -1,2 poeng | 48,9 skalapoeng | 4,04 | 19,7 % | 16,9/lærer | 273 | |
| Gjerpen barneskole Skien | 41 nr. 42 av 54 | 0,4 poeng | 46,7 skalapoeng | 3,97 | 20,3 % | 18,8/lærer | 312 | |
| Atrå barne- og ungdomsskole Tinn | 39 nr. 43 av 54 | -0,5 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,14 | – | 14,3/lærer | 175 | |
| Heddal barneskole Notodden | 38 nr. 44 av 54 | -1,4 poeng | 45,5 skalapoeng | 4,06 | 14,3 % | 14,5/lærer | 231 | |
| Rjukan barneskole Tinn | 38 nr. 45 av 54 | 0,5 poeng | 44,0 skalapoeng | 3,91 | 26,1 % | 15,0/lærer | 162 | |
| Flatdal oppvekstsenter skole 1-7 Seljord | 37 nr. 46 av 54 | -0,7 poeng | 47,3 skalapoeng | 3,85 | – | 14,4/lærer | 76 | |
| Sætre skole Notodden | 37 nr. 47 av 54 | -3,2 poeng | 46,8 skalapoeng | 4,11 | 15,1 % | 14,1/lærer | 271 | |
| Tinnesmoen skole Notodden | 34 nr. 48 av 54 | -2,9 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,19 | – | 16,3/lærer | 111 | |
| Gvarv skole Midt-Telemark | 33 nr. 49 av 54 | -1,9 poeng | 47,0 skalapoeng | 4,27 | – | 24,9/lærer | 349 | |
| Tveiten skole Notodden | 33 nr. 50 av 54 | -2,5 poeng | 45,0 skalapoeng | 4,16 | – | 15,5/lærer | 98 | |
| Folkestad skule Midt-Telemark | 32 nr. 51 av 54 | -0,9 poeng | 48,0 skalapoeng | 4,00 | – | 14,6/lærer | 112 | |
| Rønholt skole Bamble | 29 nr. 52 av 54 | 0,8 poeng | 44,0 skalapoeng | 3,62 | – | 14,3/lærer | 68 | |
| Seljord barne- og ungdomsskule skole 1-10 Seljord | 24 nr. 53 av 54 | -2,2 poeng | 46,0 skalapoeng | 3,90 | – | 19,3/lærer | 263 | |
| Åmot skule avd skule Vinje | 20 nr. 54 av 54 | -2,2 poeng | 46,3 skalapoeng | 3,83 | – | 14,7/lærer | 152 | |
| Atrå barne- og ungdomsskole avd Hovin Tinn | – | – | – | – | – | – | 8 | |
| Bamble kommune Fellestjenester Oppvekst Bamble | – | – | – | – | – | – | – | |
| Bamble kommune Paletten Innføringsavd. Bamble | – | – | – | – | – | – | – | |
| Edland skule avd skule Vinje | – | – | – | 3,90 | – | 12,1/lærer | 69 | |
| Gransherad skole Notodden | – | – | – | 3,85 | – | 9,9/lærer | 76 | |
| Høydalsmo skule Tokke | – | – | – | – | – | 7,3/lærer | 64 | |
| Kragerø læringssenter Kragerø | – | – | – | – | – | – | 27 | |
| Kyrkjebygda oppvekstsenter Avdeling skule Nissedal | – | – | – | 4,23 | – | 11,3/lærer | 22 | |
| Langangen skole Porsgrunn | – | – | – | – | – | 14,8/lærer | 16 | |
| Porsgrunn kommune Vikarer Grunnskole/Sfo Porsgrunn | – | – | – | – | – | – | – | |
| Seljord barneskule Seljord | – | – | – | – | – | – | – | |
| Tørdal skule Drangedal | – | – | – | 4,30 | – | 10,2/lærer | 13 | |
| Øyfjell oppvekstsenter avd skule Vinje | – | – | – | 4,30 | – | 14,7/lærer | 32 |
Poeng: vektet snitt av indikatorene, normalisert mellom alle barneskoler i landet (2.–98. persentil), med standardvekter. Tallene er snitt over inntil fem skoleår (2021-22 til 2025-26); små tall er undertrykt av Udir. Enheter som mangler tall bak mer enn 40 % av vekten får ingen poengsum. Drar du i vektene i kartet, regnes poengene om, og lenken til sammenligningen tar vektene med.
Alle fylker og hele landet. Andre sammenligninger: videregående skoler · ungdomsskoler · barnehager.
Kilder: Utdanningsdirektoratet (statistikkportalen, Elevundersøkelsen, GSI), Nasjonalt skoleregister. NLOD.
Ingen garanti. Tallene er åpne offentlige data fra tredjeparter, gjengitt slik de er og sammenstilt automatisk fra mange databaser. Vi garanterer ikke at de er fullstendige, oppdaterte eller korrekte, og poengsummene er bare et hjelpemiddel etter valgte vekter, ikke en vurdering av enkeltboliger eller et råd om kjøp eller flytting. Kontroller alltid tallene hos kilden før du tar beslutninger. Bruk skjer på eget ansvar – se vilkårene.